هشدار معترضان تایلندی درباره احتمال وقوع کودتا

به گزارش مجله سرگرمی، معترضان حامی دموکراسی در تایلند در یک راهپیمایی دیگر نسبت به وقوع یک کودتای احتمالی دیگر در کشور هشدار دادند.

هشدار معترضان تایلندی درباره احتمال وقوع کودتا

با تور تایلند از زیباترین کشور جنوب شرقی آسیا دیدن کنید و شهرهای زیبای بانکوک، پوکت و پاتایا را ببینید.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، هدف اصلی اعتراضات حامیان دموکراسی در تایلند برکناری پرایوت چان اوچا، نخست وزیر و دولتش، تغییرات قانون اساسی و اصلاحات در پادشاهی تایلند است.

مساله اصلی معترضان، پادشاهی است چون نهاد پادشاهی از دید سنت و قانون تایلند غیرقابل دسترسی است و از سوی بسیاری در این کشور اساس و پایه هویت ملی تایلند محسوب می گردد و به همین دلیل، ارتش اعلام نموده که دفاع از پادشاهی جزو وظایف بسیار مهمش محسوب می گردد.

رهبران این اعتراضات بر این باورند که پادشاهی این کشور زیادتر از آنچه که در قانون پادشاهی آمده، قدرت را در دست دارد و همین مساله موضوع اصلی اعتراضات چند هفته اخیر در تایلند بوده است. با وجود اینکه هرگونه انتقاد به پادشاهی یک تابو است، اما در سخنرانی ها و راهپیمایی ها بیشتر شعارها و پلاکاردها علیه پادشاهی تایلند بوده است.

به همین دلیل، مقام های تایلند در یک هفته گذشته نبرد حقوقی خود را علیه رهبران اعتراضات تشدید نموده و 12 تن از آنها را به نقض قوانین مربوط به بی اعتبار کردن مقام پادشاهی تایلند متهم نموده اند.

از نظر تاریخی، دفاع از پادشاهی به دلایل سیاسی مورد سوءاستفاده قرار می گیرد.

نگرانی در این باره وجود دارد که اگر دولت احساس کند نمی تواند کنترل اعتراضات را به دست بگیرد، شاید منع آمد و شد وضع کند یا اینکه ارتش به واسطه یک کودتا آن را از سر راه بردارد.

به همین دلیل، بعضی از سخنرانان در راهپیمایی عصر آدینه از مردم خواستند برای مقاومت در برابر هرگونه کودتایی، تدابیری اتخاذ نمایند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1311

به "هشدار معترضان تایلندی درباره احتمال وقوع کودتا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار معترضان تایلندی درباره احتمال وقوع کودتا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید