پرونده آنگ سان سوچی سنگین تر شد

به گزارش مجله سرگرمی، وکیل رهبر برکنار شده میانمار از طرح اتهامات جدید علیه او اطلاع داد و اضافه نمود اتهامات اخیر تحت قانون مدیریت بلایای طبیعی این کشور مطرح شده است.

پرونده آنگ سان سوچی سنگین تر شد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به گفته وکیل آنگ سان سوچی رهبر برکنار شده میانمار، او امروز (دوشنبه) با اتهامات جدیدی روبرو شده است.

مین مین سو به خبرگزاری فرانسه در این خصوص گفت: شش پرونده در مجموع علیه او مطرح است. پنج مورد در نایپیداو (پایتخت میانمار) و یکی در یانگون.

وی همچنین گفت که اتهامات اخیر تحت قانون مدیریت بلایای طبیعی میانمار مطرح شده است.

سوچی اخیراً هم با اتهامات مربوط به حقوق جزا در دوران استعمار میانمار که انتشار اطلاعاتی که ممکن است باعث ترس یا هشدار گردد را منع می نماید، روبرو شده بود.

پیشتر هم وکلای وی به رویترز گفته بودند که علاوه بر نقض قوانین تجاری و صادرات و واردات وسایل ارتباطی واکی تاکی، نقض قوانین بلایای طبیعی میانمار نیز به اتهامات وی اضافه شده است.

ارتش میانمار اول فوریه (13 بهمن) به بهانه تقلب در انتخابات در این کشور، سوچی و دیگر مقام های ارشد دولت را بازداشت کرد و خود قدرت را در اختیار گرفت. از زمان وقوع کودتای ارتش، مردم میانمار در شهرهای مختلف دست به اعتراض زده و خواهان آزادی مقامات دولت سابق این کشور و کنار رفتن نظامیان هستند.

نیروهای امنیتی میانمار در ادامه سرکوب تظاهرات علیه کودتای ارتش در این کشور، 82 نفر را در روز آدینه به قتل رساندند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، این کشتار که یکی از خونین ترین روزهای تظاهرات علیه کودتای ارتش در میانمار از زمان اجرای آن در حدود یک ماه پیش بود، باعث نقدها شدید و تند کشورهای مختلف از نظامیان کودتاگر شد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1596

به "پرونده آنگ سان سوچی سنگین تر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده آنگ سان سوچی سنگین تر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید