اخبار صنعت

فوت 4 نفر براثر مسمومیت با منوکسیدکربن در صدرا

خبرنگاران/فارس مدیر روابط عمومی اورژانس فارس از فوت 4 نفر مرد به دلیل مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در یک باغ اطراف شهر صدرا اطلاع داد.

28 بهمن 1398

اعلام آمادگی شرکت آلمانی برای تعمیر و نگهداری هواپیماهای مسافربری ایران

رییس شرکت لوفت هانزا تکنیک که یکی از بزرگ ترین شرکت های ارایه خدمات تعمیر، نگهداری و نوسازی ناوگان هوایی در دنیا است، اظهار داشت این شرکت آماده همکاری و بازگشایی دفتر خود در ایران به منظور مرمت و نگهداری هواپیماهای مسافربری ایران است.

25 بهمن 1398

واحدهای تولیدی در تملک بانک ها آزاد می شوند

معاون مالی وزیر کشور گفت: استانداران سراسر کشور موظف هستند بر اساس دستور و تاکید رئیس جمهوری و وزیر کشور تمامی طرح های راکد و غیرفعال در تملک بانک های عامل را شناسایی و آنها را با برنامه ریزی و اولویت بندی به چرخه مجدد فراوری بازگردانند.

24 بهمن 1398

پیشرفت غول اینترنتی چین در تست خودروی خودران

غول جست و جوی اینترنتی چینی بایدو به رقابت برای طراحی خودروهای خودران پیوست و میخواهد نخستین مدل در این حوزه را تا سه سال آینده در چین عرضه کند.

24 بهمن 1398

گردشگری جایگزین، واکنشی به گردشگری انبوه

برای قرون متمادی، کشورهای کم درآمد، توریسم را راهی نسبتاً ساده و راحت برای ارتقای استانداردهای زندگی تلقی می کردند؛ اما در طی سال های اخیر عمدتاً افراد، نگرش محتاطانه تری را داشته اند. امروزه بسیاری از کشورها به سبب مشاهده بعضی آثار در مقاصد پر گردشگری...

21 بهمن 1398

تحولات مهم غرب آسیا و آفریقا در هفته جاری؛ از حمله به نفت کش در دریای عمان تا مرگ مرسی

این هفته غرب آسیا و آفریقا شاهد تحولات مهمی بود که مهمترین آن حمله به دو نفت کش در دریای عمان و مرگ محمد مرسی اولین رئیس جمهور منتخب مصر بعد از سرنگونی مبارک بود.

19 بهمن 1398

برطرف تحریم های آمریکا علیه شرکت کشتیرانی چینی

آمریکا احتمالا تا چند روز آینده تحریم هایی که در ارتباط با نقض تحریم های ایران علیه واحدهای شرکت کشتیرانی کاسکوی چین اعمال نموده بود را برطرف خواهد نمود.

18 بهمن 1398

ازسرگیری فراوری گاز میدان مشترک ایران و انگلیس تا چند روز آینده

خبرنگاران: سخنگوی شرکت بریتیش پترولیوم بیان کرد، فراوری گاز از میدان رهوم که نیمی از سهام آن متعلق به شرکت ملی نفت ایران است این هفته ازسرگرفته خواهد شد.

8 بهمن 1398

یادی از کوچه باغ شیرهای سنگی...

خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری در فرهنگ مردم چهارمحال وبختیاری، عنصر سنگ به دلیل کوهستانی بودن منطقه، همسفر زمان است و به همین خاطر در بسیاری از موارد، شاهد استفاده اهالی این دیار از سنگ هستیم که از آن جمله می توان به استفاده از سنگ برای نگارش کتیبه ها،...

6 بهمن 1398

نوآوری جوان ها سنگ بنای شهر هوشمند است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: شهرها در آینده دنیا، نقشی فوق العاده دارند و شهرهای هوشمند، بستر و زیرساخت آموزشی آینده محسوب می شوند.

5 بهمن 1398

سرکوب مسلمانان چین به کجا خواهد انجامید؟

خبرنگاران: اخیرا پکن به شکلی کاملا حیرت انگیز بیان کرد طی 12 ماه گذشته تا 181 گروه تروریستی را در سین کیانگ بازداشت نموده است، و افراط گرایی مذهبی را به وسیله حضور نظامی گسترده تر و بازداشت های جمعی در این منطقه خودمختار، هدف گرفته است.

4 بهمن 1398

استقلال - سپاهان دوباره تکرار شد، حریف پرسپولیس از ماهشهر آمد

به گزارش خبرنگاران، پرسپولیس، استقلال، تراکتور، سپاهان، مس کرمان، شهرداری ماهشهر، شاهین شهرداری بوشهر و نفت مسجد سلیمان هشت تیم حاضر در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال کشور هستند.

30 دی 1398

بخش های اقتصادی دولت به صورت هماهنگ موانع تولید را برطرف کنند

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس انسجام بخش های مختلف اقتصادی دولت را از مهمترین پیش شرط ها برای رونق تولید بیان نمود و گفت که بخش های اقتصادی دولت باید به صورت هماهنگ شده موانع بر سر راه تولید را بردارند.

29 دی 1398

چین 50 فروند جنگنده به پاکستان تحویل می دهد

خبرنگاران: دولت چین بر اساس توافقنامه امضا شده با پاکستان، 110 فروند جنگده (JF-17 Thunder) به اسلام آباد تحویل خواهد داد که 50 فروند از آن ها نیز در سه سال آینده وارد پاکستان خواهد شد.

20 دی 1398

چرا کاغذ گران شده است؟

آیا می دانستید که در چند هفته گذشته با شروع سال تحصیلی، قیمت کاغذ تحریر در کشور به شکل ناگهانی افزایش چشمگیری داشته است؟ آیا می دانید که این افزایش قیمت بر عرصه نشر، ازجمله کتاب های آموزشی و درسی چه تاثیری می تواند داشته باشد؟

16 دی 1398

تحریم در نگاه نسل آینده؛ تشریح راهکارهای حقوقی مقابله با تحریم ها

راهکارهای حقوقی مقابله با تحریم ها در پژوهش فقدان مشروعیت قانونی بین المللی تحریم و نقض حقوق بشر مطرح شد.

1 دی 1398

واکنش باشگاه نساجی به استعفای مهاجری

معاون ورزشی باشگاه نساجی مازندران به خبر استعفای محمدرضا مهاجری واکنش نشان داد.

29 آذر 1398

وضعیت مشتری اول نفت ایران در اروپا در تحریم

روزنامه ‘ایل سوله روز آدینه نوشت که اسپیناچی مانند سایر مسئولان ایتالیایی در بخش نفت انتظار نداشت که ایتالیا در میان هشت کشور معاف شده از تحریم نفتی ایران قرار بگیرد.

25 آذر 1398

فروش نقاط کوانتومی در سال 2019 رکورد زد

تقاضا برای نقاط کوانتومی به دلیل رشد بازار تلویزیون و نمایشگر افزایش یافته است و در سال 2019 رکورد زد.

21 آذر 1398

قهرمانی باشگاه های فوتسال آسیا - اندونزی، پیروزی پر گل نماینده های میزبان و ویتنام

لیگ قهرمانان فوتسال آسیا از امروز (چهارشنبه) با پیروزی نماینده های ویتنام و اندونزی شروع شد.

20 آذر 1398
تعداد: (92)