سازمان حمایت: مردم به جای مرغ، ماهی بخورند!

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، قیمت مرغ در روزهای اخیر به حدود 35 هزار تومان رسید. این در حالی است که در تمام سه سال گذشته نهاده های دامی ارز 4200 تومانی گرفته است. اما با دولت نه تنها نتوانسته قیمت مرغ را کنترل کند بلکه مرغ افزایش قیمت بی سابقه ای را تجربه نموده است.

سازمان حمایت: مردم به جای مرغ، ماهی بخورند!

حال مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی سازمان حمایت مصرف نمایندگان و فراورینمایندگان گفته است واردات دان برای مرغ یک اشتباه استراتژیک بوده و از طرف دیگر طوری فرهنگ سازی شده که مردم اکثرا مرغ مصرف نمایند. این در حالی است که مردم می توانند به جای مصرف مرغ، ماهی بخورند که ارزش غذایی آن بیشتر است.

پیشنهاد این مقام مسئول در حالی است که قیمت هر کیلو ماهی در بازار حداقل دو برابر قیمت مرغ است. یعنی در حالی که قیمت هر کیلو مرغ حدود 35 هزار تومان است، قیمت ماهی حداقل از 50 تا 60 هزار تومان آغاز می گردد.

به گزارش خبرنگاران، قیمت هرکیلو ماهی قزل آلا که یکی از ارزانترین و در دسترس ترین ماهی های موجود در بازار است، حداقل کیلویی 55 هزار تومان است.

یا قیمت اردک ماهی و ماهی سفید حداقل 70 هزار تومان است. نیم کیلو ماهی سوف حدود 70 هزار تومان قیمت دارد و ماهی شوریده 80 هزار تومان و ماهی شیر 90 هزار تومان است.

از طرف دیگر، علی رغم گرانی مرغ، یک خانوار چهار نفره می تواند یک وعده غذایی را با یک کیلو گوشت مرغ تامین کند که هزینه آن حدود 35 هزار تومان است. اما همین خانوار برای مصرف یک وعده ماهی، حداقل به دوکیلو ماهی احتیاج دارند که بین 100 تا 150 هزار تومان می گردد.

اگرچه این مقام مسئول به این مساله اشاره نموده که باید سیاست ها و استراتژی های مصرف مرغ و فراوری ماهی تغییر کند، اما ارائه چنین راهکارهایی در این شرایط چندان معقول و منطقی نیست. آن هم برای سازمانی که سال جاری 44 میلیارد تومان و سال 1400 حدود 78 میلیارد تومان بودجه سالانه می گیرد که به جای حمایت از مردم و تنظیم بازار، چنین راهکاری ارائه دهد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1409

به "سازمان حمایت: مردم به جای مرغ، ماهی بخورند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان حمایت: مردم به جای مرغ، ماهی بخورند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید