آمار واشنگتن پست از 30573 دروغ ترامپ در دوره ریاست جمهوری

به گزارش مجله سرگرمی، روزنامه آمریکایی با احتساب آخرین سخنرانی روز گذشته دونالد ترامپ در مقام ریاست جمهوری این کشور خبر داد که او 30573 دروغ یا ادعای گمراه کننده مطرح نمود.

آمار واشنگتن پست از 30573 دروغ ترامپ در دوره ریاست جمهوری

به گزارش گروه سیاسی خبرگزای دانشجو، ساعتی بعد از آغاز به کار جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا و انتها حضور دونالد ترامپ در این سِمت، روزنامه واشنگتن پست آماری درباره تعداد دروغ های رئیس جمهور سابق این کشور ارائه داد.

طبق گزارش روزنامه واشنگتن پست، دونالد ترامپ در دوره چهار ساله ریاست جمهوری خود در آمریکا 30573 دروغ یا ادعای گمراه کننده مطرح کرد.

این روزنامه آمریکایی تعداد دروغ ها و ادعا های غلط ترامپ را اینطور شمارش کرده که اگر در یک مصاحبه یا توییت درباره یک موضوع خاص چند بار دروغ یا ادعای غلط گفته باشد، فقط یک بار آن را محاسبه کرده است.

طبق گزارش واشنگتن پست، بیشترین ادعای غلط و دروغی که ترامپ در دوره ریاست جمهوری گفت، ادعا های مکررش درباره این بوده که او بزرگ ترین اقتصاد تاریخ آمریکا را ساخت.

به نوشته این رسانه، اگر از مولفه های مدرن در سنجش اقتصاد استفاده کنیم، اقتصاد هایی که در دوره دوایت آیزنهاور، لیندون جانسون و بیل کلینتون روسای جمهوری اسبق آمریکا ایجاد شد، از اقتصاد دوره ترامپ بزرگتر بوده است.

طبق این گزارش، آخرین ادعای گمراه کننده و غلط ترامپ در سخنرانی خداحافظی او از مقام ریاست جمهوری آمریکا در پایگاه شکاری اندروز ساعتی قبل از مراسم تحلیف جو بایدن مطرح شد.

ترامپ در این سخنرانی خطاب به حامیان خود و مردم آمریکا گفته بود: ما (دولت ترامپ) با فاصله زیاد (در قیاس با دیگر دولت های آمریکایی) بالا ترین میزان کاهش مالیات را در تاریخ کشورمان داشتیم.

واشنگتن پست این ادعای ترامپ را رد کرد و با بررسی میزان تولید ناخالص داخلی آمریکا در دوره کنونی و دوره رونالد ریگان رئیس جمهور پیشین اظهار داشت، بیشترین میزان کاهش مالیات در دوره ریگان انجام شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1465

به "آمار واشنگتن پست از 30573 دروغ ترامپ در دوره ریاست جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار واشنگتن پست از 30573 دروغ ترامپ در دوره ریاست جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید