طرز تهیه آیس تی هلو به 2 روش ساده و نعنایی

به گزارش مجله سرگرمی، آیس تی هلو یکی از خوش طعم ترین است که بسیاری از افراد آن را به عنوان یک برای پذیرایی از مهمان ها و خنک شدن بدن استفاده می کنند. طرز تهیه آیس تی هلو بسیار راحت است و شما می توانید این نوشیدنی لذیذ را هم به صورت ساده و هم در ترکیب با لیمو و نعنا آماده کنید. در این مقاله از سرویس در می توانید با روش های طرز تهیه چای سرد هلو آشنا شوید. در انتهای مقاله به سوالات متداول در مورد درست کردن آیس تی هلو خوش طعم خانگی پاسخ خواهیم داد.

طرز تهیه آیس تی هلو به 2 روش ساده و نعنایی

طرز تهیه آیس تی هلو ساده

مدت زمان آماده سازی: 10 دقیقه

مدت زمان پخت: 20 دقیقه

کالری هر لیوان آیس تی هلو: 87 کالری

مواد لازم برای تهیه آیس تی هلو ساده (برای 10 نفر)

  • هلو رسیده: 2 عدد
  • چای سیاه: 2 تا 3 قاشق غذاخوری
  • شکر: 1 لیوان فرانسوی دسته دار

مراحل طرز تهیه آیس تی هلو ساده

برای درست کردن آیس تی هلو می توانید از انواع گیاهان و طعم دهنده های مختلف استفاده کنید. اما حقیقت این است که هلو آن قدر معطر و خوش طعم است که در ترکیب با به یک نوشیدنی فوق العاده لذیذ تبدیل می گردد. در ادامه می توانید با مراحل درست کردن آیس تی هلو ساده آشنا شوید.

مرحله اول؛ خرد کردن هلو

در اولین مرحله از طرز تهیه چای سرد هلو باید هلوها را بشویید و هسته آن را جدا کنید. حال با استفاده از یک چاقوی تیز هلوها را به صورت ورقه های نازک برش بزنید.

مرحله دوم؛ جوشاندن هلو

بعد از خرد کردن هلوها در این مرحله از طرز تهیه آیس تی هلو باید شکر، آب و هلوهای خرد شده را در یک قابلمه بریزید و صبر کنید تا آب به جوش بیاید. سپس حرارت را کم کنید و با پشت قاشق چوبی هلوها را هم بزنید و فشار دهید تا له شوند. بعد از این که شکر در آب حل گردد و هلوها نرم شدند، شعله گاز را خاموش کنید و درب قابلمه را برای 30 دقیقه روی آن بگذارید تا عصاره هلوها کاملاً در شربت حل گردد.

مرحله سوم؛ آماده کردن چای سرد هلو

در این فرصت باید به سراغ آماده کردن چای سرد هلو بروید. ابتدا آب را جوش بیاورید و سپس طبق روال همیشگی چای را در قوری بریزید و بعد اجازه دهید چای شما چند دقیقه با بخار کتری دم بکشد.

مرحله چهارم؛ خنک کردن آیس تی

بعد از این که چای دم کشید، باید آن را فیلتر کنید و سپس داخل پارچ بریزید و برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا کاملاً خنک گردد. در این مرحله باید از چای صاف کن استفاده کنید تا برگ های چای به پارچ منتقل نگردد.

مرحله پنجم؛ رد کردن شربت هلو از صافی

در این مرحله از طرز تهیه چای سرد هلو باید شربت هلو را از یک صافی رد کنید تا پوست و ذرات درشت به جای مانده در شربت فیلتر گردد.

مرحله ششم؛ اضافه کردن شربت به چای سرد هلو

حالا شربت فیلتر شده هلو را به چای سرد اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید. چند تکه یخ داخل آیس تی بیندازید و در صورت تمایل چند تکه هلوی خرد شده نیز به آن اضافه کنید. آیس تی هلوی شما آماده است.

بیشتر بخوانید:

طرز تهیه آیس تی هلو با نعنا و لیمو

مدت زمان آماده سازی: 10 دقیقه

مدت زمان پخت: 15 دقیقه

مواد لازم برای تهیه آیس تی هلو با طعم لیمو و نعنا

  • هلو رسیده: 3 عدد
  • شکر: 1/2 لیوان فرانسوی دسته دار
  • آب لیمو ترش تازه: 2 قاشق چای خوری
  • آب: 8 لیوان فرانسوی دسته دار
  • چای سیاه: 1/5 قاشق غذاخوری
  • نعنا تازه: چند شاخه
  • یخ: به مقدار لازم

مراحل طرز تهیه چای سرد هلو و لیمو

لیمو عطر فوق العاده ای به چای سرد هلو می بخشد و موجب افزایش طراوت نوشیدنی تابستانی شما می گردد. در ادامه می توانید با مراحل درست کردن چای سرد هلو و لیمو آشنا شوید.

مرحله اول؛ میکس کردن مواد آیس تی هلو

در این مرحله از طرز تهیه آیس تی هلو با لیمو باید هلوها را بشویید و هسته آن را جدا کنید. سپس آن را همراه با شکر، آب لیمو ترش تازه و 1 لیوان آب در مخلوط کن بریزید و خوب میکس کنید.

مرحله دوم؛ جوشاندن شربت آیس تی

بعد از این که همه مواد آیس تی را با هم مخلوط کردید، آن را در یک قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. بعد از جوش آمدن شربت آیس تی به مدت 30 ثانیه، شعله گاز را خاموش کنید و قابلمه را از روی حرارت بردارید.

مرحله سوم؛ رد کردن شربت از صافی

در این مرحله باید بررسی کنید که شربت شما کاملاً صاف و یکدست شده یا خیر. در صورتی که شربت یکدست نیست باید آن را از یک صافی رد کنید تا ذرات درشت و میکس نشده هلو از شربت جدا گردد.

مرحله چهارم؛ آماده کردن چای

حالا نوبت درست کردن چای است. برای تهیه چای باید ابتدا آب را بجوشانید. سپس چای را در قوری بریزید و آب جوش را به آن اضافه کنید. طبق روال همیشه قوری را روی کتری بگذارید و صبر کنید تا چای به خوبی دم بکشد. اگر از چای کیسه ای استفاده می کنید، تنها 2 دقیقه زمان برای دم کشیدن چای کافی است.

مرحله پنجم؛ ترکیب کردن چای با شربت

بعد از این که چای آماده شد، آن را با چای صاف کن فیلتر کنید و در پارچ بریزید. حالا شربت هلو را که از قبل آماده کرده بودید، به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. پارچ را برای چند ساعت در یخچال بگذارید تا چای سرد شما کاملاً خنک گردد.

مرحله ششم؛ سرو کردن آیس تی هلو

موقع سرو کردن آیس تی هلو با لیمو و نعنا باید مقداری یخ در لیوان بیندازید و چند برگ نعنا روی آن قرار دهید. سپس چای را در لیوان بریزید و سرو کنید. اضافه کردن ورقه های نازک هلو و لیمو ترش تازه نیز طعم بی نظیری به این چای می بخشد و ظاهر آن را مجذوب کننده تر می کند.

نکات و فوت و فن های طرز تهیه آیس تی هلو

*چای سرد یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها است که گفته می گردد قدیمی ترین دستور تهیه آن به سال 1879 بازمی گردد.

*برای تهیه آیس تی هلو می توانید به هر مقداری که دوست دارید از چای استفاده کنید. هر چقدر مقدار چای بیشتر باشد، طعم آیس تی شما قوی تر و تلخ تر خواهد شد.

*برای تهیه آیس تی هلو می توانید به جای چای سیاه از یا هر نوع چای دیگری که دوست دارید نیز استفاده کنید.

*در صورت تمایل می توانید چای سرد هلو را تا 5 روز در یخچال نگهداری کنید.

*اگر در طرز تهیه آیس تی هلو از استفاده می کنید، بهتر است شکر را حذف کنید و یا از مقدار شکر کمتری استفاده کنید.

*در صورت تمایل می توانید برای تهیه آیس تی هلو از آب هلوی خانگی یا آماده نیز استفاده کنید. برای این کار باید چای را آماده کنید و اجازه دهید خنک گردد. سپس آن را با آب هلو ترکیب کنید و با چند عدد یخ میل کنید.

*اضافه کردن پوست لیموی رنده شده در چای سرد هلو طعم بی نظیری به آن می بخشد. برای این کار باید تنها بخش رنگی پوست لیمو را با چاقو جدا کنید و داخل شربت هلو بریزید.

*برای مجذوب کننده تر شدن آیس تی هلو می توانید از تکه های هلوی منجمد شده به جای یخ در نوشیدنی خود استفاده کنید.

*در صورت تمایل می توانید شربت هلو را درست کنید و در یک شیشه داخل یخچال نگهداری کنید و هر زمان که دلتان خواست آن را با چای خنک شده ترکیب نمایید و یک آیس تی هلوی خانگی و خوشمزه آماده کنید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه انواع موهیتو با سودا و بدون سودا

سوالات متداول

مدت زمان نگهداری آیس تی هلو چقدر است؟

در صورت تمایل می توانید چای سرد هلو را تا 5 روز در یخچال نگهداری کنید.

برای تهیه آیس تی هلو خوش طعم خانگی از چه طعم دهنده هایی استفاده می گردد؟

برای خوش طعم شدن آیس تی هلو می توانید از مقداری آب لیمو ترش، پوست لیموی رنده شده و برگ نعنای تازه استفاده کنید.

منابع: minimalistbaker، cubesnjuliennes

منبع: افق کوروش
انتشار: 21 شهریور 1401 بروزرسانی: 21 شهریور 1401 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 2140

به "طرز تهیه آیس تی هلو به 2 روش ساده و نعنایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه آیس تی هلو به 2 روش ساده و نعنایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید