نخست وزیر انگلیس: حکم محکمی برای اجرای برگزیت گرفتیم

نخست وزیر انگلیس با تاریخی توصیف کردن انتخابات سراسری روز گذشته این کشور، پیروزی حزب محافظه کار را حکم محکمی برای اجرای برگزیت دانست.

نخست وزیر انگلیس: حکم محکمی برای اجرای برگزیت گرفتیم

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و رهبر حزب محافظه کار امروز (آدینه) اکثریت قاطع حزب خود در انتخابات سراسری این کشور را حکم محکمی برای اجرای برگزیت و خروج از اتحادیه اروپا توصیف کرد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، جانسون با تاریخی توصیف کردن این انتخابات سراسری در انگلیس، گفت: به نظر می رسد که به این دولت محافظه کار کشور، حکم قدرتمند جدیدی اعطا شده است، برای اجرای برگزیت، و نه فقط اجرای برگزیت بلکه متحد کردن این کشور به پیش بردن آن.

وی همچنین اضافه کرد: به نظرم، این انتخاباتی تاریخی خواهد بود که به ما در این دولت جدید، شانسی برای ادای احترام به اراده دموکراتیک مردم بریتانیا جهت تغییر بهتر این کشور و شکوفایی پتانسیل تمام مردم آن ارائه می دهد.

نخست وزیر انگلیس با تاکید بر اینکه کار برای خروج از اتحادیه اروپا را از همین امروز شروع می نماید، توضیح داد: این چیزی است که اکنون انجام می دهیم، و اگر به اندازه کافی خوش شانس باشیم و همانطور که نتایج نظرسنجی های پای صندوق نشان داد [رای بیاوریم]، کار از همین امروز شروع می گردد.

صبح امروز با اعلام نتایج رسمی شمارش نیمی از آراء انتخابات سراسری انگلیس، حزب محافظه کار، توانست اکثریت قاطع مجلس انگلیس را به دست آورده و پیروز انتخابات گردد. (جزئیات بیشتر)

این رقم که بهترین نتیجه برای حزب محافظه کار از زمان پیروزی مارگارت تاچر در سال 1987 است، در حالی رقم خواهد خورد که این حزب در انتخابات سال 2017، توانسته بود 317 کرسی به دست آورد.

به نوشته رویترز، نظرسنجی های پای صندوق نیز نشان می دهد که این حزب می تواند تا 368 کرسی مجلس انگلیس را نیز به دست بیاورد.

جانسون پیشتر در مراسم رونمایی از برنامه حزب محافظه کار برای دولت بعدی، وعده داده بود در صورت پیروزی در انتخابات، انگلیس روز 31 ژانویه (11 بهمن) اتحادیه اروپا را ترک خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 22 دی 1398 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 584

به "نخست وزیر انگلیس: حکم محکمی برای اجرای برگزیت گرفتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر انگلیس: حکم محکمی برای اجرای برگزیت گرفتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید