کسب رتبه چهارم تولید علم در زمینه طب سنتی و ایرانی

به گزارش مجله سرگرمی، حسینی یکتا در مراسم اختتامیه جشنواره طب ایرانی از کسب رتبه چهارم تولید علم در زمینه طب سنتی و ایرانی خبر داد.

کسب رتبه چهارم تولید علم در زمینه طب سنتی و ایرانی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، نفیسه حسینی یکتا مدیر کل دفتر طب ایران و مکمل صبح امروز در مراسم اختتامیه جشنواره طب ایرانی که در سالن الجواد وزارت بهداشت برگزار شد با اشاره به اهمیت طب ایرانی اظهار کرد: طب ایرانی و دارو های سنتی بعد از ورود 14 سال در حوزه آموزش کشور دستاورد های خوبی داشته است و در سال 86 اجازه ورود به دانشکده های پزشکی را پیدا کرد.

او ادامه داد: طب ایرانی از قدمت حرکت احیای طب سنتی از پشتوانه بین المللی برخوردار است و سازمان بهداشت دنیای کشور ها را مکلف به توجه به طب سنتی و استفاده از محصولات این حوزه کرده است. طب ایرانی و سنتی تاثیر زیادی بر مولفه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دارد و در زمینه سلامت و به خصوص موضوع پیشگیری مقدم بر درمان اثرات بسیار ارزشمندی داشته است.

حسینی یکتا بیان نمود: با ظرفیت غنی گیاهان دارویی در کشور می توانیم به جایگاه واقعی در دنیا دست پیدا کنیم. گردشگری سلامت با دیدگاه طب سنتی در رونق می شود و این حوزه به دلیل ظرفیت های بالایش در کشور می تواند در زمینه گردشگری سلامت اثر گذار باشد.

او اضافه نمود: توسعه طب سنتی در سال های گذشته دچار فراز و فرود هوایی شده بود، اما تلاش متخصصان و محققان این حوزه کم رنگ نشده است. ایران رتبه چهارم در تولید علم در زمینه طب مکمل و جایگزین در دنیا کسب کرده است و ما بر این باور هستیم که در آینده ما در زمینه طبسنتی و ای آنی مرجعیت علم را کسب می کنیم.

حسینی یکتا گفت: طرح آزمایشی ادغام خدمات طب ایرانی در تمام ارکان نظام سلامت انجام می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آذر 1400 بروزرسانی: 23 آذر 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1897

به "کسب رتبه چهارم تولید علم در زمینه طب سنتی و ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب رتبه چهارم تولید علم در زمینه طب سنتی و ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید