صنایع دستی

1168 منطقه نمونه گردشگری در کشور وجود دارد، مجوز 12 شهر نمونه گردشگری در هیئت دولت تصویب شد

مدیرکل دفتر مناطق نمونه گردشگری و زیرساخت های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از وجود یک هزار و 168 منطقه نمونه گردشگری در کشور اطلاع داد و گفت: 12 شهر کشور نیز مصوبه هیئت دولت را برای تبدیل شدن به شهرهای نمونه گردشگری اخذ کردند.

3 اسفند 1398

اقتصاد نخلفقط فروش خرما نیست، ورود گردشگر به نخلستان های بوشهر

خبرنگاران - گروه استان ها: وجود نخلستان ها در استان بوشهر و به ویژه منطقه آب پخش، علاوه بر اینکه در زمینه فراوری خرما، اشتغال و درآمدزایی دارای اهمیت است، دارای زیبایی های فراوانی است که می تواند به عنوان یکی از ظرفیت های گردشگری مورد توجه قرار بگیرد.

29 بهمن 1398

برگزاری اجلاس جهانی موزه های آسیا و اقیانوسیه در بندر چابهار

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: برگزاری اجلاس جهانی موزه های آسیا و اقیانوسیه در بندر چابهار یکی از رویدادهای مهم سال جاری در استان است.

27 بهمن 1398

برگزاری دوره آموزشی مخصوص مدیران تاسیسات گردشگری در ساوه

اولین دوره آموزشی مخصوص مدیران تاسیسات گردشگری با همکاری و مشارکت اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ساوه برگزار گردید.

20 بهمن 1398

بازدید سرپرست اداره کل کهگیلویه و بویراحمد از بافت تاریخی دهدشت

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه وبویراحمد روز 19 آذر 98 از پروژه های میراث فرهنگی در شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه بازدید کرد.

8 بهمن 1398

یادی از کوچه باغ شیرهای سنگی...

خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری در فرهنگ مردم چهارمحال وبختیاری، عنصر سنگ به دلیل کوهستانی بودن منطقه، همسفر زمان است و به همین خاطر در بسیاری از موارد، شاهد استفاده اهالی این دیار از سنگ هستیم که از آن جمله می توان به استفاده از سنگ برای نگارش کتیبه ها،...

6 بهمن 1398

حضور اداره کل هرمزگان در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری

اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری این استان حضور پیدا می نماید.

30 دی 1398

خیران به داد میراث فرهنگی و گردشگری هرمزگان می رسند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: پس از انتشار مشخصات پروژه های عمرانی پیش بینی شده سال 98، خیّران برای مشارکت در این پروژه ها اعلام آمادگی کردند.

25 دی 1398

امضای تفاهم نامه چهارجانبه برای احیای بازار تاریخی نطنز

تفاهم نامه چهارجانبه میان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت راه و شهرسازی، شهرداری و شورای شهر نطنز برای همکاری بین بخشی برای مرمت و احیای بازار تاریخی شهر نطنز و سامان دهی بافت پیرامون آن صبح دیروز سه شنبه به امضا رسید.

15 دی 1398

دهمین مجموعه آثار تاریخی، فرهنگی خراسان رضوی پروانه فعالیت دریافت کرد

دهمین مجموعه آثار تاریخی فرهنگی خراسان رضوی با عنوان مجموعه آثار تاریخی فرهنگی و معاصر از سوی اداره کل موزه های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، پروانه رسمی فعالیت دریافت کرد.

16 آذر 1398

برندسازی شهری در حوزه صنایع دستی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با بیان اینکه در سالهای اخیر برندسازی شهری در عرصه صنایع دستی صورت گرفته است، گفت: این اتفاق باعث ایجاد شهرها و روستاهای جهانی و ملی در این حوزه شد که ایران به عنوان کشور اول جهان در این زمینه شناخته...

15 آذر 1398

همایش ارزیابان عملکرد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در موزه بزرگ خراسان برگزار گردید

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و پاسخ گویی به شکایات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: یاری به درآمدهای ارزی کشور به وسیله صادرات صنایع دستی و جذب گردشگر خارجی از برنامه های این وزارت است.

24 آبان 1398

بهترین تورهای امروز، 7 اردیبهشت 1395

بهترین تورهای روز را با معرفی تورهای پرطرفداری همچون تور استانبول و تور آنتالیا شروع می کنیم، سپس به معرفی چند تور لحظه آخری از کشورهای آسیای شرقی همچون تور تایلند و تور مالزی می پردازیم و با معرفی تورهای داخلی مطلب را به سرانجام می بریم. با خبرنگاران...

20 آبان 1398

راهنمای خرید در پوکت (قسمت دوم)

در قسمت قبلی مقاله راهنمای خرید در پوکت، چند نمونه از کالاهایی که می توانید در بازارهای این شهر به عنوان سوغات بخرید، معرفی کردیم. در این قسمت به سراغ انواع مراکز خرید در پوکت می رویم. با خبرنگاران همراه باشید.

4 آبان 1398

بندرخمیر با اجرای برنامه های فرهنگی جاسک به استقبال از میهمانان رفت

مدیرکل میراث فرهنگی و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر هرمزگان گفت: نوروزگاه هرمزگان در هشتمین شب با اجرای برنامه های فرهنگی شهرستان بندرخمیر به استقبال از میهمانان رفت.

21 مهر 1398

خرید درمانی در مراکز خرید چین

آشنایی با مراکز خرید چیناگر قصد سفر به چین را دارید، قبل از هر چیزی باید بگوییم سفر مهیجی در انتظار شماست. گفتن ندارد، چین سرزمین اژدها با آن همه جاذبه های دیدنی و تاریخی اش می تواند برای روزها سرگرمتان کند. اما در کنار همه دیدنی هایش یک کار جذاب دیگری...

13 مهر 1398

ابلاغ ثبت ملی 10 اثر منقول فرهنگی تاریخی به استاندار چهارمحال و بختیاری

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در نامه ای به استاندار چهارمحال و بختیاری، مراتب ثبت 10 اثر منقول فرهنگی تاریخی را به او ابلاغ کرد.

10 مهر 1398

گنو، استراحتگاه ییلاقی شهر بندرعباس می گردد

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی هرمزگان گفت: مجموعه گردشگری و اقامتی کوه گنو استراحتگاه ییلاقی شهر بندرعباس می گردد.

9 مهر 1398

اجرای 121 پروژه گردشگری با سرمایه گذاری بیش از 18هزارمیلیارد ریال در سطح استان فارس

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: بیش از 120 پروژه با حجم سرمایه گذاری بالغ بر 18هزار و 600میلیارد ریال، در حوزه ایجاد و گسترش زیرساخت های گردشگری استان در حال اجراست و پیش بینی می گردد با بهره برداری از این پروژه ها، بیش از 5200 فرصت...

9 مهر 1398

موزه آبگینه و سفالینه های ایران میزبان بچه ها شد

به مناسبت 16 مهر روز جهانی کودکموزه آبگینه و سفالینه های ایران میزبان گروه های مختلف بچه ها از رده سنی 6 تا 12 سال برگزار گردید.

9 مهر 1398
تعداد: (33)