جاذبه های گردشگری پوکت ، 9 کاری که باید در سفر به پوکت انجام داد (تور پوکت ارزان)

به گزارش مجله سرگرمی، ابتدا برای شرح در خصوص پوکت با جنگل های بارانی و منحصر به فردش باید گفت که یک استان در دریای آندامان تایلند است. گردشگران برای اقامت در مکانی آرامش بخش و همین طور برای بودن در سواحل زیبا و آفتابی، تماشا معابد تاریخی فوق العاده، بهره بردن از اسپای عالی و در نهایت استفاده از منظره ها زیبا به یکی از محبوب ترین جزایر تایلند یعنی پوکت (Phuket)سفر می نمایند. زیرا سفر به پوکت؛ این جزیره بی نظیر تمامی خواسته های بازدید نمایندگان را مانند لم دادن زیر درختان نارگیل و یا قدم زدن در بخش های تاریخی و بازدید از آن ها را بر آورده می نماید. البته این جزیره دارای یک ویژگی بسیار مهم است که به آن معروفیت دارد و آن هم زندگی شبانه اش است. جاذبه های گردشگری پوکت کم نیستند و هر گردشگری رو به سمت خودشون جذب مینمایند. برای شناخت تماشای های پوکت با خبرنگاران همراه باشید، شاید مقصد بعدی شما برای سفر باشد.

جاذبه های گردشگری پوکت ، 9 کاری که باید در سفر به پوکت انجام داد (تور پوکت ارزان)

برای سفر با تور پوکت ارزان همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای پوکت تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

سواحل مختلف پوکت

یکی از جاذبه های توریستی پوکت، ساحل هایش است و می توان گفت بی شماری از این سواحل زیبا در پوکت وجود دارد مانند ساحل Patong که یکی از مشهور ترین و زیباترین سواحل پوکت به شمار می آید و دارای سرگرمیاتی چون کلوب های شبانه که دارای نئون های رنگارنگ هستند است و یا ساحلKaron که سومین ساحل طولانی در جزیره است و برای خانواده ها بسیار می تواند مناسب باشد و امکاناتی چون غواصی و گردش در بازار شبانه را دارد و از دیدنی های پوکت به شمار میرود. می توان به یک ساحل دیگر در غرب جزیره که به علت دور بودنش چندان توسعه نیافته اشاره نمود این ساحل Layan نام دارد و بسیار برای افرادی که در پی آرامش هستند مناسب می باشد. البته در این ساحل غواصی هم می توان انجام داد. در اصل توریستان بیشتر برای گذراندن اوقاتشان در ساحل های پوکت به این مکان می آیند و بعد به دیدن و لذت بردن از مابقی امکانات این جزیره می پردازند. از امکانات این جزیره می توان به کلوب شبانه، دیدنی غروب هم اشاره نمود.

ماساژ تایلندی مشهور

انواع مراکز مختلفی در این جزیره وجود دارند همچون مراکز بسیار عالی ماساژ، سالن های آرایش مو و مراکز خرید. به طور کلی از آن جایی که ماساژ در تایلند بسیار مرسوم بوده مخصوصا ماساژ پا. در این جزیره هم نیز انواع ماساژها انجام می شوند البته به غیر از ماساژ پا ، ماساژ بدن هم وجود دارد بدین گونه که بدن شخص را با حالات مختلف پیچ می دهند. به طور کلی از اثرات مثبت این ماساژ ها می توان به سلامت جسم، کاهش مقدار استرس و افزایش گردش خون اشاره نمود. توریستان بسیاری بعد از یک خرید طولانی در روز، بعد از غواصی، برای داشتن یک تجربه عالی و نیز گرفتن انرژی مثبت به مراکز ماساژ در جای جای این جزیره مراجعه می نمایند، و بی شک این خدمات یکی از مهم ترین جاذبه های توریستی پوکت به شمار میره.

بزرگترین معبد تایلند Wat Chalong

در جزیره پوکت در حدود 30 معبد وجود دارد که از سفر به پوکت هستند. اما یکی از بزرگترین و محبوب ترین این معبد ها در بین توریستان که در اطرافش هم ساختمان بزرگی واقع شده و در قرن نوزدهم ساخته شده است معبد Wat Chalong نام دارد. این معبد گواهی فزونی را از مشاوران برای خود نموده است و از دیدنی های پوکت هستش. این ساختمان بلند که مرکز نگهداری استخوان انگشت بودا است و دیوارهای درونی اش به وسیله نقاشی هایی از زندگی بودا تزیین شده اند Chedi نام دارد البته درون ساختمان تعدادی از مجسمه های بودا هم یافت می گردد. به طور کلی این جزیره و معابدش برای دوستداران فرهنگ بسیار مناسب بوده زیرا از تاریخ غنی بهره مند است و البته ملاقات از Wat Chalong هم بسیار در سفر به پوکت به توریستان توصیه می گردد.

آموزش تهیه خوراکی خوشمزه پَد تایلندی Pad

از آن جایی که خوراکی های تایلندی بسیار خوش طعم بوده، در سفر به پوکت توریستان بسیاری، خواستار چشیدن و یادگیری دستور پخت این خوراکی ها هستند. از خوراکی های لذیذ در جزیره پوکت می توان به Tom Yam Goong، Tom Kha Gal و پد تایلندی اشاره نمود البته پد تایلندی از همه محبوب تر بوده و علاقه مندان به آشپزی خواستار یادگیری دستور پختش را دارند که در جزیره کلاس هایی گذاشته شده برای آشنایی با فوت و فن های پخت این غذا در خانه، توریستان نیز در این کلاس ها به بازدید از فروشگاه های محلی می روند و می توانند دستور پخت پد را آموخته و انواع پدهای لذیذ را که از مواد اولیه تازه تهیه می گردد تهیه نمایند. با پخت پد در منزل می توان حس و حال تایلند را به خانه آورد. توریستان وقتی در جزیره اقامت دارند بعد از سپری کردن یک روز عالی و گردش، غذاهای تایلندی برایشان برترین انتخاب می تواند باشد.

بازدید ازاولین موزه خطای چشم (Trickeye)

این موزه که اولین موزه هنرهای خطای دید در جنوب تایلند است، یکی از جاذبه های توریستی پوکت هستش که گواهینامه فزونی را از مشاوران دریافت نموده و یکی از بزرگترین ویژگی هایی که دارد این است که به نوعی توریستانش را بخشی از هنرهای موزه می داند. مشتاقان به هنر اگر در پی خلق تصاویری هیجان انگیز و تجربه ای نو باشند می توانند به این موزه آمده و در کنار آثار هنری سه بعدی که خطای دیدی را ایجاد می نمایند عکس بگیرید و خود را در فضا تصور کنید. در موزه هنری Trickeye تصاویر حیواناتی چون دایناسورها و یا ببرها به صورت سه بعدی ترسیم شده اند و این امکان را به شما می دهند تا عکس های جالب و به یاد ماندنی را بگیرید به عنوان مثال (درون دهن حیوانات مختلف قرار بگیرید و فرد دیگری نیز به صورت نمادین کوشش کند تا شما را نجات دهد).

مجسمه بودا 46 متری

یکی دیگر از جاذبه های توریستی پوکت مجسمه ای ساخته شده از یاری های مردمی در پوکت است که بر فراز کوه Nakkerd واقع شده. مصالح استفاده شده در این بنا از سنگ مرمر بوده و ارتفاعی برابر با 150 فوت (46 متر) دارد. این مجسمه خارق العاده که در نزدیکی Wat Chalong واقع شده این امکان را به توریستان می دهد تا به غیر از بازدید از این مجسمه به دیدنی چشم انداز 360 درجه ای خلیج بخش جنوبی پوکت هم بپردازند؛ پس هرکس این امکان را نداشته باشد تا به بالای کوه برود بازدید از این زیبایی ها و دیدنی های پوکت را از دست می دهد. اگر برای طی کردن مسیر که به مجسمه برسید و بازدید از دیدنی های پوکت راهنما داشته باشید کارتان بسیار راحت خواهد شد.

بازدید از میمون دراز دست در پروژه بازپروری گیبون

پروژه ای در پوکت راه اندازی شده است برای حفاظت از نوعی میمون های دست دراز یا گیبون در حال انقراض که جزو حیوانات آکوباتیک هستند. برای حفاظت از محیط زیست این امکان به علاقه مندان حیوانات داده می گردد تا به این محل آمده و یک گیبون را تحت سرپرستی بگیرند، به این صورت که در ابتدا حامی ها از سوی این سازمان بسته ای را دریافت خواهند کرد که در آن تصاویر مختلفی از گیبون مورد نظر و اطلاعاتی در مورد گذشته آن قرار گرفته است. این حیوانات در پرش از درختان معروفیت دارند. در این پروژه در قسمت های پر توریست فرهنگ سازی می نمایند و به مردم نیز آموزش هایی هم می دهند تا یاد بگیرند به چه گونه یاری نمایند تا جلوی انقراض این حیوان را بگیرند و آزارش ندهند. حمایت از یک گیبون باعث می گردد که توریستان در طول سفر به پوکت به غیر از سرگرمی بتوانند قدم شایسته ای برای محیط زیست بردارند.

غواصی در سواحل پوکت

علاقه مندان به غواصی و اقیانوس می توانند در سفر به پوکت در آب شفاف و آبی رنگ سواحل پوکت به غواصی بپردازند و می توانند برای تجربه یک غواصی حرفه ای به وسیله PADI (انجمن مربیان حرفه ای غواصی) یاری بخواهند و یک غواصی ایده آل را داشته باشند. حتی در صورت حرفه ای بودنتان در آخر می توانید گواهی نامه رسمی هم از این موسسه دریافت نمایید. غواصی در این آب ها به غیر از لذت بردن از این آب زلال این امکان را به شما می دهد تا زیبایی های زیر دریا و جانوران رنگارنگ منحصر به فردش را هم دیدن کنید. افراد علاقه مند به غواصی ابتدا باید به موسساتی که به منظور این کار هستند مراجعه نمایند تا با یاری آن ها به این سرگرمی بپردازند از انواع غواصی ها می توان به غواصی Scuba اشاره نمود این نوع غواصی به یاری وسیله ای به نام Scuba در زیر دریا نفس می کشند تا بتوانند مدت زیادی را در زیر آب بمانند و تنفس نمایند. موسسات غواصی موجود دراین جزیره خدماتی را نظیر غواصی در مکان های مختلف اطراف سواحل ارایه می دهند که شامل تپه دریایی Anemone، جزیره Phi Phi و کشتی قدیمی غرق شده می گردد. در نهایت می توان گفت با وجود آب های تمیز و آبی رنگ و شرکت های فعال در این زمینه ، پوکت منطقه ای عالی برای عاشقان و دوست داران غواصی به شمار می رود که از دیدنی های پوکت به حساب می آیند.

ورزش پر هوادار (بوکس تایلندی)

یکی از ورزش هایی که از قرن شانزدهم در میان مردمان تایلند رواج داشته و نوعی مبارزه دست به دست (به این گونه که هر فرد باید با فرم بدن خود سلاح های مختلف را تقلید کند مانند دست ها که به عنوان چاقو شناخته می شوند و ساق پا ها به عنوان زره عمل می نمایند) به شمار میرود Muay Thai می باشد. این ورزش در بین مردم بسیار پر هوادار بوده و در واقع نوعی بوکس شناخته می گردد. این ورزش آن چنان در بین مردمان جهان محبوبیت پیدا نموده است که مشتاق بوده تا به این جزیره آمده و در سفر به پوکت مبارزات Muay Thai را در ورزشگاه بوکس Patong دیدن نمایند البته مشتاقان ورزش رزمی بسیار علاقه مند بوده تا این ورزش مهیج را بیاموزند و می توان از روش های آموزش این روش به حضور مستقیم در جلسات و انجام نبردهای سخت اشاره نمود.

منبع: همگردی
انتشار: 7 بهمن 1401 بروزرسانی: 7 بهمن 1401 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 2205

به "جاذبه های گردشگری پوکت ، 9 کاری که باید در سفر به پوکت انجام داد (تور پوکت ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری پوکت ، 9 کاری که باید در سفر به پوکت انجام داد (تور پوکت ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید