آشنایی با معروف ترین شهرهای آلمان ، کشوری زیبا و مدرن در اروپا

به گزارش مجله سرگرمی، کشور آلمان نه تنها مرکز مالی اتحادیه اروپا به شمار می رود، بلکه یکی از برترین مکان های این قاره برای بازدید هست؛ بخصوص برای کسانی که در پی یک تعطیلات اصیل و هیجان انگیز در قاره اروپا هستند. به لطف شبکه فوق العاده جاده ها و مسیرهای ریلی که در سرتاسر این کشور اروپای مرکزی وجود دارند، شهرها و روستاهای آلمان به آسانی قابل دسترس هستند. چه برای اقامت در یک مکان واحد مانند مرکز زیبای آلمان، یعنی برلین یا یک شهر تاریخی مانند مونیخ برنامه ریزی نموده باشید و یا قصد داشته باشید یک سفر جاده ای به معروف ترین شهرهای آلمان ترتیب دهید، بهرحال لیست کارهایی که می توانید در این کشور انجام دهید، نامحدود هست. آلمان با گستره وسیع منظره ها زیبا و فوق العاده از دره های زیبای راین Rhine و رودخانه های موزل Mosel تا کوه های باشکوه منطقه باواریای آلپ Bavarian Alps، خطوط ساحلی دریاچه کانستنس Lake Constance و خطوط ساحلی دریای بالتیک Baltic و دریای شمال North، همه موارد لازم را برای جذب و به تحسین برانگیختن شما دارد. اگر در پی یک تجربه فرهنگی فوق العاده یا ماجراجویی های هیجان انگیز در طبیعت هستید، برای سفر به زیباترین شهرهای آلمان برنامه ریزی کنید و البته قبل از آن، این مطلب خبرنگاران را بخوانید.

آشنایی با معروف ترین شهرهای آلمان ، کشوری زیبا و مدرن در اروپا

برلین Berlin

اگر تنها قادر باشید یک بار به آلمان سفر کنید، مطمئنا دلتان می خواهد حداقل چند روز این سفر را در برلین که یکی از معروف ترین شهرهای آلمان بوده، بگذرانید. برلین بدون شک یکی از پر انرژی ترین و معروف ترین شهرهای آلمان به شمار می رود؛ این شهر نه تنها برای غذا و رستوران های عالی خود معروفیت دارد، بلکه بخاطر مراکز خرید و تفریح خود نیز شناخته شده است. شهر برلین یکی از برترین مقاصد فرهنگی قاره اروپا نیز محسوب می شود، چرا که جایگاه گالری های هنری و موزه های فوق العاده ای بوده که بعضی از برترین های آن ها در جزیره موزه Museum Island نهاده شده اند. در ساعت های آخر شب نیز که این جاذبه های گردشگری درهای خود را می بندند، زندگی شبانه پر شوری در این شهر جریان دارد و کنسرت های مهمی مانند کنسرت ارکستر فیلارمونیک برلین، اپرای برلین یا کنسرت های انواع موسیقی برگزار می شوند. بعلاوه، می توانید در خیابان ها و بلوارهای همواره جالب منطقه میت Mitte District که جاذبه های گردشگری مهمی مانند دروازه برندنبرگ Brandenburg Gate در آن واقع شده، به گشت و گذار و قدم زدن مشغول شوید. منطقه دیگری که مطمئنا دلتان خواهد خواست به بازدید از آن بروید، منطقه شارلوتنبرگ Charlottenburg است که از منطقه شلوغ میت Mitte District کمی ساکت تر بوده و بسیاری از پارک ها و باغ های زیبای شهر برلین از جمله باغ زولوجیکال Zoological Garden در آن واقع شده اند.

مونیخ Munich

مونیخ یکی از بزرگترین و زیباترین شهرهای آلمان، بیشتر محبوبیت خود را به موقعیت جغرافیایی خود در نزدیکی منطقه زیبای آلپ باواریا Bavarian Alps مدیون است. با اینکه این شهر از قدیمی ترین شهرهای آلمان نیست، قدمت آن به زمان مستقر شدن راهبان در آن و تاسیس رسمی آن در سال 1158 باز می شود. شهر مونیخ نقش بسیار مهمی در شکل دادن به شرایط فرهنگی و سیاسی کشور داشت. رشد سریع مونیخ باعث شد تا این شهر به یک مرکز مهم هنری و تجاری و البته مذهبی تبدیل شود. این روزها، همه بازدید نمایندگان در سفر به این مورد از معروف ترین شهرهای آلمان، متوجه تعداد بسیار زیاد کلیساهای سالم مانده از گذشته می شوند؛ کلیساهایی مانند پیترسکیرچ Peterskirche که یک کلیسای شهری ساخته قرن چهاردهم است؛ کلیسای جامع فرانکیرچ Frauenkirche که شناخته شده ترین و مشهورترین بنای این شهر به شمار می رود و کلیسای بزرگ دوره رنسانس به نام میکائیلسکیرچ Michaelskirche. دلیل دیگری که شهر مونیخ جایگاه یکی از معروف ترین شهرهای آلمان را در این لیست و بسیاری از لیست های دیگر کسب کرد، مرکز شهر تاریخی آن است. قدم زدن در این بخش از شهر واقعا لذت بخش هست؛ بخصوص که تمامی تفریحات به دور میدان بزرگ شهر، میدان مارینپلاتز Marienplatz تمرکز دارند. در این میدان، می توانید معماری قدیمی و تماشایی که قدمت آن به دوران قرون وسطی می رسد از جمله معماری ساختمان قدیمی و ساختمان تازه شهرداری را ببینید. در سفر به مونیخ، حتما به مسیرهای پیاده روی مجذوب نمایندهی که در کناره های رود ایسار River Isar قرار دارند و بعلاوه، پارک ها و فضاهای سبز بیشماری که شهر مونیخ را با آن ها می شناسند، سری بزنید. در میان این پارک ها، محبوب ترین آن ها انگلیشر گارتن Englischer Garten یا همان باغ انگلیسی بوده که بزرگترین پارک عمومی شهری در دنیا به شمار می رود.

روتنبرگ قرون وسطایی Medieval Rothenburg

اگر یک مقصد گردشگری در آلمان وجود داشته باشد که تمامی نکات شگفت انگیز در خصوص این کشور را به نمایش می گذارد، منطقه شهر قدیم روتنبرگ اب در تاوبر Rothenburg ob der Tauber است. این شهر که یکی از زیباترین شهرهای آلمان بوده و از شهرهای مهمی مانند فرانکفورت فاصله بسیار کوتاهی دارد، اغلب با عنوان روتنبرگ خوانده می شود و آنچنان زیباست که به هر گوشه آن که نگاه می کنید، فرصتی بی نظیر برای گرفتن عکس های فوق العاده در برابر شما قرار می گیرد. روتنبرگ که مشرف به رودخانه تاوبر River Tauber نهاده شده است، از خرابی ها و ویرانی های جنگ که بسیاری از شهرها و روستاهای قرون وسطایی را به نابودی کشانده، جان سالم به در برده است و بنابراین بیشتر بناهای قرون وسطایی آن به شکل اصلیشان به جای مانده اند. در نتیجه، بناهای بسیار قدیمی و شگفت انگیزی مانند ساختمان قرن سیزدهمی شهرداری Town Hall دقیقا به همان شکلی که قرن ها پیش دیده می شد، به چشم می خورند. بناهای خوب حفظ شده دیگر شامل موزه امپریال سیتی Imperial City Museum که در یک دیر قدیمی نهاده شده و باغ های تاریخی قلعه یا کسل Castle Gardens هستند که از قرن هفدهم میلادی به برترین حالت به جای مانده اند. اگر می خواهید واقعا از سفرتان لذت ببرید، در یکی از هتل یا مسافرخانه های مرکز شهر قدیم قرون وسطایی این شهر برای یک یا دو شب اقامت کنید. در این صورت موقعیت شما در ایده آل ترین حالت ممکن برای بازدید از دیوارهای بی نظیر شهر قدیم نهاده شده است، چرا که می توانید قبل یا بعد از اینکه جمعیت گردشگران برای بازدید از این بخش به آن هجوم می آورند، از آن بازدید کنید. چشم انداز شهر قدیم بخصوص در زمان غروب آفتاب زیبایی خیره نماینده ای دارد. سپس به پلونلین Plönlein بسیار زیبا که یک دو راهی بسیار مشهور است و دو خیابان بسیار مجذوب نماینده دارای خانه های قدیمی و چشم نواز را از یکدیگر جدا می کند، بروید و یک رستوران یا کافه عالی پیدا کنید؛ جایی که بتوانید کمی به کسب آرامش مشغول شوید و بعد از یک روز گشت و گذار در مجذوب نماینده ترین و اصیل ترین نقطه آلمان استراحت کنید.

کلن Cologne

کلن یکی از زیباترین شهرهای آلمان بوده که توانسته است گذشته خود را برای خوشایند نسل های مدرن حفظ نماید. شهر کلن که در ابتدا محل استقرار رومی ها بود، برای قرن ها یک مرکز مذهبی مهم و نقطه ای زیارتی به شمار می رفت. این روزها، برترین نقاط این شهر برای بازدید درون و اطراف شهر قدیم آن نهاده شده اند؛ در این بخش از شهر 12 کلیسای قدیمی کلاسیک از جمله کلیسای جامع کلن Cologne Cathedral قرار دارند. بهتر است بدانید ساعت ها مشغول گشت و گذار و تماشای این بنای فوق العاده و خانه های تجار قرن های گذشته خواهید بود. بسیاری از این خانه ها هم اکنون به فروشگاه ها، گالری های هنری، بوتیک ها و کافه های مختلف تبدیل شده اند. آوازه شهر کلن که یکی از زیباترین شهرهای آلمان بوده، به عنوان مرکز تجاری و مالی کشور آلمان هنوز به قوت خود به جای مانده است. بازدید نمایندگان به سمت مراکز خرید و بازارهای سنتی این شهر سرازیر می شوند تا کالاها و محصولات محلی را خریداری نمایند؛ از انواع لباس های به روز و عطرها تا غذاها و خوردنی های متنوع کارهای جالب و مفرح دیگری که می توان در کلن انجام داد، شامل گشت و گذار در بقایای روم باستان، قصرهای بسیار زیبای سبک باروک و موزه ها و گالری های هنری بیشمار آن هستند. این شهر بعلاوه بخاطر موقعیت آن در کنار رودخانه راین Rhine River که شهر را به دو نیم تقسیم می کند، یک ایستگاه محبوب برای گردشگران به شمار می رود. اطراف این رودخانه نه تنها یک منطقه فوق العاده برای پیاده روی بوده؛ بلکه یک نقطه آغاز مهم برای انجام سفرهای قایقی بر روی رودخانه راین Rhine River محسوب می شود.

کوبلنتس Koblenz و دره راین Rhine Valley

اگر در یکی از سفرهای قایقی روی رودخانه راین که روز به روز محبوب تر می شوند شرکت کنید، در نقطه ای از سفر خودتان را در شهر بسیار زیبای کوبلنتس خواهید یافت. البته چه با قایق به این شهر سفر کنید و چه از روش های دیگر برای رسیدن به آن بهره ببرید، توصیه می کنیم اولین ایستگاه توقفتان دویتشز ایک Deutsches Eck یا گوشه آلمانی German Corner باشد. در این نقطه می توانید یکی از خارق العاده ترین و شگفت انگیزترین پدیده های طبیعی این کشور را مشاهده کنید؛ برخورد دو رودخانه راین Rhine و موزل Mosel که یک مجسمه بزرگ در این تقاطع نهاده شده است. تماشای برخورد این دو رودخانه بزرگ یک چشم انداز بسیار تماشایی است. اگر در زمان مناسب برای تماشای این چشم انداز به این بخش از یکی از معروف ترین شهرهای آلمان بروید، ممکن است بتوانید در عین حال از یک کنسرت موسیقی کلاسیک در یک غروب تابستانی لذت ببرید. چشم مقدارای زیبا و عالی گوشه آلمانی German Corner و دو رودخانه را بعلاوه می توان از درون تله کابینی که به سمت قلعه ارنبریشتین Ehrenbreitstein Fortress می رود، تماشا کرد. کوبلنتس بعلاوه دارای یک سکوی پرتاب و پرش به درون دره زیبای راین Rhine Valley نیز هست. دره راین Rhine Valley یا گلوگاه راین Rhine Gorge آنچنان مهم است که طول کامل آن از کوبلنتس به سمت جنوب در لیست میراث دنیای یونسکو نهاده شد. در این منطقه شما می توانید برترین منظره ها کشور آلمان را ببینید؛ منظره های آنچنان زیبا و خارق العاده که احساس خواهید کرد که از کتاب های افسانه شاه پریان به بیرون آمده اند. در امتداد رودخانه ها، روستاهای کوچک و قشنگ متعدد و قلعه های شگفت انگیز قدیمی وجود دارند که گشت و گذار در آن ها بسیار لذت بخش است؛ شما می توانید برای بازدید از این نقاط سوار قایق های مسافربری شوید یا در یک تور قایق سواری طولانی تر شرکت کنید یا حتی با خودرو یا دوچرخه به بازدید از این نقاط بروید.

بادن بادن Baden-Baden و بلک فارست یا جنگل سیاه Black Forest

این مورد از زیباترین شهرهای آلمان که در قلب منطقه گردشگری جنگل سیاه Black Forest نهاده شده است، به لطف آب و هوای معتدل و چشمه های آب گرم خود، برای قرن های متمادی برای ثروتمندان و کسانی که در جستجوی تجربه سلطنتی و اصیل چشمه های آب گرم هستند، یک مقصد ایده آل بوده است. خوشبختانه، امروزه بازدید از این شهر که یکی از زیباترین شهرهای آلمان بوده، برای همه قابل انجام است و هر گردشگری که به آلمان سفر می کند، می بایست حداقل یک روز از سفر خود را به بازدید از این شهر اختصاص دهد. و البته هیچ سفری به شهر زیبای بادن بادن نمی بایست بدون شنا کردن و آبتنی در یکی از اسپاها و چشمه های آب گرم فوق العاده آن انجام گیرد. اگر بخواهید طبق سنتی که قدمت آن به دوران رومی ها باز می شود، رفتار کنید می بایست در ابتدا به بازدید از باغ اسپای مشهور این شهر یعنی کورگارتن Kurgarten بروید. بعلاوه گردشگران به طور انبوه به مرکز فرهنگی شهر می روند و به گشت و گذار میان بوتیک های عالی و گالری های هنری آن، بعلاوه کسب آرامش و لذت بردن از رستوران ها و کافه های متعدد این بخش از شهر مشغول می شوند. کورگارتن Kurgarten بعلاوه جایی است که بیشتر رخدادها و فستیوال های برتر این شهر از کنسرت های کلاسیک و پاپ تا بازار محبوب کریسمس برگزار می شوند. در اینجا بعلاوه می توانید کورهاوس Kurhaus که یک مرکز تفریحی اقامتی تاریخی ساخته سال 1824 است و با باغ ها و زیبایی خود به قلعه های فرانسوی شباهت دارد را ببینید. شهر بادن بادن بعلاوه به لطف کلوب های متعدد گلف و تنیسی که دارد و بعلاوه ورزش های مربوط به اسب مانند سوار کاری و مسابقات اسب سواری بین ورزشکاران محبوبیت ویژه ای پیدا کرد. این مورد از زیباترین شهرهای آلمان در فصل تابستان بخاطر نزدیکی به مسیرهای کوهنوردی، تپه نوردی و دوچرخه سواری در جنگل سیاه Black Forest محبوبیت دارد؛ این جنگل در فصل های سرد و در زمان بارش برف، به عنوان یک مقصد گردشگری ویژه اسکی نیز شناخته می شود. آن هایی که می خواهند در یک مسیر تماشایی با چشم مقدارای زیبا رانندگی نمایند، بهتر است به مسیر گردشگری شوارزوالد هوش استراس Schwarzwald-Hochstrasse بروند که زیباترین چشم انداز های این مورد از معروف ترین شهرهای آلمان را به نمایش می گذارد.

نورمبرگ Nuremberg

منطقه مجذوب نماینده قرون وسطایی شهر قدیم در نورمبرگ، امروزه به عنوان شاهدی بر سنت های فرهنگی غنی که آلمان را شکل داده اند و بعلاوه نبوغ مدرن کشور شناخته می شود. بعد از ویرانی تقریبا کامل در طول جنگ دنیای دوم، بخش گسترده ای از معماری مشهور قرون وسطایی این شهر که از قرن ها پیش سالم و دست نخورده به جای مانده، احتیاج به بازسازی پیدا کرد و به جای اینکه تصمیم بر خراب کردن کامل این بناها و ساختن بناهای مدرن و کمتر مجذوب نماینده به جای آن ها اتخاذ شود، تصمیم گرفته شد تا مرکز قدیمی شهر دقیقا مانند آنچه که قبل از جنگ به نظر می آمد، بازسازی شود. نتیجه این کار واقعا حیرت انگیز بوده و حتی اگر یک متخصص این بخش های بازسازی شده را ببیند، به سختی می تواند بگوید که همین چند دهه پیش این بخش ها چیزی جز آوار و پاره سنگ نبوده اند. علاقمندان به تاریخ و فرهنگ چیزهای بسیار زیادی برای لذت بردن در خصوص نورمبرگ مدرن نیز خواهند داشت. یکی از جالب ترین بخش های بازدید از این مورد از زیباترین شهرهای آلمان، قدم زدن در اطراف پنج کیلومتر دیوار این شهر است. برای تماشای این دیوار که در قرن چهاردهم میلادی برای حفاظت از شهر قدیم ساخته شده، بهتر است به بخش غربی این مورد از زیباترین شهرهای آلمان بروید و از شبکه مسیرهایی بهره ببرید که عبور از آن ها واقعا مفرح و خوشایند است؛ بخصوص اگر برای بالا رفتن از برج های قدیمی که مشرف به منظره ها اطراف هستند، زمان بگذارید. وقتی پیاده روی های خود را انجام دادید به قلعه نورمبرگ Nuremberg Castle که یک قلعه بزرگ بسیار قدیمی به قدمت قرن یازدهم میلادی است، بروید. این قلعه شامل سازه های قرون وسطایی متعددی بوده که بسیاری از آن ها جایگاه برپایی نمایشگاه های موزه ای و به نمایش گذاشتن آثار هنری هستند. اگر خرید کردن، غذا خوردن و تفریح نیز برایتان مهم هستند، در سفر به نورمبرگ هرگز ناامید نخواهید شد، زیرا در این شهر که یکی از زیباترین شهرهای آلمان بوده، همه چیز از بوتیک های عالی و رستوران های مشهور دارای ستاره میشلین تا کنسرت های موسیقی کلاسیک و اپرا یافت می شوند.

فرانکفورت

شهر فرانکفورت مدت ها بوده که یکی از معروف ترین شهرهای آلمان بوده است. این شهر که برای قرن های متمادی یک شهر مستقل بوده، دارای بناهای قدیمی متعدد و جاذبه های عالی با کلاس دنیای و فعالیت های جالب برای انجام دادن است و همه این ها این شهر امپراطوری تاریخی سابق را به یک مکان عالی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات طولانی تر تبدیل می نمایند؛ بخصوص اگر قصد داشته باشید از این شهر به عنوان یک محل اقامت برای گشت و گذار در منطقه ها اطراف آن بهره ببرید. این شهر در کنار رودخانه ماین River Main واقع شده و شواهد گذشته آن به عنوان یک مرکز تجاری مهم کاملا قابل مشاهده هستند؛ بخصوص در شهر قدیم آن که آلشتات Altstadt نام دارد. جالب ترین بخش های این شهر شامل رومربرگ Römerberg، میدان سنگفرش و بدون خودروی شهر است که بخاطر فواره، خانه های قرون وسطایی، بوتیک های مجذوب نماینده و گالری های عالی، بعلاوه کافه ها و رستوران های فوق العاده خود شناخته می شود. این میدان بعلاوه جایگاه بناهای تاریخی شهر از جمله ساختمان قدیمی شهرداری Old Town Hall یا Altes Rathaus به زبان آلمانی و تعدادی از کلیساهای قدیمی و عالی شهر هست. فرانکفورت ویژگی های شگفت انگیز مدرن هم دارد. مرکز مالی و تجاری این شهر که یکی از پیشروترین مراکز تجاری آلمان بوده، آنقدر آسمان خراش دارد که لقب مانهتن Mainhattan را به آن داده اند؛ این شهر بعلاوه جایگاه شوهای تجاری بین المللی بسیار بزرگ نیز هست؛ از جمله نمایشگاه کتاب فرانکفورت Frankfurt Book Fair. به این مجموعه می توانید موزه های عالی متعدد در منطقه موزومسوفر Museumsufer را اضافه کنید که در آن موزه های عالی فرهنگ های دنیای Museum of World Cultures و تندیس های باستانی Museum of Ancient Sculpture و بعلاوه سفرهای یک روزه فوق العاده به نقاط اطراف شهر را اضافه کنید و خودتان متوجه می شوید که این شهر از زیباترین شهرهای آلمان بوده و نقاط معدودی را می توانید در این کشور پیدا کنید که به آن شباهت داشته باشند.

هامبورگ Hamburg

آن هایی که دلشان می خواهد میهمان نوازی شگفت انگیز مردم آلمان شمالی را تجربه نمایند، می بایست شهر هامبورگ را نیز در سفر خود به آلمان در نظر بگیرند. هامبورگ، در فاصله نزدیک از دریای شمال نهاده شده است؛ موقعیت جغرافیای عالی که اهمیت آن را به عنوان مهمترین بندر کشور آلمان تثبیت کرد. از اینجا، مسیرهای کشتیرانی نه تنها به سرتاسر دنیا متصل می شوند بلکه به راه های آبی درون کشور نیز اتصال دارند. در هر روز از هفته، در هنگام روز یا شب به بازدید از این شهر بیایید، ردیف بی پایانی از کشتی ها و وسایل نقلیه آبی را در مقدار های مختلف می بینید که در رفت و آمد هستند؛ از جمله تعداد بسیار زیادی کشتی مسافربری تفریحی که گردشگران از آن ها پیاده می شوند تا این شهر مدرن و پر انرژی را از نزدیک ببینند. شما نیز مانند این گردشگران بهتر است ابتدا از بندر بزرگ هامبورگ تماشا کنید؛ منطقه ای به مساحت 100 کیلومترمربع که بخاطر منطقه انبارهای قدیمی خود معروفیت بسیار زیادی دارد. این انبارهای سابق هم اکنون به بناهایی چون سالن کنسرت و مراکز تفریح تا فروشگاه و رستوران و بعلاوه گالری های هنری و موزه تبدیل شده اند. توصیه می شود در یک تور بندری که چشم مقدارای فوق العاده بندر را از آب های اطراف به شما نشان می دهد، شرکت کنید. گشت و گذار در مرکز شهر هامبورگ یکی دیگر از آن کارهایی است که حتما می بایست انجام دهید؛ بخصوص اگر از مسیر دیچ استراس با معماری برجسته و خانه های روستایی قدیمی اش به این منطقه بروید. در این منطقه می توانید کانال های آب قدیمی را ببینید که به نواحی اطراف بندر متصل هستند و شبکه ای از پل های زیبا و دوست داشتنی روی آن ها نهاده شده اند. اگر آنقدر خوش شانس باشید که بتوانید بیشتر از چند ساعت دیگر در این شهر بمانید، توصیه می کنیم از برترین جاذبه های گردشگری خانوادگی شهر از جمله سرزمین عجایب مینیاتوری Miniatur Wunderland که بزرگترین ماکت قطار دنیا در آن نهاده شده و موزه بین المللی دریانوردی International Maritime Museum تماشا کنید.

درسدن Dresden

شهر تاریخی درسدن به لطف موقعیت جغرافیایی خود که در چند کیلومتری مرز آلمان با جمهوری چک واقع شده، می تواند یک محل اقامت عالی برای گشت و گذار در بخش شرقی آلمان و بعلاوه شرق اروپا باشد. جمعیت این شهر که در دره الب Elbe valley واقع شده، از ابتدا بخاطر زمین های حاصلخیز، منظره ها زیبا، آب و هوای معتدل و دسترسی آن به مسیرهای تجاری مهم اروپایی بیشتر شد. بعد از قرن ها رشد زیر سایه پادشاهان ساکسون، بخش گسترده ای از مرکز شهر درسدن که بخاطر معماری عالی سبک روکو و باروک خود با عنوان جعبه جواهرات آلمان نیز شناخته می شود، به دلیل بمباران های جنگ دنیای دوم ویران شد. اما در دهه های اخیر این بخش بازسازی شده و دوباره به عنوان یکی از مهمترین مراکز فرهنگی و تفریح کشور شناخته می شود. این داستان قابل توجه در خصوص تولد دوباره شهر، بویژه با تماشا کلیسای جامع مشهور درسدن که فرانکیرچ Frauenkirche نام دارد به آسانی قابل مشاهده است. این بنای خارق العاده که در سال 1743 ساخته شده، در زمان خود با عنوان زیباترین کلیسای سبک باروک در اروپا شناخته می شد و در نهایت در سال 1945 نابود شد. اما ساکنان شهر با دقت و توجه تمام، هر تکه از ویرانه های این کلیسا را جمع و طبقه بندی کردند و در انبار نگهداری کردند و سپس در سال 2005 از طریق این تکه ها آن را بازسازی نمودند. این کلیسا نمونه ای خیره نماینده از ترکیب نبوغ و مقاومت است و یکی از جاذبه های گردشگری اصلی این شهر به شمار می رود؛ علاوه بر این بنا و بسیاری جاذبه های بازسازی شده دیگر که در این شهر یافت می شوند، می توان از نیومارکت Neumarkt، میدان اصلی شهر نام برد که با موزه ها و گالری های هنری بیشمارش این مورد از معروف ترین شهرهای آلمان را به یک شهر فوق العاده و شایسته بازدید تبدیل نموده است.

لایپزیگ Leipzig

شهر لایپزیگ که یکی از زیباترین شهرهای آلمان بوده، می بایست حتما در برنامه سفر شما به این کشور قرار گیرد. لایپزیگ در میان منظره ها چشم نواز ساکسون لولندز Saxon Lowlands در تقاطع رودخانه های وایسه الستر Weisse Elster و پلایسه Pleisse و در فاصله یک ساعته از برلین نهاده شد. این شهر مدت های طولانی است که به عنوان یک مرکز مهم تجاری و مالی شناخته می شود و همین ویژگی ها آن را به عنوان یکی از مراکز اولیه هنر، فرهنگ و آموزش در کشور آلمان تثبیت نمود. این یک میراث است که تا به امروز به جا مانده و یک سنت طولانی که این شهر را به عنوان مرکز ادبیات و آموزش معرفی می کند؛ نکته ای که در گوشه به گوشه شهر مشهود است، از نمایشگاه های بین المللی کتاب که در آن برگزار می شوند تا جایگاه آن به عنوان خانه کتابخانه ملی آلمان German National Library. این روزها لایپزیگ به لطف میراث فرهنگی و موسیقیایی غنی خود به یکی از معروف ترین شهرهای آلمان تبدیل شده و البته آن را به عنوان یکی از برترین شهرهای اروپا برای زندگی نیز می شناسند. در این شهر یک تور پیاده روی وجود دارد که نه تنها شما را به تماشای معماری تاریخی فوق العاده شهر می برد، بلکه نقاط عالی برای خرید و غذا خوردن و بعلاوه پارک ها و فضاهای سبز خوشایند متعدد از جمله باغ گیاه شناسی دوست داشتنی شهر را به شما معرفی می کند.

منبع: همگردی
انتشار: 21 دی 1401 بروزرسانی: 21 دی 1401 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 2196

به "آشنایی با معروف ترین شهرهای آلمان ، کشوری زیبا و مدرن در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با معروف ترین شهرهای آلمان ، کشوری زیبا و مدرن در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید