اولین جلسه کمیسیون برجام پس از پیروزی بایدن

به گزارش مجله سرگرمی، نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارت خارجه های ایران و گروه 1+4 (آلمان، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) به ریاست هلگا اشمید دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا، روز چهارشنبه هفته جاری به صورت ویدئو کنفرانس برگزار خواهد شد.

اولین جلسه کمیسیون برجام پس از پیروزی بایدن

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه، ریاست هیئت کشورمان در نشست کمیسیون مشترک برجام را برعهده خواهد داشت.

این اولین جلسه کمیسیون برجام پس از پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست. این جلسه از اهمیت زیادی برخوردار است.

نشست قبلی کمیسیون مشترک برجام یازدهم شهریورماه در هتل کوبورگ وین اتریش برگزار گردید و عراقچی با بعضی از رووسای هیات های شرکت کننده در نشست، دیدارهای دوجانبه داشت. همچنین نشست های کارشناسی اعضای برجام نیز روز دوشنبه برگزار گردید.

با پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا تحرکات بین المللی بر سر توافق هسته ای ایران افزایش یافته است. تیم بایدن برای بازگشت به توافق چراغ سبز نشان داده اند و از طرف دیگر اروپا هم حرف های تازه ای می زند.

آلمان اخیرا از لزوم توافقی جدید حرف زده است. پیشتر نیز جو بایدن از بازگشت مشروط آمریکا به برجام حرف زده بود.

مواردی که ایران با مخالفت می نماید، ایران می گوید در قالب برجام بر سر هیچ چیز تازه ای مذاکره نمی نماید. ایران تاکید می نماید که آمریکا باید بدون قید و شرط به برجام بازگردد.

در این بین قانون تازه مجلس درباره برنامه هسته ای ایران نگرانی هایی ایجاد نموده است. مخالفان معتقدند اجرای این قانون به برجام لطمه می زند.

منبع: فرارو
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1395

به "اولین جلسه کمیسیون برجام پس از پیروزی بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین جلسه کمیسیون برجام پس از پیروزی بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید