واکنش تند پکن به اقدام تازه آمریکا علیه مقامات چینی

به گزارش مجله سرگرمی، ایسنا نوشت: سفارت چین در واشنگتن به تصمیم آمریکا درباره اعمال محدودیت در صدور ویزا برای مقام های ارشد چین اعتراض نموده و مدعی شد، این اقدام نقض هنجارهای اولیه حاکم بر روابط بین المللی است.

واکنش تند پکن به اقدام تازه آمریکا علیه مقامات چینی

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سخنگوی سفارت چین در آمریکا گفت: این اقدام از سوی دولت واشنگتن به صورت جدی نقض کننده هنجارهای اولیه حاکم بر روابط بین المللی است و مداخله در امور داخلی چین و تضعیف کننده منافع این کشور است. چین به شدت مخالف این اقدام است.

مایک پامپئو، وزیر خارجه چین گفت که محدودیت های صدور ویزا علیه مقام های ارشد چینی به اتهام نقض حقوق بشر در استان سین کیانگ است و پکن را به راه انداختن کمپینی برای حذف فرهنگ و مذهب در سین کیانگ متهم کرد.

سخنگوی سفارت چین در آمریکا همچنین به این مساله اشاره نمود، سین کیانگ درگیر آن ادعای مربوط به نقض حقوق بشری که ایالات متحده از آن حرف می زند، نیست. این اتهامات ساختگی و بهانه هایی برای مداخله هستند.

ایالات متحده روز سه شنبه گفت، تا زمانیکه پکن به سرکوب اویغورها و سایر مسلمانان در غرب چین می پردازد، صدور ویزا برای مقام های ارشد این کشور با محدودیت خواهد بود. این محدودیت ها همچنین علیه اعضای خانواده شامل فرزندان مقام های چینی است که به دنبال تحصیل در آمریکا هستند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 347

به "واکنش تند پکن به اقدام تازه آمریکا علیه مقامات چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش تند پکن به اقدام تازه آمریکا علیه مقامات چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید