وزیر دفاع آمریکا درحال بررسی حذف وفاداران به ترامپ از پنتاگون

به گزارش مجله سرگرمی، سخنگوی پنتاگون اعلام کرد وزیر دفاع آمریکا ضمن ممانعت از به کار گماشتن افراد وفادار به رئیس جمهور سابق این کشور، انتصاب های چند روز آخر دولت وی را تحت بازبینی قرار داده است.

وزیر دفاع آمریکا درحال بررسی حذف وفاداران به ترامپ از پنتاگون

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، وزارت دفاع آمریکا قصد دارد افراد وفادار به دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا را از هیأت های مشاوره برکنار کند.

به نوشته پایگاه خبری هیل، پنتاگون از یک سو به دنبال ممانعت از به کار گیری شماری از وفاداران به ترامپ در هیأت های مشاوره بوده و از سوی دیگر انتصاب های دقیقه نودی رئیس جمهور سابق آمریکا را زیر ذره بین برده است.

جان کربی سخنگوی پنتاگون در این خصوص گفت: آقای وزیر همان طور که انتظار می رود، در حال بازبینی سیاست های فعلی در سرتاسر وزارتخانه است تا درباره هرگونه تغییرات ضروری تصمیم گیری کند که این شامل هیأت های مشاوره نیز می شود.

او در ادامه گفت: تصمیم نهایی در خصوص هیأت های مشاوره گرفته نشده، اما درصورت وقوع تغییرات، اطلاعات آن در دسترس قرار می گیرد.

ترامپ پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم آبان امسال، شماری از اعضای قدیمی این هیأت ها از جمله هنری کیسینجر و مدلین آلبرایت وزرای امور خارجه اسبق آمریکا را برکنار کرد و وفاداران به خود را جایگزین آن ها کرد.

تصمیم دولت بایدن برای توقف تأیید اعضای این هیأت ها در حالی اجرا شده که کاغذ بازی های مربوط به انتصاب نزدیکان ترامپ در پنتاگون هنوز به اتمام نرسیده است. از جمله این انتصابات می توان به گماشتن کوری لواندوفسکی مدیر ستاد ترامپ و دیوید باسی معاون او در هیأت تجارت دفاعی پس از بیرون کردن 9 عضو این مجموعه بود.

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا علاوه بر انتصابات ترامپ در پنتاگون، کاهش نظامیان آمریکایی در عراق و افغانستان را نیز بازبینی می کند.

ترامپ در آخرین روز های ریاست جمهوری خود تلاش کرد با کاهش نظامیان آمریکایی در عراق و افغانستان وانمود کند که به یکی از وعده های انتخاباتی خود عمل کرده است.

با این حال اظهارات و ادعا های آستین و دیگر مقامات ارشد جدید وزارت دفاع آمریکا درباره چین، ایران و روسیه، نشانگر تداوم سیاست های دولت ترامپ علیه این کشور ها است.

آستین در جلسه رأی اعتماد سنا مدعی شده بود که ایران تهدیدی برای متحدان آمریکا در منطقه غرب آسیا و نیرو های مستقر این کشور در منطقه است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1474

به "وزیر دفاع آمریکا درحال بررسی حذف وفاداران به ترامپ از پنتاگون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آمریکا درحال بررسی حذف وفاداران به ترامپ از پنتاگون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید