علم و تکنولوژی

استونی ویزای خانه به دوشی دیجیتالی صادر می نماید

دولت استونی برای اصلاح قوانین اتباع خارجی خود تصمیم گرفته تا به عنوان نخستین کشور دنیا صدور ویزا خانه به دوشی دیجیتالی شروع کند.

19 تیر 1399

مسابقه مافیا، تمرین شناخت دروغگو

راوی باید مراقب رفتار و حرکت بدن و چهره باشد تا آدم هایی که حرفه ای هستند از راوی حقیقتی را دریافت نکنند. من باید سعی می کردم حرکت چشمم چیزی را لو ندهد.

19 تیر 1399

دستگیری 3 متهم سایبری با گردش اقتصادی 60 میلیارد ریالی

فرمانده انتظامی استان سمنان از دستگیری 3 مجرم سایبری توسط پلیس فتای شهرستان شاهرود خبرداد که با اغفال کاربران فضای مجازی و دادن وعده پوچ درآمد های آسان و بی زحمت، 60 میلیارد ریال گردش اقتصادی در حساب بانکی شان به چشم می خورد.

18 تیر 1399

دست های پرتوان دانش بنیانی، سامانه 4030 را توسعه دادند

یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه فناوری های مخابراتی پیروز به تولید سوئیچ های تلفنی شده است که مخابرات ایران از آن برای راه اندازی سامانه پاسخگویی و غربالگری کشوری استفاده می کند.

16 تیر 1399

جعفری: درباره بازنشستگی تابع ضوابط و قانون هستم

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی درباره ابلاغ وزارت ورزش و جوانان مبنی بر بازنشستگی وی گفت: تابع ضوابط و قانون هستم و هر چه بگویند انجام می دهم.

15 تیر 1399

فوران سفر نگرانی جدید مقامات استرالیا و نیوزیلند

احتمال افزایش ناگهانی سفر بین دو کشور وجود دارد. مقامات از این سفرها استقبال نموده و در عین حال نگرانی شیوع ویروس را دارند و در پی راهکارهای ویژه آن هستند.

12 تیر 1399

امارات لیکس فاش کرد: حکام امارات؛ جنگ سالارانِ مسلح به مزدوران، جذب ماموران سیا برای جاسوسی

دخالت های نظامی مستقیم و غیرمستقیم امارات در سالهای اخیر در منطقه به شدت افزایش یافته و حکام امارات با سوء استفاده از نیاز ملت های فقیر، از آنها به عنوان هیزم جنگ افروزیهای خود بهره برداری می کنند.

9 تیر 1399

تغییر در ظرفیت شرکتهای دانش بنیان با بحران کرونا

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: بحران کرونا باعث شد که شرکتهای دانش بنیان تغییری در ظرفیت های خود ایجاد نمایند.

5 تیر 1399

دستگیری باند سارقان احشام و محصولات کشاورزی در قائن

فرمانده انتظامی قائن : 11 فقره سرقت کشف و چهار سارق در شهرستان قائن خراسان جنوبی دستگیری شدند.

1 تیر 1399

صندوق حمایت از دانشجویان آسیب دیده از کرونا در دانشگاه علم و فرهنگ ایجاد شد

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ گفت: سلامت جسمی و بهداشت روانی دانشجویان اهمیت زیادی دارد به همین منظور دانشگاه علم و فرهنگ صندوق ویژه حمایت از دانشجویان آسیب دیده از کووید 19 را تاسیس کرد.

1 تیر 1399

اعلام برنامه دولت برای عرضه سریالی سهام

به گفته وزیر اقتصاد عرضه سهام شرکت های دولتی و ابزارهای مالی جدید در بورس شتاب می گیرد.

30 خرداد 1399

3 هزار دانشجوی خارجی در ایران بورسیه هستند

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: 40 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه های ایران تحصیل می کنند که حدود 3 هزار نفر بورسیه و مابقی با هزینه شخصی خود در ایران مشغول به تحصیل هستند.

28 خرداد 1399

وبینار آموزشی تاثیر اپیدمی کرونا بر فضای کسب و کار در دانشگاه امیرکبیر برگزار می گردد

وبینار آموزشی تاثیر اپیدمی کرونا بر فضای کسب و کار با تمرکز بر فضای کسب وکار شرکتهای کوچک و درحال رشد 7 اردیبهشت ماه توسط مدیریت فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می گردد.

28 خرداد 1399

برگزاری جشن سنتی ایوان کوپالا در روسیه و شرق اروپا

مراسم ایوان کوپالا | Ivan Kupalaیکی از مزایای سفر کردن این است که به ما نشان می دهد فرهنگ های مختلف جهان در عین حال که با یکدیگر متفاوتند اما شباهت ها و اشتراکات زیادی هم با هم دارند. امروز می خواهیم در خصوص یکی از جشن های باستانی اقوام اسلاو صحبت کنیم که شباهت...

20 خرداد 1399

پنتاگون: کرونا احتمالا منشأ طبیعی دارد

پنتاگون می گوید، براساس اطلاعات این نهاد ویروس کرونا احتمالا منشأ طبیعی داشته، البته نمی تواند این مساله را هنوز به طور قطع تایید کند.

19 خرداد 1399

چند نوع ویروس کرونا وجود دارد؟

متخصصان بر این باورند که ویروس کرونا به سه سویه مجزا جهش یافته و در دنیا فراگیر شده است.

16 خرداد 1399

دستگیری باند سارقان مسلح در ماهشهر

خبرنگاران/خوزستان فرمانده انتظامی خوزستان از دستگیری باند پنج نفره سارقان مسلح توسط پلیس ماهشهر اطلاع داد.

13 خرداد 1399

طراحی 5 پروژه معین برای جهش فراوری، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی پای کار می آیند

وزیر صمت گفت: 5 پروژه معین با همکاری معاونت های علمی و سازمان های توسعه ای و فناوری وزارتخانه برای جهش فراوری کشور طراحی شده است.

13 خرداد 1399

خبرنگاران بیش از 5هزار فرهنگی شهر تهران بازنشسته می شوند

تهران-خبرنگاران-مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به کمبود نیروی انسانی گفت: بیش از پنج هزار نفر از فرهنگیان این نهاد امسال بازنشسته می شوند.

8 خرداد 1399

پیش بینی دقیقی از زمان پایان کرونا نداریم

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: با توجه به اینکه فرآیند مقابله با ویروس طولانی شده است و پیش بینی دقیقی از زمان سرانجام این بحران نداریم.

2 خرداد 1399
تعداد: (187)