اخبار سیاسی

گزارش، نگاهی به توسعه روابط ترکیه و ازبکستان در دوره میرضیایف

امضای موافقتنامه نخجوان و عضویت ازبکستان در شورای کشورهای ترک زبان، توسعه مناسبات امنیتی و نظامی، کوشش ترکیه برای جذب کارگران ازبک و تداوم رشد تعاملات سیاسی و مبادلات تجاری، از نشانه های توسعه روابط تاشکند و آنکارا در دوره میرضیایف بوده است.

23 مهر 1398

نگهداری از سالمندان، مجازات رئیس میلان به جرم فرار از پرداخت مالیات

خبرنگاران: دادگاهی در ایتالیا سیلویو برلوسکونی را به دلیل فرار از پرداخت مالیات به دولت این کشور مجرم تشخیص داد و او ار مجازات کرد.

23 مهر 1398

بایدن خواهان گسترش روابط آمریکا و چین بر اساس اعتماد متقابل شد

خبرنگاران: معاون رئیس جمهور آمریکا که به چین سفر نموده است تاکید نمود، روابط واشنگتن و پکن باید بر اساس اعتماد متقابل گسترش و توسعه پیدا کند.

22 مهر 1398

قرعه کشی ده بلیت سفر به مالزی با حضور سفیر این کشور: مسافران خوش شانس ایرآسیا

قرعه کشی بلیت سفر به مالزی توسط سفیر این کشور در برج سایه تهران و نمایندگی ایرآسیا انجام شد. با گزارش اختصاصی ما از این رویداد همراه باشید.

22 مهر 1398

تأکید مرکل بر ضرورت تداوم اصلاحات مالی در ایتالیا

خبرنگاران: صدر اعظم آلمان در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با نخست وزیر ایتالیا از این کشور خواست که بر تداوم روند اصلاحات مالی صبوری پیشه نموده و به پیشبرد آن ادامه دهد.

22 مهر 1398

نخست وزیر تایلند برگزاری انتخابات پیش از موعد را رد کرد

خبرنگاران: نخست وزیر تایلند پس از گذشت شش روز تظاهرات مخالفین برای برکناری وی خاطرنشان کرد که اکنون وضعیت کشور برای برگزاری انتخابات پیش از موعد مناسب نیست.

21 مهر 1398

لایحه انتصاب جوانان، جوان فریبی بود

نظری در رشته توئیتی نسبت به تصویب پیشنهادی که موجب از بین رفتن ضمانت اجرای لایحه انتصاب جوانان در مدیریت شهری شد واکنش نشان داد.

21 مهر 1398

کانادا: حصول به راه حلی صلح آمیز برای قره باغ سخت و سخت است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آلمان، استفان دیون وزیر امورخارجه کانادا در سخنانی گفت: کانادا در مورد موجی از خصومت ها در منطقه ناگورنو-قره باغ نگران بوده و از طرفین درگیر خواست که به نظام آتش بس در این منطقه پایبند باشند.

20 مهر 1398

موضع گیری تازه چین نسبت به عملیات نظامی ترکیه در سوریه

ایرنا نوشت: سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین خواهان حل و فصل مساله حمله ترکیه به شمال سوریه به وسیله دیپلماسی شد و گفت چین معتقد است باید حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی سوریه مورد احترام و محافظت قرار گیرد.

20 مهر 1398

چین بر تداوم خط مشی خود در قبال تبت تأکید کرد

خبرنگاران: دولت چین خاطرنشان کرد هیچ تمایلی برای تغییر سیاست های درست خود در منطقه تبت ندارد و به سیاست های قبلی خود در این منطقه ادامه خواهد داد.

19 مهر 1398

واکنش تند پکن به اقدام تازه آمریکا علیه مقامات چینی

ایسنا نوشت: سفارت چین در واشنگتن به تصمیم آمریکا درباره اعمال محدودیت در صدور ویزا برای مقام های ارشد چین اعتراض نموده و مدعی شد، این اقدام نقض هنجارهای اولیه حاکم بر روابط بین المللی است.

18 مهر 1398

مالزی در انتظار گزارش استرالیا درباره هواپیمای ناپدید شده است

خبرنگاران: وزیر حمل ونقل مالزی در کنفرانسی خبری خاطرنشان کرد این کشور همچنان منتظر دریافت آخرین اطلاعات از تیم های جستجوی استرالیایی است.

18 مهر 1398

مشخص کنسول افتخاری سوریه در مونترال کانادا

وزیر خارجه کانادا اعلام نموده که از معین چهره ای نزدیک به نظام سوریه به عنوان کنسول افتخاری این کشور در مونترال غافلگیر شده است و دولت کانادا این موضوع را مورد آنالیز قرار خواهد داد.

16 مهر 1398

ماتیس: آمریکا از معترضان هنگ کنگی حمایت به عمل آورد

وزیر دفاع پیشین آمریکا از دولت ترامپ خواسته است تا حمایت بیشتری از معترضان ضد دولتی در هنگ کنگ به عمل آورد. او استدلال کرد که ناآرامی کنونی در این دولت شهر یک مساله بین المللی است نه داخلی.

16 مهر 1398

اعلام مخالفت اتحادیه اروپا با تحریم های یکجانبه آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در جریان سفر به هاوانا پایتخت کوبا ضمن اعلام مخالفت با تحریم های فراسرزمینی آمریکا، گفت: اتحادیه اروپا به طور مستمر موضع خود را درباره غیرقانونی دانستن اعمال فراسرزمینی...

14 مهر 1398

واکنش آمریکا به تصمیم کانادا برای اعمال تعرفه های تجاری

کاخ سفید نسبت به تصمیم اخیر کانادا برای اعمال تعرفه های تجاری علیه واردات از آمریکا واکنش نشان داده است.

13 مهر 1398

آمریکا خواهان میانجیگری در مذاکرات بین آتن و وام دهندگان بین المللی شد

خبرنگاران: وزارت دارایی یونان گفت که ایالات متحده آمریکا خواهان میانجیگری در مذاکرات بین آتن و وام دهندگان بین المللی شامل صندوق بین المللی پول، بانک مرکزی اروپا و اتحادیه اروپا شده است.

13 مهر 1398

تاسیس شرکت گردشگری با مشارکت ایتالیا در کرمان

خبرنگاران: استاندار کرمان گفت: آمادگی تاسیس یک شرکت مشترک گردشگری و سرمایه گذاری در کویر بین ایتالیا و کرمان وجود دارد.

13 مهر 1398

اعتماد مردم به تشکلهای سیاسی آسیب دیده است

رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه بخشهایی از اصولگرایان اعتقاد جدی به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ندارند،تاکید نمود: گفتمان اصلاح طلبی به جد اعتقاد دارد که نباید خود را قیم مردم بدانیم و برای آنها تصمیم بگیریم اما جریان رقیب چنین اعتقادی ندارد.

12 مهر 1398

زمین خواری بلای تازه ای که به جان تهران افتاده است، سونامی مال ها با واگذاری غیر قانونی املاک

پدیده زمین خواری محدود به محله، شهر، روستا، استان یا بخش خاصی نیست و به اشکال مختلف در سراسر کشور پراکنده شده است.

5 مهر 1398
تعداد: (70)