یوان چین به سبد ارزی صندوق بین المللی پول اضافه شد

به گزارش مجله سرگرمی، صندوق بین المللی پول یوان چین را به عنوان یکی از ارزهای سبد شاخص خود پذیرفت و این پذیرش یک پیروزی برای چین به شمار می رود که کوشش دارد خود را به عنوان یک قدرت مالی جهانی مطرح کند.

یوان چین به سبد ارزی صندوق بین المللی پول اضافه شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، صندوق بین المللی پول روز دوشنبه یوان چین را به عنوان یکی از ارزهای سبد شاخص خود پذیرفت. این پذیرش یک پیروزی برای چین به شمار می رود که کوشش دارد خود را به عنوان یک قدرت اقتصادی جهانی مطرح کند.

تصمیم صندوق مبنی بر اضافه شدن یوان، به حق برداشت مخصوص (اس دی آر) و همردیف شدن با دلار، یورو، پوند و ین یک گام مهم در پیوستن چین به اقتصادیه جهانی و مهر تاییدی است بر پیشرفت هایی که این کشور به وسیله اعمال اصلاحات اقتصادی به آنها دست یافته است.

چین متعهد شده بود تا به منظور برآورده کردن معیارهای صندوق بین المللی پول مجموعه ای از اصلاحات را در ماه های اخیر انجام دهد که از جمله آنها می توان به فراهم کردن دسترسی بهتر خارجیان به بازارهای ارزی چین، انتشار مکررتر بدهی ها و افزایش ساعات تجارت به یوان اشاره نمود.

کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول که در کنار کارشناسان صندوق از اضافه شدن یوان به سبد حق برداشت مخصوص حمایت نموده است، توضیح داد که انتظار ندارد پکن در این حد متوقف گردد.

وی به خبرنگاران گفت: اضافه شدن یوان به حق برداشت مخصوص به وضوح نشان دهنده اصلاحاتی است که اجرایی شده و همچنان اجرا خواهد شد.

بانک خلق چین خاطرنشان کرد این اقدام که با حمایت کشورهایی نظیر آمریکا، انگلیس و ژاپن انجام گرفته، نشان می دهد که جامعه بین المللی انتظار دارد چین نقشی بزرگتر در اقتصاد جهانی ایفا نماید.

در بیانیه این بانک آمده است: جلوتر که برویم، چین همچنان اصلاحات اقتصادی و گشایش های اقتصادی خود را عمیق تر و سریعتر خواهد نمود و به افزایش رشد اقتصاد جهانی، تضمین ثبات اقتصادی و بهبود حکمرانی اقتصادی جهانی یاری خواهد نمود.

یی گانگ، معاون رئیس کل بانک خلق چین گفت، انتظار دارد ورود یوان به فهرست ارزهای مورد استفاده در حق برداشت مخصوص واحد پولی چین را با ثبات تر کند و دیگر جایی برای کاهش بیشتر ارزش یوان، آنگونه که بعضی تجار انتظار دارند وجود ندارد.

172

منبع: تسنیم
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 677

به "یوان چین به سبد ارزی صندوق بین المللی پول اضافه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یوان چین به سبد ارزی صندوق بین المللی پول اضافه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید