پیشرفت غول اینترنتی چین در تست خودروی خودران

به گزارش مجله سرگرمی، غول جست و جوی اینترنتی چینی بایدو به رقابت برای طراحی خودروهای خودران پیوست و میخواهد نخستین مدل در این حوزه را تا سه سال آینده در چین عرضه کند.

پیشرفت غول اینترنتی چین در تست خودروی خودران

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، وانگ جینگ، نایب رییس ارشد بایدو به وال استریت ژورنال اظهار کرد: این شرکت واحد کسب و کار جدیدی را ایجاد نموده که در حوزه طراحی خودروهای خودران فعالیت خواهد نمود و آقای وانگ مدیریت این واحد را برعهده خواهد داشت.

غولهای فناوری شامل گوگل و سامسونگ الکترونیکس و خودروسازانی مانند تویوتا موتور و تسلا موتورز سرگرم رقابت برای طراحی قطعات و فناوری لازم برای خودروهای خودران و متصل به اینترنت هستند. بسیاری از خودروسازان در حال حاضر امکاناتی را عرضه نموده اند که خودروها را قادر می سازند کنترل اعمالی مانند ترمز را بدست بگیرند و ایمنی را افزایش دهند.

برنامه بایدو برای طراحی خودروی خودران در شرایطی مطرح می گردد که گوگل به عرضه فناوری خودروی خودران در بازار نزدیک شده است. این غول اینترنتی آمریکایی در سپتامبر یک مدیر باسابقه صنعت خودرو را برای اداره این پروژه که در سال 2009 کلید خورد، استخدام کرد و اکنون درگیر مسائل پیچیده ای مانند پیچیدن به موقع خودرو و توقف آن در پشت چراغ قرمز است.

بایدو هم مانند گوگل بلندپروازیهای بزرگی را برای استفاده از اطلاعات نقشه و فناوری یادگیری عمیق دارد که با استفاده از آن، رایانه ها برای درک خیل عظیمی از اطلاعات، عملکرد مغز انسان را شبیه سازی می نمایند.

این شرکت چینی سال گذشته محقق استنفورد را که به ایجاد واحد هوش مصنوعی گوگل یاری نموده بود، برای مدیریت مرکز تحقیقاتی خود در سانی وال کالیفرنیا استخدام کرد و از وی به عنوان یکی از محققان مشارکت نماینده در پروژه خودروی خودران نام برد.

دو نمونه اولیه خودروی خودران بایدو که مدل تغییریافته BMW 3 Series هستند، در حومه شمالی پکن آزمایش شده اند و این شرکت میخواهد ناوگان خودروهای خودران را گسترش دهد و به همین منظور با خودروسازان چینی و خارجی سرگرم مذاکره است.

طبق طرح بایدو، این خودروها در مسیرهای ثابت یا در محدوده های شهری برای استفاده عمومی فعالیت خواهند کرد با اینهمه این شرکت زمان مشخصی را برای عرضه تجاری این خودروها اعلام نکرد.

گروه مشاوره بوستون پیش بینی نموده است خودروهای خودران تا سال 2025 وارد بازار نخواهند شد اما می توانند زودتر از زمان مذکور به شکل کنترل شده مانند خدمات اشتراک خودروی اتوماتیک در مراکز شهر مورد استفاده قرار بگیرند.

اتوبوسهای بدون راننده مورد آزمایش قرار گرفته اند یا بزودی در شهرهایی مانند سیون سوییس و تریکالای یونان مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

شرکت اتوبوس سازی ژنگ ژو یوتونگ چین در سپتامبر اعلام نمود که نمونه اولیه از اتوبوسهای بدون راننده این شرکت 33 کیلومتر را به صورت آزمایشی در جاده های بین شهری طی نموده اند و قادر به تغییر لاین، عبور از کنار خودروهای دیگر و پاسخ به چراغهای ترافیکی بوده اند.

خودروهای بایدو به رادار لیزری، حسگرها و دوربینهایی با برد دید مختلف مجهز هستند و نرم افزار آنها از نقشه های دیجیتالی و فناوری درک عمیق این شرکت بهره برده اند.

بایدو اعلام نموده خودروی خودران این شرکت چند صد بار در بزرگراه تست شده و هر روز سفرهای متعددی داشته است.

با اینهمه بایدو از گوگل که 50 خودروی خودرانش میلیونها مایل را پیموده اند و در حال حاضر در جاده های عمومی مناطق شهری کالیفرنیا و اوستین تگزاس تحت آزمایش قرار دارند، بسیار عقب تر است.

گام بعدی بایدو تست نمونه اولیه خودروی خودران در خیابانهای باریک شهر یا بلوارهای عریض و در شرایط بارانی و برفی است.

چالش دیگری که پیش روی بایدو قرار گرفته است، عدم وجود قوانینی در چین است که به خودروهای خودران اجازه فعالیت می دهند با اینهمه این شرکت معتقد است چنین فناوری جاده ها را ایمن تر می سازد.

سازمان جهانی بهداشت برآورد نموده است که 261 هزار نفر در سال 2013 در جاده های چین کشته شدند که بسیار بیشتر از آمار 32 هزار نفر کشته در سال آمریکا است.

نظرسنجی شرکت مشاوره مک کنزی نشان داده که 93 درصد از چینی ها در مقایسه با 76 درصد آلمانی ها و 67 درصد آمریکایی ها علاقمند به داشتن خودرویی با امکانات اتوماتیک هستند.

منبع :ایسنا

منبع: تسنیم
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 672

به "پیشرفت غول اینترنتی چین در تست خودروی خودران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشرفت غول اینترنتی چین در تست خودروی خودران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید