افت فشار آب در تهران و قطع آب در روستا ها ، مصرف آب در زمستان رکورد زد

به گزارش مجله سرگرمی، عبور مصرف آب تهران از مرز 3 میلیون متر مکعب موجب شد بعضی از مناطق تهران از دیروز شاهد افت شدید فشار باشند و قطع آب در بعضی روستا های اطراف تهران نیز گزارش شد.

افت فشار آب در تهران و قطع آب در روستا ها ، مصرف آب در زمستان رکورد زد

به گزارش گروه مالی مجله سرگرمی، رشد بی رویه مصرف آب در تهران باعث شد تا بعضی از روستا های تهران از روز گذشته با قطع آب و بیشتر مناطق تهران با افت فشار آب روبرو شوند.

هشدار یک هفته پیش مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران درباره رشد مصرف آب تهران کارساز نشد بطوریکه رشد مصرف آب باعث شد تا از دو روز گذشته این شرکت اقدام به افت فشار آب در بیشتر نقاط تهران کند.

* مصرف آب تهران در زمستان رکورد زد

محمدرضا بختیاری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت که اگر مصرف آب اینطور افزایشی ادامه پیدا کند نه تنها مجبور به افت فشار آب خواهیم شد بلکه قطعا در تابستان با مشکل قطع آب نیز روبرو می شویم.

وی با بیان اینکه مصرف آب تهران از مرز 3 میلیون مترمکعب عبور نموده که این اتفاق در فصل زمستان اولین بار است که رخ می دهد، گفت: مصرف آب شرب تهران نسبت به سال قبل 5 درصد افزایش یافته است و البته با نزدیک شدن به ایام نوروز افزایش مصرف آب شرب طبیعی است، اما سال جاری با عبور از 3 میلیون مترمکعب تا حدودی این موضوع غیرطبیعی می گردد.

قاسم تقی زاده خامسی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا نیز دو روز پیش ابراز نگرانی خود را از میزان مصرف آب شهروندان تهرانی اعلام نموده بود.

لازم به ذکر است در حال حاضر مصرف آب شرب تهران از مرز 3 میلیون مترمکعب عبور نموده و به 3 میلیون و 100 هزار مترمکعب رسیده است و این میزان مصرف در فصل زمستان بسیار غیرعادی به نظر می رسد. چرا که مصرف آب در این حد معمولا در فصل تابستان رخ می دهد و این میزان مصرف در روز های گذشته باعث شده تا اغلب نقاط تهران با افت فشار و بعضی روستا های تهران با قطع آب روبرو شوند.

به نظر می رسد قطع آب روستا ها از هم اکنون شرکت های آب و فاضلاب را بعد از یکپارچه شدن شرکت های اب و فاضلاب شهری با روستایی دچار چالش کند.

پیشتر بختیاری مدیر عامل آبفای تهران گفته بود که با مطرح شدن بیماری کرونا مردم به دلیل رعایت مسائل بهداشتی از آب شرب برای شست وشوی بیشتر استفاده می نمایند که همین مسأله تا حدودی مصرف آب را بالا برده است؛ که البته باید هم این اقدام صورت بگیرد و طبیعی است و مردم حق دارند تمام جوانب بهداشتی را رعایت نمایند.

مصرف آب شرب تهران همیشه در فصل زمستان به 2 میلیون و 700 هزار مترمکعب می رسید، اما این روز ها با 400 هزار متر مکعب رشد به 3 میلیون و 100 هزار مترمکعب رسیده است. پس اگر مصرف آب در فصل زمستان این گونه افزایش یابد در تابستان با اضافه شدن وسایل سرمایشی مصرف آب به شکل قابل توجهی رشد خواهد نمود. بر این اساس مدیریت مصرف آب از سوی مردم باید جدی گرفته گردد نه اینکه تصور نمایند، چون بارش ها خوب بوده باید مدیریت مصرف آب را رها نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 856

به "افت فشار آب در تهران و قطع آب در روستا ها ، مصرف آب در زمستان رکورد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افت فشار آب در تهران و قطع آب در روستا ها ، مصرف آب در زمستان رکورد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید