منابع مطلع: سازمان اطلاعات ترکیه، اردن را در جریان توطئه علیه شاه قرار داد

به گزارش مجله سرگرمی، بعضی منابع مطلع گزارش دادند که سرویس اطلاعات و امنیت ملی ترکیه (MiT)، اردن را در جریان توطئه برای سرنگونی شاه این کشور قرار داد.

منابع مطلع: سازمان اطلاعات ترکیه، اردن را در جریان توطئه علیه شاه قرار داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع مطلع گفتند که دستگاه اطلاعات ملی ترکیه (MiT) طرح توطئه برای سرنگونی عبدالله دوم شاه اردن را به دستگاه اطلاعات این کشور ابلاغ کرد.

دستگاه اطلاعات اردن پس از دریافت ابلاغیه از طرف ترکیه، دستور مشخص متحدان حمزه بن الحسین برادر ناتنی شاه اردن و ولی عهد سابق این کشور که بیشتر آن ها از قبایل الکرک و معان بودند، صادر کرد.

بنابراین گزارش، دستگاه اطلاعات اردن جستجو برای مشخص متحدان شاهزاده حمزه در میان اطرافیان شاه را شروع کرد که از جمله آن حسن بن زید مشاور سابق دیوان پادشاهی بود.

طبق گزارش وبگاه الخلیج الجدید، بن زید دارای تابعیت سعودی و اردنی است و پیشتر سِمت فرستاده عبدالله دوم در ریاض را بر عهده داشته است.

به گفته منابع مذکور، ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن بر اساس اطلاعات دریافتی از سازمان اطلاعات و امنیت ترکیه، بازداشت نزدیکان شاهزاده حمزه را در یک کنفرانس خبری در امان خاطرنشان کرد.

اخیرا اردن ضمن بازداشت خانگی حمزه، از بازداشت شمار زیادی از شخصیت های مهم از جمله باسم عوض الله رئیس سابق دیوان پادشاهی اردن و مدیر اجرایی شرکت طموح در دبی خبر داده بود.

روز چهارشنبه (دیروز) یک منبع اردنی خاطرنشان کرد که دادگاه امنیت دولت اجرای تحقیقات درباره توطئه علیه رژیم را شروع کرد و از جمله متهمان آن نیز باسم عوض الله است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1619

به "منابع مطلع: سازمان اطلاعات ترکیه، اردن را در جریان توطئه علیه شاه قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منابع مطلع: سازمان اطلاعات ترکیه، اردن را در جریان توطئه علیه شاه قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید