اخبار اقتصادی

تصاویر کاشغر؛ مروارید جاده ابریشم

خبرنگاران: شهر کاشغر که به مروارید جاده ابریشم شهرت دارد، یکی از شهرهای تاریخی و باستانی و مرکز فرهنگ اسلامی در چین است که مسلمانان اویغور 98درصد جعمیت آن را تشکیل می دهند.

28 بهمن 1398

ایجاد بیش از 3000 شغل IT در طرح تکاپو

مدیر رسته فناوری اطلاعات طرح تکاپو از ایجاد بیش از 3000 فرصت شغلی در بخش فناوری اطلاعات طرح تکاپو اطلاع داد و گفت: در برنامه سال های 98 و 99، ایجاد بیش از 2000 فرصت شغلی با موضوع نهادهای پشتیبان کسب و کار ملی و استانی و بیش از 25 هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم...

27 بهمن 1398

ایران در دوران پساتحریم راه چین، کره جنوبی و ژاپن را برود

استاد اقتصاد دانشگاه ویسکانسین آمریکا با هشدار نسبت به آثار تورمی آزاد شدن منابع بلوکه شده بر اقتصاد ایران معتقد است ما باید روی تحقیق و توسعه و اقتصاد دانش بنیان تمرکز کنیم و از مسیری که چین و قبل از آن کره جنوبی و ژاپن پیموده اند یاد بگیریم.

26 بهمن 1398

یوان چین به سبد ارزی صندوق بین المللی پول اضافه شد

صندوق بین المللی پول یوان چین را به عنوان یکی از ارزهای سبد شاخص خود پذیرفت و این پذیرش یک پیروزی برای چین به شمار می رود که کوشش دارد خود را به عنوان یک قدرت مالی جهانی مطرح کند.

26 بهمن 1398

باشگاه های ایرانی با کمترین امکانات در آسیا حضور دارند، دستمزد بعضی بازیکنان باشگاه های عربی برابر بودجه یک باشگاه ایرانی است

یکی از پیشکسوتان فوتبال کشورمان گفت: باشگاه های ایرانی با کمترین امکانات مقابل حریفان خود در مسابقات آسیایی حاضر شده اند.

25 بهمن 1398

اعلام آمادگی شرکت آلمانی برای تعمیر و نگهداری هواپیماهای مسافربری ایران

رییس شرکت لوفت هانزا تکنیک که یکی از بزرگ ترین شرکت های ارایه خدمات تعمیر، نگهداری و نوسازی ناوگان هوایی در دنیا است، اظهار داشت این شرکت آماده همکاری و بازگشایی دفتر خود در ایران به منظور مرمت و نگهداری هواپیماهای مسافربری ایران است.

25 بهمن 1398

واحدهای تولیدی در تملک بانک ها آزاد می شوند

معاون مالی وزیر کشور گفت: استانداران سراسر کشور موظف هستند بر اساس دستور و تاکید رئیس جمهوری و وزیر کشور تمامی طرح های راکد و غیرفعال در تملک بانک های عامل را شناسایی و آنها را با برنامه ریزی و اولویت بندی به چرخه مجدد فراوری بازگردانند.

24 بهمن 1398

ایران و ایتالیا قربانی تجارت آثار تاریخی

سفیر ایتالیا گفت: ایران و ایتالیا از بزرگترین قربانیان تجارت آثار تاریخی و فرهنگی در جهان هستند.

23 بهمن 1398

اقدام مهم دولت و مجلس برای تسهیل سفرهای مردم در سال 99

خبرنگاران : چند روز قبل ماده ای از یک لایحه در مجلس به تصویب رسید که طی آن مراکز اقامتی دارای مجوز که شامل مهمانپذیرها، هتل آپارتمان ها و... می شوند و همچنین هتل های حداکثر سه ستاره از پرداخت مالیات 9 درصدی (مالیات ارزش افزوده) معاف شدند.

22 بهمن 1398

گردشگری جایگزین، واکنشی به گردشگری انبوه

برای قرون متمادی، کشورهای کم درآمد، توریسم را راهی نسبتاً ساده و راحت برای ارتقای استانداردهای زندگی تلقی می کردند؛ اما در طی سال های اخیر عمدتاً افراد، نگرش محتاطانه تری را داشته اند. امروزه بسیاری از کشورها به سبب مشاهده بعضی آثار در مقاصد پر گردشگری...

21 بهمن 1398

نیکلاس لطیفی؛ شوماخری ایرانی

روزنامه خراسان - نرگس عزیزی: با اعلام رسمی مسئولان تیم فرمول یک ویلیامز، نیکلاس لطیفی، راننده ایرانی-کانادایی از فصل بعد راننده این تیم در مسابقات فرمول یک خواهد بود. افزون بر این که نیکلاس، اولین ایرانی خواهد بود که در فرمول یک شرکت خواهد کرد، تیم ویلیامز...

20 بهمن 1398

تحولات مهم غرب آسیا و آفریقا در هفته جاری؛ از حمله به نفت کش در دریای عمان تا مرگ مرسی

این هفته غرب آسیا و آفریقا شاهد تحولات مهمی بود که مهمترین آن حمله به دو نفت کش در دریای عمان و مرگ محمد مرسی اولین رئیس جمهور منتخب مصر بعد از سرنگونی مبارک بود.

19 بهمن 1398

برطرف تحریم های آمریکا علیه شرکت کشتیرانی چینی

آمریکا احتمالا تا چند روز آینده تحریم هایی که در ارتباط با نقض تحریم های ایران علیه واحدهای شرکت کشتیرانی کاسکوی چین اعمال نموده بود را برطرف خواهد نمود.

18 بهمن 1398

خلیلی: آدم اجیر کردن در فضای مجازی باب شده است، جونیور با درخواست کالدورن به پرسپولیس آمد و قرارداد بست

سرپرست سابق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: مذاکره من و افشین قطبی را در فضای مجازی منتشر کردند و باعث جدایی من از پرسپولیس شدند.

17 بهمن 1398

ارائه تسهیلات سرمایه در گردش فوری به شرکتهای دانش بنیان

به گزارش خبرنگاران به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر رضا قربانی، معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی در خصوص جدیدترین خدمت این صندوق تحت عنوان تسهیلات سرمایه در گردش فوری گفت: با توجه به نیازهای فوری، کوتاه مدت و نوعاً غیر قابل پیش...

16 بهمن 1398

مسکو: آمریکا عامل بن بست مذاکرات با کره شمالی، مذاکره جاده یک طرفه نیست

نماینده روسیه در سازمانهای بین المللی بدعهدی واشنگتن در لغو تحریم های کره شمالی علیرغم خودداری پیونگ یانگ از آزمایشات اتمی را علت به بن بست خوردن مذاکرات خلع سلاح اتمی با این کشور شرق آسیا دانست.

15 بهمن 1398

توضیحات سخنگوی قوه قضاییه در خصوص نوع پوشش متهمان زن دادگاه

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه در ارتباط با پوشیدن نوعی لباس خاص و یا منع پوشیدن نوعی لباس خاص قانون هیچ گونه الزامی را مقرر نکرده است، گفت: در خصوص اخیر اینگونه بوده است که قبل از ورود به دادگاه خانواده این فرد برای او چادر مشکی آوردند.

15 بهمن 1398

بودجه فدراسیون ورزشی دانشگاه ها را فقط وزارت علوم پرداخت می کند

مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم گفت: قرار بود بودجه فدراسیون ورزش های دانشگاهی از 5 بخش پیام نور، دانشگاه آزاد و وزارت بهداشت و دانشگاه جامع علمی کاربردی تامین شود؛ اما تنها جایی که این بودجه را تامین می کند، وزارت علوم است.

12 بهمن 1398

ازسرگیری فراوری گاز میدان مشترک ایران و انگلیس تا چند روز آینده

خبرنگاران: سخنگوی شرکت بریتیش پترولیوم بیان کرد، فراوری گاز از میدان رهوم که نیمی از سهام آن متعلق به شرکت ملی نفت ایران است این هفته ازسرگرفته خواهد شد.

8 بهمن 1398

ترکی الفیصل: طرح حل بحران با قطر طرح عربستان است

سفیر اسبق عربستان در آمریکا گفت، این ریاض است که برای حل بحران با دوحه گام برمی دارد.

6 بهمن 1398
تعداد: (174)