آیا افراد بهبود یافته از کرونا به واکسن احتیاج دارند؟

به گزارش مجله سرگرمی، دانشمندان درخصوص احتیاج به تزریق واکسن برای افراد بهبود یافته از کرونا توضیحاتی ارائه کردند.

آیا افراد بهبود یافته از کرونا به واکسن احتیاج دارند؟

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران به نقل از باشگاه خبرنگاران، از زمان انتشار خبر فراوری واکسن کرونا، بخصوص پس از تصمیم دولت انگلیس مبنی بر صدور مجوز برای واکسن شرکت Pfizer و Biontech و پخش آن برای واکسینه کردن مردم سوالات زیادی مطرح شده است.

از جمله مهمترین سوالاتی که مطرح شده این است که آیا افرادی که از ویروس کرونا بهبود می یابند، احتیاج به دریافت واکسن دارند یا خیر؟ یا اینکه آیا آن ها پس از ساخت آنتی بادی در سیستم ایمنی بدن، در برابر این بیماری ایمن خواهند بود؟

در خصوص واکسن Pfizer و Biontech ، دانشمندان معین ننموده اند که آیا کسانی که از این ویروس بهبود می یابند باید واکسن را دریافت نمایند یا احتیاجی نیست. منطق می گوید که سیستم ایمنی بدن آن ها با ویروس مبارزه نموده و این به معنی آن است که احتیاجی به واکسیناسیون ندارند.

این عقیده با مطالعه ای که توسط محققان دانشگاه آمریکایی راکفلر انجام شد، مورد تایید نهاده شد؛ براساس نتایج این مطالعه کسانی که از کرونا بهبود می یابند، در صورت مواجهه مجدد با این بیماری، دفاع سریع و مؤثری دارند.

با این حال، سخنگوی وزارت بهداشت انگلیس به وب سایت هافینگتن پست گفته است که این وزارتخانه افرادی که از کرونا بهبود یافته اند را نیز به دریافت واکسن تشویق می نماید.

آزمایشات واکسن کرونا بر روی افرادی که قبلاً در معرض ویروس قرار نگرفته اند تمرکز دارد، بنابراین هنوز معین نیست فردی که از بیماری بهبود می یابد در مقابل واکسن چه واکنشی دارد.

به نظر نمی رسد کارشناسان نگران این موضوع باشند؛ به گونه ای که سارا فورچون، رئیس بخش ایمنی شناسی و بیماری های عفونی در دانشکده بهداشت عمومی هاروارد می گوید: هیچ شواهدی وجود ندارد که این واکسن برای افرادی که از کرونا بهبود می یابند ایمن نیست.

با این حال، این کارشناس آکادمیک تأکید می نماید که تحقیقات بیشتری ضروری است.

النور رایلی استاد ایمونولوژی و بیماری های عفونی در دانشگاه ادنبرگ اسکاتلند گفت: کسانی که از کرونا بهبود می یابند دارای سطح متفاوتی از آنتی بادی و فعالیت خنثی سازی (از بین بردن آثار عفونت از سلول ها) هستند.

رایلی اضافه نمود: نتیجه می گیریم ایمنی که این افراد از آن برخوردار هستند از نظر طول مدت در آینده متفاوت است و بعضی از ممکن است نسبت به دیگران ایمنی قوی تری داشته باشند.

او معتقد است که احتمال وجود دارد گروهی از افراد بهبودیافته مجدداً در معرض خطر ابتلا به این بیماری همه گیر قرار داشته باشند و این مسئله ایجاب می نماید تا برای آن ها نیز ایمنی ایجاد گردد.

رایلی گفت: واکسن ها باعث تحریک پادتن ها در سطح بالایی از بدن می شوند که به آن ها یاری می نماید تا برای مدت طولانی تری از آن ایمنی داشته باشند.

قرار است انگلیس از روز سه شنبه آینده، فرایند واکسیناسیون گروهی از مردم را با واکسن Pfizer و Biontech شروع کند. با این حال، بیشتر افراد سالم تا سال آینده واکسن دریافت نمی نمایند؛ زیرا کادر پزشکی، افراد مسن و افرادی که بیماری های مزمن دارند در اولویت هستند.

هفته گذشته دولت انگلیس موافقت کرد که این واکسن به افراد بالای 16 سال تزریق شده و به طور موقت از واکسینه کردن بچه ها و زنان باردار جلوگیری گردد. این واکسن در دو دوز به فاصله 21 روز تزریق خواهد شد.

اخبار گروه سایر رسانه ها صرفا بازنشر اخبار سایت ها و خبرگزاری هاست و خبرنگاران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1369

به "آیا افراد بهبود یافته از کرونا به واکسن احتیاج دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا افراد بهبود یافته از کرونا به واکسن احتیاج دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید