رونمایی از مجسمه برنزی سعدی در تهران

به گزارش مجله سرگرمی، غلامعلی حداد عادل نیز با حضور در جمع خبرنگاران در باب گلستان سعدی گفت: سعدی آموزگار جاودانه زبان فارسی است و از سال 656 هجری قمری که گلستان تالیف نموده هر کس در ایران و دنیا فارسی آموخته شاگرد سعدی است.

رونمایی از مجسمه برنزی سعدی در تهران

از بزرگترین مجسمه برنزی مرکز در میدانگاه سعدی تهران رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، صبح امروز (دوشنبه) مراسم رونمایی از بزرگترین مجسمه برنزی مرکز در میدانگاه سعدی برگزار گردید.

در این مراسم محمد مهدی اسماعیلی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، غلامعلی حداد عادل (رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی)، مهدی چمران (ریاست شورای اسلامی شهر تهران) و جمع دیگری مسئولان شهری حضور داشتند.

این مجسمه برنزی از شاعر فارسی زبان، سعدی شیرازی ساخته شده است و سازنده آن دهقان محمدی هنرمند مجسمه ساز است.

در مراسم رونمایی از این مجسمه محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور داشت و اظهار کرد: این هفته به نام هفته بزرگداشت سعدی بود که برنامه های خوبی به این مناسبت برگزار گردید.

وی گفت: امروز نیز با مساعدت سازمان زیباسازی شهرداری تهران و شورای شهر تهران توانستیم این تندیس را در این میدانگاه تازه بهره برداری کنیم.

وزیر ارشاد اسلامی تاکید نمود: گام بعدی پرده برداری و رونمایی از مجسمه حکیم نظامی در میدان ونک خواهد بود. او نیز از مفاخر بزرگ ایران زمین است.

وی اضافه کرد: این رویکرد در حال تقویت است. ان شاءالله در تهران و سایر منطقه ها کشور توجه جدی به احیای نام مفاخر بزرگ خواهیم داشت که بحثی هویتی، ملی و تمدنی است.

در ادامه غلامعلی حداد عادل نیز با حضور در جمع خبرنگاران در باب گلستان سعدی گفت: سعدی آموزگار جاودانه زبان فارسی است و از سال 656 هجری قمری که گلستان تالیف نموده هر کس در ایران و دنیا فارسی آموخته شاگرد سعدی است.

وی اضافه کرد: بنیادی که وظیفه آموزش و توسعه زبان فارسی را در دنیا بر عهده دارد به نام بنیاد سعدی نامیده شده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1402 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 2242

به "رونمایی از مجسمه برنزی سعدی در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از مجسمه برنزی سعدی در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید