مسائل پولادمردان در راه المپیک، کدام وزنه بردار مسافر توکیو می گردد؟

به گزارش مجله سرگرمی، المپیک توکیو با توجه به شیوع ویروس کرونا با تعویق یک ساله روبه رو شد و حالا پولادمردان اگرچه هنوز امتیازات لازم را کسب نکردند اما باید برای این میدان عظیم خود را آماده نمایند.

مسائل پولادمردان در راه المپیک، کدام وزنه بردار مسافر توکیو می گردد؟

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری خبرنگاران، شیوع ویروس کرونا در نهایت به لغو مسابقات گزینشی المپیک و تعویق یک ساله این مسابقات منجر شد. در حال حاضر اردوی تیم ملی وزنه برداری کشورمان هم تعطیل است و با توجه به شرایط فعلی و شیوع این ویروس در حال حاضر خبری از اردوهای تیم ملی نیست. با توجه به عدم حضور ستاره های وزنه برداری همچون بهداد سلیمی ، سعید علی حسینی و همچنین مصدومیت سهراب مرادی و شرایط نامناسب کیانوش رستمی برخی اهالی وزنه برداری بر این اعتقادند که ملی پوشان وزنه برداری امتیاز حدنصاب لازم را برای حضور در المپیک را کسب نمی نمایند.

سجاد انوشیروانی در تبادل نظر با خبرنگار خبرنگاران، درباره شرایط وزنه برداری ایران و تعویق یک ساله المپیک گفت: با توجه به موضوع دوپینگ و اتفاقاتی که در سال های گذشته در وزنه برداری ایران رقم خورد، در نهایت دو سهمیه در بخش بانوان و دو سهمیه در بخش آقایان به وزنه برداری ایران تعلق گرفت. من شرایط وزنه برداری بانوان را آنالیز نکردم اما با توجه به رکوردهای ثبت شده بعید است که امتیاز آنها به حد نصاب برسد و بتوانند سهمیه المپیک کسب نمایند. البته که اگر این اتفاق بیفتد و دو سهمیه توسط بانوان ایرانی کسب گردد، یک افتخار و دستاورد عظیم است و ما برای اولین بار حضور بانوان وزنه بردار را در المپیک تجربه می کنیم.

وی گفت: اما در خصوص تعداد سهمیه آقایان و شرایطی که آنها دارند، با توجه به رکوردهایی که من آنالیز کردم، ما شانس کسب سهمیه در دو وزن داریم و وزنه برداران می توانند به حد نصاب امتیاز فدراسیون جهانی برسند، به شرط اینکه برنامه ریزی های خوبی صورت بگیرد و حداقل چهار وزنه بردار در شرایط آمادگی قرار بگیرند.

پیشکسوت وزنه برداری اضافه کرد: موضوع تعویق المپیک هم از برخی جهات به سود وزنه برداری ایران است به این خاطر که ما برخی وزنه برداران آسیب دیده داریم و آنها در این فاصله می توانند احیا شوند. سهراب مرادی در سال گذشته دو بار مصدوم شد و این فرصت به سود او خواهد بود چرا که می تواند با آمادگی کامل در میدان المپیک حاضر گردد. مرادی در مسابقات غرب آسیا وزنه های خوبی زد و همه ما را به کسب سهمیه امیدوار کرد.

انوشیروانی در پاسخ به این سؤال که با توجه به شرایط فعلی وزنه برداری برخی معتقدند وزنه برداران نمی توانند به حد نصاب امتیازهای فدراسیون جهانی برسند، اظهارکرد: نه، چنین چیزی را قبول ندارم. وزنه بردارانی مثل علی هاشمی و علی داودی امتیازات خوبی را کسب نموده اند. البته که هاشمی در یک سال اخیر با آسیب دیدگی های متعددی روبه رو شد و به نظرم همین تعویق المپیک به سود او هم خواهد بود چرا که می تواند خودش را دوباره احیا کند و به آمادگی برسد.

وی ادامه داد: علی داودی هم در دسته فوق سنگین توانسته رکوردهای خوبی کسب کند. او خیلی جوان است و می تواند در این فرصت تجربه های کافی به دست بیاورد و افتخار عظیمی را برای وزنه برداری رقم بزند. ضمن اینکه این رشته کاملاً رکوردی است و در برخی از مقاطع سال بدن تغییر می نماید و ممکن است یک وزنه بردار که چندان امیدی هم به او نبود، به یک باره به آمادگی برسد و حتی برای کسب مدال خیز بردارد. بنابراین نمی توانیم از حالا چنین قضاوتی داشته باشیم.

سرمربی اسبق تیم ملی وزنه برداری در خصوص شرایط کیانوش رستمی گفت: کیانوش رستمی و سهراب مرادی دو مهره اصلی تیم ملی وزنه برداری هستند. درست است که کیانوش نتوانسته هنوز به حد نصاب امتیازها برسد اما پتانسیل بالایی دارد و اگر بتواند در المپیک توکیو به مدال طلا برسد که دور از دسترس هم نیست، به عنوان پرافتخارترین وزنه بردار ایران شناخته می گردد اما باید باهوش عمل کند و فرصت سوزی نداشته باشد.

انوشیروانی در پاسخ به این سؤال که کدام وزنه برداران شانس بالایی برای کسب سهمیه دارند، اظهار کرد: واقعاً قابل پیش بینی نیست. اگر سهراب مرادی از آسیب دیدگی دور گردد و در دو مسابقه گزینشی دیگر شرکت کند، از نظر مجموع امتیازها شرایط خوبی دارد و جزء شانس های اول محسوب می گردد. کیانوش رستمی هم اگرچه از نظر امتیازی عقب است اما اگر در چند مسابقه باقی مانده به حد نصاب برسد، او هم یکی از شانس های تیم ملی وزنه برداری است. با این حال نمی توان از دیگر وزنه برداران غافل شد و امیدوارم هر کدام که به میدان المپیک می رسند، بتوانند پرچم ایران را به اهتزاز درآورند.

انتهای پیغام/4057/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 947

به "مسائل پولادمردان در راه المپیک، کدام وزنه بردار مسافر توکیو می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل پولادمردان در راه المپیک، کدام وزنه بردار مسافر توکیو می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید