وزنه زدن می تواند وزن را کم کند؟

به گزارش مجله سرگرمی، وزنه زدن در صورتی که با شرایط خاصی همراه باشد می تواند منجر به کاهش وزن بدن شود.

وزنه زدن می تواند وزن را کم کند؟

به گزارش خبرنگاران، برای بسیاری از افراد این سوال مطرح است که آیا وزن زدن باعث کاهش وزن می شود، یا خیر؟ در پاسخ به این پرسش مهم باید گفت بله، وزنه زدن می تواند کاش وزن شود اما این مسئله شرایط خاصی را می طلبد.

بر اساس این مطلب که از سوی شاهین صالحی، مشاور کمیته آموزش فدراسیون پزشکی ورزشی تهیه شده و در اختیار خبرنگاران قرار گرفته آمده است: اگر وزنه زدن به صورت اصولی مدنظر قرار گیرد و با تکرار بالا همراه باشد و وزنه مناسب انتخاب شد، نتیجه آن باعث ایجاد عضله سازی در بدن می شود.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کرد این است که عضله سازی باعث می شود کاهش وزن مناسب داشته باشیم، بنابراین یکی از راهکارهای کاهش وزن در افراد عضله سازی است که با وزنه زدن استاندارد محقق می شود.

در عین حال بسیاری اوقات افرادی وجود دارند که صرفا اقدام به گرفتن رژیم می کنند و برنامه کاهش وزن آن ها با ورزش کردن همراه نیست؛ این افراد به علت از دست رفتن عضلات خود دچار کاهش متابولیسم پایه می شوند و این مسئله در بدن آن ها مقاومت ایجاد می کند.

برای جلوگیری از کاهش متابولیسم پایه و جلوگیری از ایجاد مقاومت در بدن باید ورزش های هوازی و قدرتی در دستورکار قرار گیرد چرا که این نوع ورزش ها می تواند از معضل به وجود آمده جلوگیری کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 2040

به "وزنه زدن می تواند وزن را کم کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزنه زدن می تواند وزن را کم کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید