آمریکا به لهستان نیرو می فرستد، ترامپ: پیام قدرتمندی برای روسیه داریم

به گزارش مجله سرگرمی، ایسنا نوشت: دونالد ترامپ به دنبال دیدار با رئیس جمهوری لهستان در کاخ سفید اعلام کرد، ایالات متحده آمریکا احتمالا تعدادی از نیروهایش را از آلمان به لهستان منتقل کند.

آمریکا به لهستان نیرو می فرستد، ترامپ: پیام قدرتمندی برای روسیه داریم

به گزارش پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه در کنفرانس خبری مشترک با آندژی دودا، رئیس جمهوری لهستان گفت: آن ها هزینه اعزام نیروهای بیشتر را می پردازند و ما احتمالا آن ها را از آلمان به لهستان بفرستیم. تعداد نیروهایمان را در آلمان به حدود 25 هزار نیرو می رسانیم.

ترامپ اضافه نمود: قرار است ما از تعداد نیروهایمان در آلمان بکاهیم. برخی از آن ها به خانه می آیند و برخی به نقاط دیگر می فرایند. اما لهستان یکی از آن مکان ها خواهد بود، نقاط دیگری هم در اروپا هست.

رئیس جمهوری آمریکا اوایل همین ماه از طرحی برای کاهش حضور همیشگی نیروهای آمریکایی در آلمان از 34 هزار و 500 نیرو به 25 هزار نیرو خبر داد. ترامپ بارها آلمان را به عدم هزینه دو درصد از تولید ناخالص داخلی خود در عرصه نظامی کشورش متهم کرده است. او چهارشنبه بار دیگر به این موضوع اشاره داشت.

ترامپ با بیان اینکه آلمان مرتکب تخلف فاحش شده است، گفت: آلمان سهم بسیار کوچکی از آنچه قرار بوده تامین کند، هزینه می کند.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین چهارشنبه گفت، اقدامات او پیام قدرتمندی به مسکو خواهد بود. او در ادامه از آلمان بابت اتکا به صادرات گاز طبیعی روسیه انتقاد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در این کنفرانس خبری گفت، ایالات متحده همچنان انتظار روابط خوبی را با روسیه دارد، به رغم باز استقرار برخی از نیروهایش از آلمان به لهستان. او اضافه نمود: معتقدم این پیام بسیار قدرتمندی را به روسیه می دهد اما این پیام قدرتمندی که به روسیه می رسد این حقیقت است که آلمان میلیاردها دلار به روسیه می دهد تا انرژی از طریق خط لوله (نورد استریم 2) دریافت کند. آن ها (آلمان) میلیاردها دلار برای روسیه هزینه می کند و بعد قرار است ما از آن ها مقابل روسیه دفاع کنیم! فکر می کنم این خیلی بد باشد. فکر می کنم مردم آلمان بسیار از این امر ناراضی هستند. با تمام این حرف هایی که زده شد، انتظار داریم که با روسیه کنار بیاییم. انتظار داریم که با همه کنار بیاییم.

در ادامه رئیس جمهوری لهستان هم گفت، تصمیم درباره اعزام نیرو به این کشور به ترامپ بستگی دارد اما او آماده پذیرش حضور نظامی بیشتر آمریکاست. آندژی دودا همچنین بر لزوم حفظ نیروهای آمریکایی در اروپا تاکید کرد.

رئیس جمهوری لهستان گفت: جرات نمی کنم که به رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا بگویم که سربازان خودش را کجا باید بفرستد. این تصمیمی است که همواره از سوی ایالات متحده گرفته شده و این یک تصمیم بسیار مسئولانه است. با این حال، انکار نمی کنم که من از آقای رئیس جمهور درخواست کردم که نیروهای آمریکایی را از اروپا خارج نکند زیرا امنیت اروپا برایمان بسیار اهمیت دارد.

دونالد ترامپ در جریان کنفرانس خبری مشترک، عملکرد آندژی دودا را ستود و ابراز امیدواری کرد که او دوباره در انتخابات پیروز شود. ترامپ گفت: گمان نکنم او به کمک من احتیاج داشته باشد. انجام این دیدار مایه افتخار بود. او با ما یا بدون ما عملکرد خوبی خواهد داشت. او قرار است به موفقیت بزرگی دست پیدا کند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1101

به "آمریکا به لهستان نیرو می فرستد، ترامپ: پیام قدرتمندی برای روسیه داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا به لهستان نیرو می فرستد، ترامپ: پیام قدرتمندی برای روسیه داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید