کره شمالی واکسن آسترازنکا را رد کرد

به گزارش مجله سرگرمی، ایسنا نوشت: یک اندیشکده کره جنوبی گزارش کرد، کره شمالی دریافت محموله واکسن های کرونا ویروس آسترازنکا را که قرار بود از طریق کوواکس به این کشور منتقل شود، رد کرده است.

کره شمالی واکسن آسترازنکا را رد کرد

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، اندیشکده موسسه استراتژی امنیت ملی کره جنوبی مرتبط با آژانس اطلاعات ملی این کشور در گزارشی آورده است: کره شمالی به دلیل نگرانی هایی درباره احتمال عوارض جانبی واکسن های ضد کرونای آسترازنکا، از دریافت آنها امتناع کرده است.

این اندیکشده همچنین نوشت، به نظر می رسد که کره شمالی همچنین به این دلیل نسبت به دریافت واکسن های ساخت چین بی میلی نشان داده که نسبت به اثر گذاری و ایمن بودن آنها اعتمادی ندارد. از آنجا که کره شمالی دریافت این محموله از واکسن ها را بابت عوارض جانبی آن رد کرده، احتمالا در پی داروهای جایگزین و مطمئن می شود.

اندیشکده مذکور همچنین اعلام کرد: پیونگ یانگ از یک طرف نسبت به واکسن های ساخت چین بی میل است و از طرف دیگر به نظر می رسد ارزیابی مثتبی به تولیدات دارویی ساخت روسیه دارد اما می خواهد ارسال آنها به کره شمالی مجانی تمام شود. حتی اگر این کشور پیروز شود واکسن های مدرنا و فایزر را به دست بیاورد، با مشکلاتی در تامین انبارهای سرد برای حفظ آنها روبرو می شود چون کره شمالی با کمبود جدی برق روبروست.

انتظار می رود که کره شمالی حدود دو میلیون دوز واکسن کرونا از طریق برنامه کوواکس دریافت کند اما این گروه هنوز واکسنی به کره شمالی تحویل نداده است.

یکی از مقام های دولتی سئول اخیرا گفته بود، بخشی از تاخیر در ارسال واکسن های کرونا ممکن است به این دلیل باشد که کره شمالی کاملا آمادگی دریافت واکسن ها را ندارد که شامل تصمیم گیری در برنامه های ملی واکسیناسیون و تعداد افرادی است که باید واکسن دریافت کنند.

کره شمالی مدعی شده که هیچ مبتلایی به کرونا در کشور وجود ندارد اما اقدامات و تدابیری را علیه پاندمی در نظر گفته که شامل اعمال محدودیت کنترل مرزها از اوایل سال گذشته میلادی می شود.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1758

به "کره شمالی واکسن آسترازنکا را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی واکسن آسترازنکا را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید