ماسک زدن در ادارات، بانک ها و مراکز عمومی الزامی شد

به گزارش مجله سرگرمی، طبق بخشنامه سازمان اداری و استخدامی، استفاده از ماسک در تمامی ادارات، بانک ها و مراکز ارائه خدمات عمومی و واحدهای عملیاتی از تاریخ 15 /4 /1399 برای کلیه ارباب رجوعان و کارکنان الزامی است.

ماسک زدن در ادارات، بانک ها و مراکز عمومی الزامی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان اداری و استخدامی، طبق بخشنامه سازمان اداری و استخدامی استفاده از ماسک در تمامی ادارات، بانک ها و مراکز ارائه خدمات عمومی و واحدهای عملیاتی از تاریخ 15 /4 /1399 برای کلیه ارباب رجوعان و کارکنان الزامی است.

براساس این گزارش، با توجه به نگرانی های موجود درخصوص بازگشت و شیوع مجدد ویروس کرونا، به ویژه در مناطقی که شرایط آن ها از لحاظ شرایط بیماری و رعایت نکردن طرح فاصله گذاری اجتماعی قرمز اعلام شده است و در اجرای بندهای (3)، (4)، (5) و (8) مصوبات بیست و هفتمین جلسه ستاد ملّی مدیریت و مقابله با ویروس کرونا مورخ 14 /4 /1399 که به تأیید ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران رسیده است، رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور طی بخشنامه ای به کلیه دستگاه های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری، الزامات جدیدی را ابلاغ کرد.

به موجب این بخشنامه، استفاده از ماسک در تمامی ادارات، بانک ها و مراکز ارائه خدمات عمومی و واحدهای عملیاتی از تاریخ 15 /4 /1399 برای کلیه ارباب رجوعان و کارکنان الزامی است.

همچنین مسئولان ادارات و مراکز ارائه خدمات عمومی و واحدهای عملیاتی مکلفند ضمن هدایت مراجعان و متقاضیان دریافت خدمات درخصوص رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی محیط اداری، از ورود کسانی که فاقد ماسک هستند به محیط ادارات و مراکز ارائه خدمات و واحدهای عملیاتی جلوگیری نموده و خدمات مورد درخواست آنان را ارائه نکنند.

در این بخشنامه کلیه کارکنان شاغل در دستگاه های اجرایی و مراکز ارائه خدمات عمومی و واحدهای عملیاتی ملزم به استفاده از ماسک در محل کار شدند و درصورت عدم رعایت، از ورود آنان به محل کار ممانعت می گردد و هرنوع عدم همکاری در این زمینه از سوی کارکنان که منجر به عدم امکان حضور آنان در محل کار گردد، غیبت تلقی و مطابق مقررات با آنان برخورد خواهد شد.

در خاتمه این بخشنامه بر تسریع پیاده سازی دولت الکترونیک و استقرار سامانه ها و فرآیندهای الکترونیکی مرتبط با مأموریت ها و وظایف دستگاه های اجرایی تأکید شده است تا در انجام وظایف دستگاه ها به صورت الکترونیکی و ارائه خدمات غیرحضوری به ارباب رجوع تسریع و تسهیل صورت گیرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1111

به "ماسک زدن در ادارات، بانک ها و مراکز عمومی الزامی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک زدن در ادارات، بانک ها و مراکز عمومی الزامی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید