پوشش استتاری نامرئی کننده برای سربازان روسی!

وب سایت گجت نیوز - رضا موسوی: ارتش روسیه میخواهد از پوشش استتاری نامرئی کننده برای سربازان خود در نمایشگاه آرمی 2018 رونمایی کند. پوششی که با تغییر رنگ استتاری خود، در محیط پنهان شده و از چشم دشمن مخفی می مانند.

پوشش استتاری نامرئی کننده برای سربازان روسی!

ارتش روسیه میخواهد در نمایشگاه آرمی 2018 که در حومه مسکو برگزار شده از پوشش استتاری نامرئی کننده برای سربازان رونمایی کند. این پوشش برای نیروهای زمینی و توسط کمپانی دفاعی روسی روستک (متعلق به وزارت دفاع این کشور) طراحی شده است.

به گفته رسانه های دولتی روسی، این پوشش استتاری قابلیت تغییر رنگ و شکل الگوی خود را داشته تا بدین ترتیب بسته به نوع محیط، بهترین ظاهر را به خود بگیرد. از این رو یک پوشش استتاری فعال تلقی می گردد. به گفته مدیر کمپانی روستک، این پوشش قابلیت بازتاب تغییر رنگ و تقلید تصاویر و الگوهای پیچیده گرافیکی همچون تکان خوردن برگ ها در باد را نیز دارد!

روستک میخواهد این پوشش خود را روی یک کلاه خود نظامی به نمایش بگذارد. از چگونگی کارکرد این فناوری اطلاعاتی در دست نیست، با این حال مسلم است که این تغییر رنگ و شکل الگو به روش الکتریکی انجام می گردد. روستک ادعا می نماید این پوشش را می توان روی لباس سربازان و همچنین تانک ها و دیگر خودروهای زرهی نیز قرار داد.

پوشش استتاری نامرئی کننده برای سربازان روسی بخشی از پروژه رتنیک 3 است که به موجب آن ارتش این کشور قصد ارتقا توان رزمی سرابازن خود را دارد. پروژه رتنیک تلاشی به قدمت یک دهه برای ارتقا تجهیزات سربازان نیروی زمینی ارتش روسیه به ویژه نیروهای پیاده نظام بوده و شامل تجهیزاتی همچون زره جدید برای بدن، تجهیزات بیرونی و تسلیحات است. به گفته مدیر روستک بیش از 120 هزار کیت رتنیک در اختیار ارتش روسیه قرار گرفته است. جالب این که بخش هایی از این تجهیزات همچون لباس ها، قطب نما و محافظ های گوش در سایت ebay برای خرید یافت می شوند.

رتنیک 3 جاه طلبانه ترین مرحله از پروژه رتنیک است که شامل پوشش استتاری فعال و همچنین اسکلت خارجی الکتریکی می گردد. ناگفته نماند این اسکلت وظیفه دارد بخشی از بار کاری سرباز را به دوش کشیده و بدین ترتیب از خستگی سرباز کاسته و بر توان حمل بار وی بی افزاید.

با این حال طبق معمول یک مسئله مهم برای ارتش روسیه وجود دارد. حتی اگر مسئله ضعف تکنولوژیکی را در نظر نگیریم و این کشور بتواند این پوشش استتاری و اسکلت خارجی را با موفقیت تکمیل کند، این تجهیزات به احتمال زیاد قیمت بسیار بالایی دارند و روسیه نمی تواند آن ها را برای سربازان عادی خود خریداری کند. اما ممکن است شمار اندکی از نیروهای ویژه ارتش این کشور موسوم به اسپتسنازها به این وسایل تجهیز شوند.

منبع: برترین ها
انتشار: بروزرسانی: 10 مرداد 1398 شناسه مطلب: 225

به "پوشش استتاری نامرئی کننده برای سربازان روسی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشش استتاری نامرئی کننده برای سربازان روسی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید