حمایت از راه اندازی 14 خانه خلاق ، صدور مجوز سرعت گرفت

به گزارش مجله سرگرمی، ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در 14 رشته مختلف مجوز خانه خلاق صادر می نماید.

حمایت از راه اندازی 14 خانه خلاق ، صدور مجوز سرعت گرفت

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، خانه های خلاق از جمله نقاط کانونی در زیست بوم صنایع نرم و خلاق محسوب می شوند. بخش خصوصی در خانه های خلاق، بستری برای استقرار و رشد استارتاپ ها و شرکت های مرتبط با صنایع نرم و خلاق و شتابدهنده های تخصصی این حوزه، را فراهم می نماید.

این خانه ها با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاسیس می گردد و متولیان آن کوشش می نمایند تا در شهر و منطقه خود یک زیست بوم اقتصادی خلاق مبتنی بر صنایع نرم و فرهنگی تاسیس نمایند.

در حال حاضر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حداقل در 14 رشته مختلف، مجوز خانه خلاق صادر می نماید.

انیمیشن و فیلم، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، واقعیت ترکیبی، آموزش، یادگیری، بازی ویدئویی و موبایلی، بازی، اسباب بازی و سرگرمی، رسانه های صوتی و تصویری، صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی، طراحی، معماری و ساختمان، کتاب، فراوری محتوا، چاپ و نشر، گیاهان دارویی و طب سنتی، اقتصادی، سرمایه گذاری، بیمه، مد و پوشش، هنر های تجسمی و نمایشی و پی نمایی (کمیک استریپ)، از جمله 14 حوزه ای است که خانه های خلاق در آن فعالیت خواهند داشت.

با توجه به گستردگی این حوزه ها و تنوع بالای بسته های حمایتی تخصیص یافته از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، درخواست های مختلفی از سراسر کشور، برای تاسیس خانه خلاق به دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق ارائه شده است. اولویت با متقاضیانی است که از حداکثر شروط لازم برای تاسیس خانه خلاق برخوردار باشند.

دارا بودن شخصیت حقوقی، تجربه کافی در زمینه مورد نظر و آشنایی با کسب و کار های نو، در اختیار داشتن محل ایجاد خانه خلاق متناسب با حوزه فعالیت و حداقل به متراژ حداقل زیربنای 500 متر مربع در تملک متقاضی و یا در اجاره حداقل 5 ساله متقاضی، همچنین محل معرفی شده در منطقه جغرافیایی در دسترس استارتاپ های مرتبط، از جمله این شروط است.

علاقه مندان می تواند برای مطالعه جزئیات بیشتر در خصوص ویژگی ها و شروط مرتبط با تاسیس خانه خلاق، به بخش مرتبط با این فراخوان در سایت برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1629

به "حمایت از راه اندازی 14 خانه خلاق ، صدور مجوز سرعت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از راه اندازی 14 خانه خلاق ، صدور مجوز سرعت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید