تایوان: باید برای جنگ احتمالی با چین آماده باشیم

به گزارش مجله سرگرمی، وزیر خارجه تایوان با اشاره به تحرکات نظامی ارتش چین در اطراف این منطقه تاکید نمود که باید برای درگیری نظامی احتمالی با چین آماده باشیم.

تایوان: باید برای جنگ احتمالی با چین آماده باشیم

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ دیزل بیشتر بدانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جوزف وو وزیر خارجه تایوان در مصاحبه با شبکه سی ان ان مدعی شد که تهدیدات روزافزون چین علیه این منطقه خودمختار نشان می دهد که ما باید برای یک درگیری نظامی احتمالی آماده باشیم.

اظهارات وزیر خارجه تایوان یک هفته پس از بزرگترین رزمایش هوایی جنگنده های چینی در نزدیکی حریم هوایی این کشور مطرح می گردد.

وزارت خارجه چین درباره این رزمایش هوایی که با حضور 28 جنگنده و بمب افکن اجرا شده گفته بود، رزمایش هوایی گسترده نیروی هوایی این کشور بر فراز منطقه شناسایی پدافند هوایی تایوان، اقدامی ضروری در شرایط امنیتی کنونی در تنگه تایوان به منظور حفظ حق حاکمیت ملی بود.

وو در ادامه اضافه کرد: به عنوان تصمیم گیرندگان تایوان ما نمی توانیم خطر کنیم و باید هر لحظه آماده باشیم. وقتی که حکومت چین می گوید از زور دست نخواهند کشید و رزمایشهای نظامی اطراف تایوان انجام می دهند ما باید فکر کنیم که این تهدیدات واقعی هستند.

جوزف وو که یکی از حامیان سرسخت جدایی چین از سرزمین اصلی چین است پیش از این نیز تاکید نموده بود که در صورت حمله نظامی ارتش چین تایوان تا آخر می جنگد.

ما ژیائوگانگ سخنگوی دفتر امور تایوان در دولت چین هفته پیش تاکید نموده بود: ما هرگز کوشش برای استقلال یا مداخله جویی های گستاخانه در مسئله تایوان را از سوی نیروهای خارجی تحمل نمی کنیم. بنابراین باید پاسخی قدرتمند به این تبانی ها بدهیم.

وزارت دفاع چین نیز در واکنش به مداخلات آمریکا در امور تایوان بیان کرد اتکای تایوان به آمریکا برای جدایی طلبی محکوم به شکست است و آینده این منطقه در اتحاد مجدد با چین است.

آمریکا با اعزام ناو به تنگه تایوان و یاری نظامی به تایوان عملا در راستا حمایت از این جزیره است و پکن بارها به این مسئله اعتراض نموده است. این در حالی است که کشورهای عضو سازمان ملل متحد از جمله آمریکا، تایوان را به عنوان کشور مستقل به رسمیت نمی شناسند.

جدایی طلبان تایوان بیش از 7 دهه پیش پس از جنگ داخلی در چین ادعای استقلال کردند اما چین هرگز این مساله را به رسمیت نمی شناسد و تایوان را بخشی از سرزمین اصلی خود می داند.

ایالات متحده آمریکا در سال 1979 رسما تحت سه اعلامیه رسمی مشترک واشنگتن با پکن، سیاست چین واحد را به رسمیت شناخت و روابط دیپلماتیک خود با تایوان را قطع کرد.

به رغم تعهد رسمی واشنگتن به پکن، طی سال های اخیر روسای جمهور آمریکا از هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات اقداماتی مغایر با سیاست چین واحد از قبیل فروش تسلیحات نظامی و برقراری مراودات دیپلماتیک با تایوان انجام داده اند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1707

به "تایوان: باید برای جنگ احتمالی با چین آماده باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایوان: باید برای جنگ احتمالی با چین آماده باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید