اخبار سیاسی

ابلاغ دستورالعمل اجرایى حفاظت و بهره بردارى پایدار میراث طبیعى از سوی دکتر مونسان

معاون میراث فرهنگی کشور گفت: در راستای اجرای ماده 5 آیین نامه اجرایی تبصره ماده 2 قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگى و گردشگرى، دستورالعمل اجرایی حفاظت و بهره بردارى پایدار میراث طبیعى از سوى وزیر میراث فرهنگى، گردشگرى و صنایع دستى ابلاغ شد.

9 مرداد 1400

نگرانی لهستان و اوکراین از نزدیکی آمریکا به روسیه

کشورهای لهستان و اوکراین در آستانه ملاقات روسای جمهوری آمریکا و روسیه به شدت از مواضع رئیس جمهور آمریکا به ویژه در قبال پروژه گازی نورد استریم2 ابراز دلسردی و نارضایتی نموده اند.

3 مرداد 1400

درخواست افغانستان از ایران

یک مقام آگاه در ستاد کل نیرو های مسلح گفت: دولت افغانستان از ایران خواسته است، تمهیداتی جهت بازگشت نیرو های مرزبانی این کشور به کابل صورتبگیرد و ایران هم با قبول این درخواست، در حال تدارک پروازی مستقیم به کابل برای بازگرداندن این نیرو ها است.

1 مرداد 1400

موضع گیری وزیر خارجه مصر درباره روابط با قطر

به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیاالیوم، سامح شکری وزیر امور خارجه مصر اظهار داشت: روابط میان قاهره و دوحه در مسیری صحیح در حرکت است و هر دو کشور با همه مسائل مورد اختلاف تعاملی مثبت دارند.

28 تیر 1400

سئول: رزمایش با آمریکا نباید به تشدید تنش در شبه جزیره کره منجر گردد

یک مقام ارشد دولت کره جنوبی درباره رزمایش آینده ارتش این کشور با آمریکا گفت، برگزاری این رزمایش در این برهه نباید به تشدید تنش با کره شمالی منجر گردد.

24 تیر 1400

مدیر مدرسه جلال آل احمد به زبان فرانسه منتشر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از انتشارات هارتمان- انتشارات هارتمان در فرانسه که در سال های اخیر آثار متعددی را از زبان و ادبیات فارسی به زبان فرانسه منتشر نموده، به تازگی رمان مدیر مدرسه نوشته جلال آل احمد را با ترجمه راضیه دزیری راهی بازار نشر این کشور...

19 تیر 1400

تایوان: باید برای جنگ احتمالی با چین آماده باشیم

وزیر خارجه تایوان با اشاره به تحرکات نظامی ارتش چین در اطراف این منطقه تاکید نمود که باید برای درگیری نظامی احتمالی با چین آماده باشیم.

18 تیر 1400

سازمان همکاری اسلامی: شورای اروپا به بحران مراکش-اسپانیا دامن نزند

سازمان همکاری اسلامی از مجلس اروپا خواست در بحران مراکش-اسپانیا نقش مثبتی ایفا نموده و از دامن زدن به آن اجتناب کند.

18 تیر 1400

آستین برنامه آمریکا برای مقابله با ایران را گفت

فارس نوشت:وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه در جلسه ای در مجلس سنا گفت کشورش سیاست مهار ایران در خاورمیانه (غرب آسیا) را ادامه خواهد داد.

17 تیر 1400

وزارت خارجه روسیه: سیاست بازدارندگی غرب شکست خورده است

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ضمن توضیح ادعای نقش رهبری کشورهای غربی در جهان و جنجال جاسوسی دانمارک و آمریکا از مقامات اروپایی، یادآور شد: مقامات مسکو در حال تجدید نظر اساسی در روابط خود با آمریکا هستند.

12 تیر 1400

مسکو: توضیحات خارطوم را درباره مرکز دریایی روسیه دریافت کردیم

معاون وزیر خارجه روسیه بیان کرد، سفارت کشورش در خارطوم توضیحات سودان را در خصوص تجدید نظر در احداث مرکز لجستیک دریایی روسیه در ساحل سودان دریافت کرد.

9 تیر 1400

قدیمی ترین درها در سراسر دنیا

پشت طراحی در ها هم مانند هر چیز دیگر در این جهان ماجرا هایی هست که دانستن آن ها ممکن است برای بعضی از مردم جالب باشد.

2 تیر 1400

پنتاگون برگزاری رزمایش شیر آفریقا در صحرای غربی را تکذیب کرد

وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) گفت، اظهارات دولت مراکش مبنی بر اینکه بخشی از رزمایش شیر آفریقا 2021 در منطقه صحرای غربی برگزار خواهد شد، صحت ندارد.

2 تیر 1400

شرح درباره گزارش دستکاری بودجه در مجلس

پس از انتشار گزارشی درباره دستکاری در لایحه بودجه در مجلس توسط خبرگزاری دولتی ایرنا، اعتراض های زیادی درباره صحت و سقم این گزارش از سوی نمایندگان مجلس مطرح شد.

30 خرداد 1400

اعلام آمادگی روسیه برای شرکت در نشست کمیته چهارجانبه خاورمیانه

بر اساس اعلام یک منبع وابسته به وزارت امور خارجه روسیه، مسکو به دنبال تشدید تنشها در قدس شرقی آماده شرکت در یک نشست کمیته چهارجانبه خاورمیانه در هر زمان بوده و این شرایط در مذاکرات بعدی سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان...

28 خرداد 1400

افزایش 6 درصدی قربانیان کرونا در دنیا؛ سهم هند یک فوتی از هر 4 نفر

طبق گزارش به روز شده سازمان دنیای بهداشت، در هفته منتهی به 12 اردیبهشت، مرگ ومیر ناشی از کرونا در دنیا افزایشی شش درصدی را نسبت به هفته قبل از آن داشته که در این میان سهم هند 25 درصد کل قربانیان بوده است.

25 خرداد 1400

تجمع و راهپیمایی به مناسبت اولین سالگرد قتل فلوید در مینیاپولیس

نزدیکان جورج فلوید و فعالان حقوق مدنی آمریکا به مناسبت اولین سالگرد قتل وی به دست پلیس، در خیابان های شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا تجمع و راهپیمایی کردند.

25 خرداد 1400

ارتقای گروه تحصیلی حقوق و علوم سیاسی دانشگاه چمران اهواز به یک دانشکده مستقل

خبرنگاران/خوزستان رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به ارتقای گروه تحصیلی حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه به یک دانشکده مستقل، گفت: با توجه به مجوزهایی که از هیات امنای دانشگاه اخذ شده، دانشکده حقوق و علوم سیاسی، به عنوان یکی از دانشکده های دانشگاه،...

23 خرداد 1400

نمایشگاه دستاوردهای وزارت دفاع افتتاح می گردد

تهران (پانا) - در آستانه فرارسیدن سوم خرداد روز مقاومت ایثار و پیروزی نمایشگاه پیشرفت ها و دستاوردهای وزارت دفاع در حوزه رزم زمینی با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح خواهد شد.

22 خرداد 1400

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می نماید؟

در افغانستان همه مشتاق آغاز مجدد تبادل نظرهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده بعضی گمان نمایند آنها از تبادل نظر فراریند.

20 خرداد 1400
تعداد: (418)