با متخلفان طرح فاصله گذاری اجتماعی به شدت برخورد می گردد

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش تجارت نیوز، حسین ذوالفقاری رئیس کمیته اجتماعی - انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا در برنامه تیتر امشب شبکه خبر اظهار کرد: 40 روز است که کشور با کرونا درگیر شده و تمام توصیه ها و هشدار های لازم داده شده است و تا زمانی که همه مردم مشارکت نکنند زنجیره کرونا قطع نخواهد شد.

با متخلفان طرح فاصله گذاری اجتماعی به شدت برخورد می گردد

ذوالفقاری گفت: در طول این مدت 70 درصد مردم به هشدار ها توجه کردند، اما تعدادی هم عادت های گذشته را ترک ننموده اند.

رئیس کمیته اجتماعی - انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا توضیح داد: در طرح جدید، مسافرت محدود می گردد و اجازه سفر داده نمی گردد و مسافرانی که به هر دلیلی رفته اند باید سریع برگردند.

ذوالفقاری گفت: بیش از 65 درصد مسافرت هوایی، ریلی و زمینی کاهش پیدا نموده است، اما حمل و نقل و بار انجام می گردد و مسئله ای در تامین مایحتاج مردم وجود نخواهد داشت.

وی افزود: اصنافی که در تامین مایحتاج مردم نقش دارند تعطیلی ندارند؛ بنابراین مردم نباید از تامین احتیاج های ضروری خود نگرانی داشته باشند.

رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا توضیح داد: فعالیت ادارات دولتی بر اساس بخشنامه معاونت ریاست جمهوری و به شکل دورکاری است و آن بخش که ضرورت به حضور دارند نیز باید با یک سوم نیروی انسانی فعالیت نمایند.

وی گفت: برگزاری هرگونه مراسم اعم از رسمی و غیررسمی که منجر به تجمع افراد و موجب انتشار بیماری گردد ممنوع است.

ذوالفقاری افزود: در این طرح همچنین با سوالاتی روبرو شدیم مثل چگونگی فعالیت بعضی صنایع مثل صنعت چاپ، که این موارد تا فردا ظهر تعیین تکلیف می شوند.

وی با اشاره به شیوع شایعاتی درباره تعطیلی صندلی های بنزین افزود: صندلی های پمپ بنزین در هیچ شرایطی تعطیل نخواهند شد.

رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: به اصنافی که مجوز فعالیت داده شده است محدودیت زمانی ندارند بلکه می توانند در بیشترین زمان ممکن به فعالیت خود ادامه دهند.

ذوالفقاری گفت: در صورتی که رانندگان تخلف نمایند تا یک ماه خودرو آن ها توفیق و 500 هزار تومان نیز جریمه خواهند شد و همچنین اصنافی که از این مقررات تخلف نمایند، یک ماه محل کسب آن ها بسته خواهد شد.

فروشگاه های زنجیره ای، صندلی پمپ بنزین، دارو و مواد غذایی نباید تعطیل شوند

قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت هم گفت: محدودیت ها برای تردد غیرضرور مردم است و شامل خدمات ضروری مثل میوه و تره بار، فروشگاه های زنجیره ای و داروخانه ها نمی گردد.

حسین مدرس خیابانی افزود: طرح فاصله گذاری اجتماعی نباید به فراوری کشور آسیب بزند و تمام کارخانه هایی که کالای ضروری فراوری می نمایند؛ باید شیفت های اضافی در نظر بگیرند.

قائم مقام وزیر صنعت گفت: برای برگشت به شرایط عادی باید تمام اصناف و مردم همکاری نمایند تا این بیماری مهار گردد.

آقای مدرس خیابانی گفت: تعطیلی بخشی از اصناف غیر ضرور اعلام شده است و اگر رعایت نگردد حتماً با ان ها برخورد می گردد.

وی افزود: فروشگاه های زنجیره ای، صندلی پمپ بنزین، دارو و مواد غذایی در طرح فاصله اجتماعی فعالیت می نمایند و نباید تعطیل شوند.

کاهش 50 درصدی تردد در روز پنج شنبه

رئیس پلیس راه راهور ناجا هم گفت: مطالبه مردم محدودیت ترافیکی بود و مردم در روز اول این طرح همکاری کردند و تعدادی که از این طرح تعدی نموده بودند اعمال قانون شدند.

سردار حسینی افزود: روز گذشته 50 درصد کاهش تردد داشتیم، اما با اعمال طرح فاصله اجتماعی آمار بشدت کاهش داشته است و به صورت تقریبی حدود 15 درصد از روز گذشته کاهش تردد خواهیم داشت.

وی گفت: کارمندان در حال تردد از اجرای این طرح نباید نگرانی داشته باشند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 929

به "با متخلفان طرح فاصله گذاری اجتماعی به شدت برخورد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با متخلفان طرح فاصله گذاری اجتماعی به شدت برخورد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید