وزارت بهداشت، شرایط جشنواره فیلم فجر را تأیید کرد؟!

به گزارش مجله سرگرمی، دبیر جشنواره فیلم فجر گفت: ناظران ما در تمام سینما ها حضور دارند و همه موارد به آن ها گفته شده و موظف هستند که موارد توصیه شده از سوی وزارت بهداشت را دقیق رعایت نمایند. ماسک باید در تمام طول تماشای فیلم همراه مخاطبان باشد و از ماسک استفاده نمایند.

وزارت بهداشت، شرایط جشنواره فیلم فجر را تأیید کرد؟!

سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد؛ دبیر سی ونهمین جشنواره فیلم فجر در برنامه خبر شبکه چهار درخصوص رعایت شیوه نامه های بهداشتی در جشنواره گفت: ما کوشش کردیم حدبیشتر رعایت پروتکل ها اتفاق بیفتد.

در دو روزی که پشت سر نهادیم هم در پردیس ملت، برج میلاد و سینما های مردمی شهر تهران موارد لازم رعایت شده است. البته چند خبر پیرامون شرایط برپایی جشنواره منتشر شد که صحت نداشت و دوستان از وزارت بهداشت آمدند و شرایط را دیدند و رعایت تمام پروتکل های بهداشتی را تصدیق کردند.

او اضافه نمود: در بیشتر سینما ها تب سنجی انجام می شد، به علاوه از امروز هم تب سنج های اهدایی به تمام سینما ها فرستاده شده است و از فردا سینما ها تب سنج های اهدایی جشنواره را هم در اختیار خواهند داشت.

دبیر جشنواره فیلم فجر گفت: ناظران ما در تمام سینما ها حضور دارند و همه موارد به آن ها گفته شده و موظف هستند که موارد توصیه شده از سوی وزارت بهداشت را دقیق رعایت نمایند. ماسک باید در تمام طول تماشای فیلم همراه مخاطبان باشد و از ماسک استفاده نمایند.

استفاده از تنقلات مجاز نیست و فاصله دو در میان در همه سینما ها جایگاه ها هم الزامی است. از طرفی جایگاه های بیش از ظرفیت 30 درصد از سالن خارج شده اند و امکان استفاده از سالن بیش از 30 درصد ظرفیت وجود ندارد. فضای سینما ها ضدعفونی شده اند.

هیچ نگرانی از بابت رعایت پروتکل ها در هیچ کدام از سینما ها وجود ندارد و این اطمینان را می دهم که همه موارد را رعایت کنیم.

دبیر جشنواره با اشاره به نحوه رعایت شیوه نامه ها در سینما های مردمی خارج از تهران اضافه نمود: سینما های مردمی فروش گیشه ندارند و تمام فروش از طریف سامانه های اینترنتی انجام می گردد پس هیچ تجمعی در لابی (سالن انتظار) سینما ها نداریم و موارد بهداشتی مانند رعایت سقف 30 درصد ظرفیت سالن رعایت می گردد.

سایت های بلیت فروشی تا سقف 30 درصد ظرفیت سالن ها فروش دارند و بیش از آن سایت قفل می گردد و امکان خرید ندارد. ما موارد بهداشتی را مدام به ناظران متذکر می شویم. او ادامه داد: برای پانزدهم بهمن هم که در 81 سینما خارج از تهران نمایش داریم، تمام موارد پروتکلی به سینما ها ابلاغ شده است. دعا می کنم شرایط به بهترین شکل پیش برود.

در راستای این موضوع محمدرضا فرجی مدیر امور سینما های جشنواره فجر هم گفت: مردم در دومین روز جشنواره همکاری بسیار خوبی با برگزارنمایندگان جشنواره داشتند.

او ادامه داد: دست اندرکاران دو سینما قبل از شروع ساعات اکران اعلام کردند که امروز فاقد دستگاه تب سنج هستند که این اتفاق با دستور مستقیم دبیر جشنواره رفع شد و جشنواره چند دستگاه تب سنج را برای این دو سینما خریداری کرد.

مدیر امور سینما های جشنواره فجر گفت: تزریق مواد ضدعفونی نماینده و خارج کردن هر گونه خوراکی فله ای در سینما ها هم امروز در دستور کار نهاده شد که خوشبختانه با همکاری سینماداران روبرو شد و مسئله ای به بار نیاورد. فرجی گفت: امروز تنها گزارش منفی جشنواره، برداشتن ماسک دو مخاطب در یکی از سینما ها هنگام اکران فیلم بود که با اخطار سریع مسئولان این افراد ملزم به زدن ماسک هنگام تماشای فیلم شده بودند.

او در انتها ضمن تشکر و قدردانی از مخاطبان جشنواره گفت: امروز روز خوبی داشتیم و مردم همکاری بسیار خوب و قابل تقدیری با برگزارنمایندگان جشنواره داشتند.

منبع: جشنواره فیلم فجر

منبع: فرادید
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1489

به "وزارت بهداشت، شرایط جشنواره فیلم فجر را تأیید کرد؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت بهداشت، شرایط جشنواره فیلم فجر را تأیید کرد؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید