روسیه 3 دیپلمات اروپایی را اخراج کرد

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روسیه امروز آدینه از اخراج 3 دیپلمات اروپایی به دلیل شرکت در تظاهرات های غیرقانونی اخیر در این کشور اطلاع داد.

روسیه 3 دیپلمات اروپایی را اخراج کرد

با ما سفر کنید و با تور اروپا 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، دیده بان اتحادیه اروپا به نقل از منابع مطلع در این اتحادیه اعلام نمود که وزارت خارجه روسیه 3 دیپلمات اروپایی از کشورهای آلمان، لهستان و سوئد را به دلیل شرکت در تظاهرات غیرقانونی روسیه در حمایت از الکسی ناوالنی از این کشور اخراج نموده است.

از سوی دیگر، وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه ای در این باره اعلام نمود: 3 دیپلمات آلمانی، سوئدی و لهستانی که در اعتراضات غیرقانونی شرکت کردند و عنصر نامطلوب معرفی شدند، به زودی روسیه را تَرک خواهند کرد. انتظار می رود سفارت های آلمان، سوئد و لهستان پس از اخراج 3 تَن از کارکنانشان، از این پس اصول حقوق بین المللی را به صورت دقیق رعایت نمایند.

این رویداد پس از فراخوانده شدن سفیر سوئد، کاردار سفارت لهستان و فرستاده سفارت آلمان به وزارت امور خارجه روسیه به انجام رسید.

الکسی ناوالنی، منتقد سرسخت دولت روسیه، دو هفته پیش به محض بازگشت از آلمان در فرودگاه بازداشت شد. او اواخر تابستان گذشته در پی مسمومیت با گاز اعصاب نوویچوک به آلمان منتقل شده بود.

وی در روزهای پیش از سوی دادگاهی در مسکو به 3 سال و نیم حبس محکوم شد.

مسمومیت و بازداشت وی عاملی شد تا بار دیگر کشورهای غربی حملات تندی را علیه روسیه انجام داده و مسکو را عامل مسمومیت ناوالنی معرفی نمایند. روسیه دست داشتن در مسمومیت این منتقد را تکذیب نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1469

به "روسیه 3 دیپلمات اروپایی را اخراج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه 3 دیپلمات اروپایی را اخراج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید