پاسخ وزیر کشور به انتقاد نماینده تبریز درباره اتفاقات آبان 98

به گزارش مجله سرگرمی، عضو هیات رییسه مجلس جوابیه وزیر کشور درباره ادعای نماینده مردم تبریز درباره اتفاقات آبان ماه سال 1398 را قرائت کرد.

پاسخ وزیر کشور به انتقاد نماینده تبریز درباره اتفاقات آبان 98

به گزارش ایرنا، علی کریمی فیروزجایی در نشست علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی جوابیه عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در پاسخ به اظهارات احمد علیرضا بیگی نماینده تبریز را که درباره اتفاقات آبان ماه 1398 بود، قرائت کرد.

در جوابیه رحمانی فضلی وزیر کشور آمده است: آقای قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی، با توجه به اظهارات یکی از نمایندگان در جلسه علنی هفته گذشته مجلس شورای اسلامی درخصوص حوادث آبان ماه 1398 حاوی مطالب خلاف واقع، ضمن ایفاد توضیحات لازم لطفا دستور فرمایید در اجرای ماده 74 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در اولین جلسه علنی به استحضار نمایندگان و مردم شریف ایران برسد و در مشروح مذاکرات درج شود.

وزیر کشور در این جوابیه گفت: همه مسئولان و آگاهان مسائل کشور به خوبی واقف هستند که قانون اصلاح مصرف سوخت براساس مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا و پس از چندین مرحله تعویق در سال 1398 با هماهنگی مراجع مذکور اجرا شده است و در فرایند اجرای طرح، دستگاه های مختلف از جمله صداوسیما، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت نفت و دیگر بخش های زیربنایی مرتبط، همچنین نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی در قالب 4 کارگروه اصلی، وظایف خود را به خوبی اجرا کردند و شورای امنیت کشور در زمان خودش با جمع بندی نظرات اعضا و استانداری های سراسر کشور، پیامدهای احتاقتصادی اجرای این طرح را به مقامات عالی اظهار داشتند که مستندات آن موجود و در مراجع ذیصلاح ارائه شده است.

وزیر کشور در ادامه این جوابیه افزود: مجلس شورای اسلامی در اجرای وظایف نظارتی خود از طریق کمیسیون های اصل 90، امور داخلی کشور و شوراها و امنیت ملی و سیاست خارجی، اقدامات دستگاه های مختلف در اجرای طرح را بررسی نموده، به نحوی که در گزارش رسمی هیچیک از مراجع قصور یا تقصیری را متوجه شورای امنیت کشور و وزارت کشور ندانسته است.

رحمانی فضلی در ادامه این جوابیه گفت: به علاوه با توجه به عضویت دو نماینده از سوی مجلس شورای اسلامی در شورای امنیت ملی کشور، مجلس شورای اسلامی در فرایند همه مباحث و تصمیم گیری های شورای امنیت کشور در قبال این موضوع قرار گرفته، ضمن آنکه هر دو نماینده هم در این ارتباط اظهارنظر رسمی داشته و اعلام نظر نموده اند.

وزیر کشور در این جوابیه تاکید کرد: ارائه اعداد و ارقام غیرواقعی و مورد پسند رسانه های معاند و مغایر با اطلاعات رسمی و اعلام شده کمیسیون های ذی ربط مجلس شورای اسلامی از سوی نماینده ای که خود در مجلس قبل در یکی از همین کمیسیون ها عضویت داشته است و به واسطه سوابق شغلی در سطوحی از فرماندهی انتظامی در صف و ستاد بحران های اجتماعی را تجربه نموده است، حتما می تواند از سوی مراجع نظارتی مجلس شورای اسلامی از جمله هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مورد توجه، بررسی و رسیدگی دقیق قرار گیرد.

وزیر کشور در این جوابیه اظهار داشت: با تشکر از مسئولیت شناسی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در این مهم تاکید می شود که شورای امنیت کشور در چارچوب ماموریت های محوله و تکالیف ابلاغی اقدامات مرتبط با طرح کاهش مصرف سوخت را با استفاده از ظرفیت های قانونی و در چارچوب تقسیم کار ملی با همکاری همه دستگاه ها به انجام رسانده و کل این فرایند را مستند نموده و کمافی سابق آماده است در هر یک از مراجع قانونی کشور نسبت به ابعاد مختلف موضوع، فرایندها و جهات مختلف آن گزارش نماید.

احمد علیرضابیگی نماینده تبریز در مجلس در جلسه 19 فروردین ماه با اشاره به برگزاری انتخابات توسط رحمانی فضلی گفته بود که این وزارتخانه در حوادث آبان ماه 98 نقش داشته و صلاحیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 1400 را ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1597

به "پاسخ وزیر کشور به انتقاد نماینده تبریز درباره اتفاقات آبان 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ وزیر کشور به انتقاد نماینده تبریز درباره اتفاقات آبان 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید