علم و تکنولوژی

وبینار تجارت الکترونیکی ایران و ژاپن با حضور مدیر ارشد توسعه کسب وکار خبرنگاران برگزار شد

وبینار بین المللی مشترک ایران و ژاپن در حوزه تجارت الکترونیکی با حضور دست اندرکاران کسب وکارهای اینترنتی دو کشور ژاپن و ایران برگزار گشت.

5 بهمن 1399

رتبه 29 ایران در حوزه علوم اعصاب در دنیا

تهران (پانا) - علوم اعصاب به عنوان یکی از علوم استراتژیک و راهبردی مطرح است. که علوم مغزی و شناختی در کنار سایر حیطه های نوین مانند بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی و فناوری نوین در دهه آینده تحولات زیادی را در حوزه های انسانی و اجتماعی و پزشکی ایجاد خواهد نمود.

29 دی 1399

عروسی 7000 دختربچه در بهار

در بهار امسال، هفت هزار دختربچه از پشت میز مدرسه و کیف هایی پر از کتاب و دفتر، در چشم برهم زدنی روی صندلی تالارهای عروسی نشستند و لباس سفید پوشیدند و رژ لب و سند ازدواج، جای کتاب و دفتر را در کیف هایشان گرفت. دخترانی بین 10 تا 14 سال که روزی از روزهای بهار...

27 دی 1399

اپل موزیکوارد دستگاه&zwnjهای دستیار گوگل می&zwnjشود

گوگل پایان پشتیبانی اپل موزیک را در دستگاه های دارای دستیار گوگل ارائه می دهد. این شامل تمام اسپیکر های هوشمند از برند هایی مانند نست و گوگل هوم می گردد.

16 دی 1399

اجرای سلیقه&zwnjای منشور حقوق شهروندی در دانشگاه&zwnjها، نباید دانشجویان را به انفعال بکشانیم

دکتر مجید سرسنگی ، با اعلام این مطلب، اظهار کرد: منشور حقوق شهروندی ابلاغ شده از سوی رئیس جمهور، منشور خوبی است، اما عمل به قوانین و مقررات مهم تر از نوشتن این چنین منشورها است چرا که ما در کشور در ارتباط با موضوعات مختلف قوانین مختلفی نیز داریم، اما...

15 دی 1399

واکسن کرونا و جنگ سایبری

مایکروسافت این حمله ها را به یک گروه هکر روسی و دو گروه کره شمالی نسبت داده و بدون نام بردن از هیچ شرکتی گفته که حمله ها در مواردی موفقیت آمیز بوده اند.

13 دی 1399

نتایج آزمون مرحله سوم تکاد اعلام شد

تهران (پانا) - رئیس کمیته علمی المپیاد تفکر و کارآفرینی دانش آموزی از اعلام نتایج آزمون مرحله سوم تکاد و مهلت اعتراض به نتیجه اطلاع داد.

11 دی 1399

16 دانشگاه علوم پزشکی در جمع برترین های دنیا، اضافه شدن 3 دانشگاه

نتایج جدید رتبه بندی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی برتر دنیا مربوط به ماه November سال 2017 میلادی نظام رتبه بندی ESI (Essential Science Indicators) منتشر شد.

10 دی 1399

گسترش شعبات پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد در 10 واحد دانشگاهی

به نقل از دانشگاه آزاد، فرهاد رهبر در حاشیه بازدید از دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاه پژوهش و فناوری گفت: مسئولان کشور باید با اتخاذ سیاست ها و برنامه ریزی ها جوانان دارای طرح و ایده پژوهشی را مورد حمایت خود قرار دهند، چراکه این موضوع می تواند...

10 دی 1399

شارژ کشتی های برقی وسط دریا امکانپذیر شد

کشتی های برقی در انگلیس به لطف فناوری و تسهیلات جدید و به عنوان بخشی از برنامه های انگلیس برای دستیابی به هدف انتشار صفر آلاینده تا سال 2050، به زودی می توانند در هنگام کار شارژ شوند.

9 دی 1399

آزمایشگاه رباتیک دانشگاه تهران به دستگاه رهگیر چشمی تجهیز شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی، به منظور انجام فعالیت های پژوهشی و توسعه و گسترش دانش علوم شناختی، آزمایشگاه رباتیک پیشرفته دانشگاه تهران با برخورداری از حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی به دستگاه رهگیر چشمی مجهز...

3 دی 1399

ساعت هوشمند جدید زپ با 2 هفته عمر باتری

ساعت هوشمند و جدید زپ زد جدیدترین ساعت از مجموعه ساعت های برند زپ است که شامل بسیاری از ویژگی های محبوب کاربران می شود.

30 آذر 1399

ایکس باکس: بازی های بتسدا انحصاری نیست، ولی روی پلتفرم ما بهتر است

به دنبال خرید بتسدا توسط مایکروسافت و صحبت هایی که درباره وضع انحصاری بودن یا عدم انحصاری بودن بازی های بتسدا زده شده است، اکنون مدیر اجرایی ایکس باکس در مصاحبه جدیدش از احتمالات دیگری هم صحبت نموده است.

28 آذر 1399

هشدار دیپلمات آمریکایی به جو بایدن

هنری کیسینجر، وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا گفت، دولت آینده بایدن باید به سرعت به احیای خطوط ارتباطی با چین بپردازد که در سال های حضور ترامپ فرسوده شده است، در غیر اینصورت خطر وقوع بحرانی وجود دارد که می تواند به درگیری نظامی برسد.

27 آذر 1399

مدافعان سلامت همراه با کارگران نمونه اصفهان تجلیل می شوند

مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: امسال در جشنواره امتنان از کارگران و واحدهای نمونه اقتصادی علاوه بر معرفی کارگران و واحدهای نمونه از مدافعان بخش سلامت نیز قدردانی خواهد شد.

26 آذر 1399

ماجرای عجیب جهش کرونا در انسان و حیوان، راسو ها بلای جدید جان انسان ها می شوند؟

محققان به تازگی از جهش ویروس کرونا خبر داده اند که افزایش سرایت پذیری و قدرت کشندگی، از ویژگی های انواع جهش یافته این ویروس است.

20 آذر 1399

مرکز پایش نحوه اجرای قانون اصل 44 توسط اتاق ها راه اندازی گردد

اعضای شورای راهبری بهبود محیط کسب وکار که نمایندگان اتاق های بازرگانی، اصناف و تعاون ایران هستند، باهدف آنالیز شرایط کسب وکارها، تشکیل جلسه دادند.

19 آذر 1399

خبرنگاران میزان تعهد خیرین به دانشگاه ها 10 هزار میلیارد ریال است

کاشان- خبرنگاران- دبیر ستاد خیرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: میزان حمایت و تعهدات خیرین به دانشگاه های کشور در امسال 10هزار میلیارد ریال است.

17 آذر 1399

بانک مرکزی، افزایش کارمزد خدمات بانکی پس از 10 سال

خبرنگاران - معاون فناوری های نوین بانک مرکزی با اشاره به 10 سال تاخیر در اصلاح کارمزد های خدمات بانکی گفت: بانک مرکزی موظف است هر سال هزینه های ارائه خدمات بانکی را آنالیز نموده و در صورت احتیاج کارمزد آن ها را افزایش دهد و بر این اساس سعی ما بر این بود که...

15 آذر 1399

روز آرام دلار در بازارهای جهانی

ارزش دلار در برابر رقبای اصلی اش تقریبا ثابت ماند.

14 آذر 1399
تعداد: (258)