همه آنچه باید درباره پخت کیک در مایکروفر بدانید

به گزارش مجله سرگرمی، همانطور که می دانید امروزه با جمع و جور شدن خانه و کوچک شدن محیط آشپزخانه اجاق گاز ها کم کم کنار رفته اند و جای خود را به گاز های کوچک رومیزی داده اند. مسئله ای که گاز های رومیزی دارند، این است که دارای فر نیستند و کدبانو ها مجبورند کیک، شیرینی، و انواع پیتزا و غذا هایی این چنینی را داخل مایکروفر یا فر های توکار بپزند.

همه آنچه باید درباره پخت کیک در مایکروفر بدانید

اما برای خیلی از خانم ها سوال است که چطور می گردد داخل مایکروفر کیک پخت تا از نظر بافت و طعم دقیقا شبیه کیکی که داخل فر می پزد باشد و کیک بعد از پخت خشک نگردد.

ما در این مطلب می خواهیم همۀ نکات مربوط به پخت کیک در مایکروفر را آموزش بدهیم و به شما اطمینان بدهیم که برترین و عالی ترین کیک را می توانید داخل مایکروفر بپزید، پس با ما همراه باشید.

1 ـ اگر به دکمه های روی صفحه مایکروفر دقت کنید، نام یکی از دکمه ها کانوکشن (convection) است که شکلی شبیه به پره های پنکه دارد. این دکمه مایکروفر شما را به حالت فر درمی آورد؛ یعنی می توانید با خیال راحت کیک را داخل قالب فلزی یا چدنی بریزید و توی مایکروفر بگذارید. برای آغاز کار، ابتدا دکمه کانوکشن را بزنید؛ از قسمت تنظیم حرارت که دکمه منفی و مثبت دارد، حرارت را روی 160 درجه تنظیم کنید و در قسمت تایمر 15 دقیقه زمان بدهید. حالا مایکروفر را به صورت خالی روشن کنید و صبر کنید تا 15 دقیقه تمام گردد و مایکروفر کاملا داغ گردد.

در مرحله بعد، پایه فلزی را داخل مایکروفر بگذارید و قالب کیک را روی پایه فلزی قرار بدهید. توجه داشته باشید که حتما برای پخت کیک باید از پایه فلزی بهره ببرید. حالا دوباره دکمه کانوکشن را بزنید، 170 درجه حرارت و 50 تا 55 دقیقه زمان بدهید تا کیک شما بپزد. بعد از اینکه زمان پخت کیک تمام شد، حتما کیک را با سیخ چوبی تست کنید تا مطمئن شوید پخته است، اگرکیک هنوز نپخته بود و از بالا کمی شل بود، 5 تا 10 دقیقه دیگر زمان بدهید.

2 ـ شما می توانید با استفاده از دکمه کانوکشن انواع پیتزا، لازانیا، سوفله، گراتن، کیک و شیرینی را داخل مایکروفر بپزید و از هر جنس قالبی که خواستید، بهره ببرید، بدون اینکه مایکروفر در هنگام پخت جرقه بزند؛ زیرا مایکروفر با فشار دادن دکمه کانوکشن کاربرد فر را برای شما خواهد داشت.

3 ـ قدرت پخت در مایکروفر ها پس از اساس مارک و لیتری و میزان ای که دارند، فرق دارد؛ بنابراین بعد از چند بار پخت کیک یا پیتزا و... متوجه می شوید که باید کانوکشن را با چه دما و مدت زمانی برای پخت تنظیم کنید تا غذا و کیک شما کاملا بپزد.

منبع: فرادید

منبع: فرارو
انتشار: 25 خرداد 1402 بروزرسانی: 25 خرداد 1402 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 2262

به "همه آنچه باید درباره پخت کیک در مایکروفر بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه آنچه باید درباره پخت کیک در مایکروفر بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید