1200 بازیکن برای حضور در تیم والیبال نوجوانان 1401 ثبت نام کرد

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران و به نقل از فدراسیون والیبال، میلاد تقوی در نشست آنلاین هیات های استانی با موضوع ایجاد هماهنگی برای انتخاب تیم نوجوانان سال 1401 که امروز (دوشنبه) برگزار شد، اضافه کرد: سال سختی به رغم کمبودها و سختی ها به دلیل شرایط کرونایی در کشور داشتیم اما والیبال برنامه های خود را با همکاری هیات ها پیش برد.

1200 بازیکن برای حضور در تیم والیبال نوجوانان 1401 ثبت نام کرد

وی با بیان اینکه سال حساسی پیش رو داریم که مهم ترین موضوع آن برای والیبال، بازی های المپیک است و امیدوارم به اهداف برنامه ریزی شده دست یابیم، گفت: طبیعی است که به فکر پشتوانه سازی برای تیم ملی باشیم و سال آینده تغییر نسل تیم نوجوانان را آغاز خواهیم کرد.

دبیر فدراسیون والیبال شرح داد: اقدامات عملی برای این موضوع، 18 ماه زودتر آغاز شده و در مهلت تعیین شده برای ثبت نام بازیکنان تیم نوجوانان سال 1401، حدود 1200 نفر در سایت ثبت نام کردند و صحت سنجی این افراد از نظر سن و شرایط قدی اعلام شده برای هر پست، بر عهده هیات های استانی است.

وی ادامه داد: نمایندگان فدراسیون والیبال نیز برای بررسی دیگر شرایط افراد ثبت نام شده، از هفته پایانی فروردین تا پایان اردیبهشت در استان ها حضور خواهند یافت تا بررسی دقیق تر انجام شود. همچنین مرحله نخست برنامه تمرینی این بازیکنان با همکاری مربیان بومی در استان ها پیگیری خواهد شد.

سرمربی تیم والیبال نوجوانان سال 1401 نیز به شرایط کرونایی کشور اشاره کرد و گفت: بر این اساس، تصمیم گرفتیم به جای اینکه بازیکنان از سراسر کشور به تهران بیایند، به استان ها سفر کنیم تا شرایط آنان را دقیق بررسی کنیم.

محمد وکیلی شرح داد: در فرصت 45 روزه ثبت نام بازیکنان، یک هزار و 196 بازیکن برای حضور در تیم نوجوانان سال 1401 ثبت نام کردند که در دو پست دریافت کننده قدرتی و پاسور، بیش ترین ثبت نام کننده را داشتیم و این موضوع، بیان گر پتانسیل خوب برای آینده والیبال ایران است.

وی با یادآوری اینکه هیات های استانی شرایط سنی و قدی بازیکنان را بررسی و نتایج را اعلام خواهند کرد، گفت: دیگر موارد، در بررسی های حضوری انجام خواهد شد. در ضمنً در این طرح علاوه بر بازیکنان، تلاش می کنیم که مربیانی که نیز توان هدایت تیم را دارند، شناسایی شوند.

در ادامه این نشست، روسای برخی هیات های استانی والیبال نیز پیشنهادات و موارد مورد نظر خود را در این زمینه مطرح کردند. شیوع و گسترش ویروس کرونا، باعث تعطیلی بسیاری از رویدادهای ورزشی جهان در سال 2020 از جمله مسابقات قهرمانی والیبال نوجوانان زیر 18 سال آسیا شد.

بر اساس استراتژی فدراسیون والیبال، برگزار نشدن این مسابقات نباید لطمه ای به فرایند پشتوانه سازی برای تیم ملی بزرگسالان ایجاد کند و به همین دلیل، محمد وکیلی 15 دی ماه به عنوان سرمربی تیم نوجوانان پسر سال 1401 انتخاب شد تا در فرصتی 18 ماهه، با شناسایی استعدادهای 15 تا 16 ساله فعلی، تیم ایران را برای مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا در سال 2022 و قهرمانی جهان در سال 2023 آماده کند.

ثبت نام بازیکنان شایسته برای حضور در تیم نوجوانان پسر سال 1401 از دوشنبه چهارم اسفندماه آغاز شد و تا هفتم فروردین (پایان مهلت)، حدود یک هزار و 200 بازیکن بر اساس شاخصه های تعیین شده، ثبت نام کردند و صحت سنجی این افراد از نظر سن و قد، بر عهده هیات های استانی خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1600

به "1200 بازیکن برای حضور در تیم والیبال نوجوانان 1401 ثبت نام کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1200 بازیکن برای حضور در تیم والیبال نوجوانان 1401 ثبت نام کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید