چین: از روسیه در مقابل تحریمهای جدید آمریکا حمایت می کنیم

به گزارش مجله سرگرمی، چین با حمله به موجی از تحریمهای جدید اعمال شده از سوی آمریکا علیه روسیه گفت، با همتایانش در مسکو به منظور دفاع در برابر مداخله خارجی همکاری خواهد نمود و از واشنگتن می خواهد به جای آن رویکردی متفاوت را اتخاذ کند.

چین: از روسیه در مقابل تحریمهای جدید آمریکا حمایت می کنیم

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نقل از پایگاه آر.تی، وانگ ونبین، سخنگوی وزارت امور خارجه چین، در مصاحبه با خبرنگاران گفت، دولت او شدیدا مخالف استفاده از تحریمهای یکجانبه بوده و با همپیمانانش به منظور کاهش تاثیر آنها همکاری خواهد نمود.

این مقام توضیح داد: چین و روسیه یک شراکت جامع را با یکدیگر حفظ می نمایند. از جنبه محافظت از حاکمیت کشور، جمهوری خلق چین و روسیه از یکدیگر حمایت خواهند کرد.

به گفته وانگ، که اخیرا در یک سری ماموریتهای دیپلماتیک خدمت نموده، تدابیر جدید واشنگتن علیه مسکو نشانه سیاست خارجی خصمانه آمریکا هستند. او مدعی شد: تحریمهای یک طرفه آمریکا جلوه دنیا بینی مبتنی بر هژمونی آنها هستند. باید به آنها اعتراض گردد.

او تاکید نمود، برای واشنگتن بهتر است اختلافاتش را بر مبنای برابری و با پایبندی به اصول احترام دوجانبه حل و فصل کند. اوایل ماه جاری میلادی، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با امضای حکمی اجازه به اعمال یک سری تدابیر محدودیت آمیز علیه شرکتها و مقامهای روس داد. این اقدام همچنین اینکه نهادهای مالی آمریکا مستقیما در خرید بدهی حاکمیتی یک کشور مشارکت نمایند را ممنوع نمود چرا که این یک سیاست مورد استفاده دولتهای سراسر دنیا به جهت تقویت اقتصادهایشان است. همزمان کاخ سفید نیز اخراج حدود 12 دیپلمات مسکو را بیان کرد.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت، این بسته شامل تدابیر متناسب به منظور دفاع از منافع آمریکا در پاسخ به اقدامات زیانبار روسیه از جمله حملات سایبری و مداخله انتخاباتی است.

کرملین نیز گفته که همچنین در حال آنالیز پاسخش است و دیمیتری پسکوف، سخنگوی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اظهار کرد اصل اقدام متقابل در این موضوع کنار گذاشته نشده است.

او تلویحا از این صحبت کرد که مسکو به زودی ممکن است تدابیر خودش را علیه آمریکا اعمال کند اما هشدار داد هم اکنون هر چیزی وابسته به تصمیم اتخاذ شده از سوی رئیس دولت است و هنوز هیچ رویکردی مورد توافق قرار نگرفته است.

وی اضافه کرد، به رغم این تحریمها، ثبات اقتصاد کلان کامل تضمین شده است و کارایی بلوک مالی ما در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده است. ما هیچ دلیلی برای تردید کردن در شرایط امور نداریم.

چین و روسیه در هفته های قبل از اعمال تحریمها، تعهداتی را به شراکت مالی برقرار کردند. سرگئی لاوروف، وزیرخارجه روسیه در چارچوب سفرش به چین در ماه مارس به میزبانهایش نسبت به اعلام ماموریت محدود سازی فرصتهای مربوط به توسعه تکنولوژیکی هر دو کشور از سوی آمریکا هشدار داد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1625

به "چین: از روسیه در مقابل تحریمهای جدید آمریکا حمایت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: از روسیه در مقابل تحریمهای جدید آمریکا حمایت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید