مکانی برای بیان اعتراض های مردمی در مشهد ایجاد می شود

به گزارش مجله سرگرمی، استاندار خراسان رضوی به پیگیری موضوع مشخص مکانی برای بیان اعتراض های مردمی در کلانشهر مشهد اشاره و بیان نمود: این مهم به زودی به تصویب شورای تامین استان خراسان رضوی خواهد رسید.

مکانی برای بیان اعتراض های مردمی در مشهد ایجاد می شود

به گشارز خبرنگاران آنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا رزم حسینی پنج شنبه هفتم آذر در مراسم آغاز عملیات ساخت نخستین پردیس تئاتر مشهد با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مدیران در راستا انجام مسوئولیت های خود اشکالاتی دارند که باید آنها را بازگو نموده و با مردم در میان گذارند. همچنین می بایست فرصت بیان اعتراض به مردم داده شود.

وی افزود: بر همین اساس قرار است مکانی برای بیان اعتراض های شهروندان مشهدی در این شهر ایجاد شود لذا این امر به زودی به تصویب شورای تامین خراسان رضوی می رسد.

استاندار خراسان رضوی همچنین ضریب امنیت را در مشهد بسیار مناسب ارزیابی و بیان کرد: وقتی شهری امن باشد همه از آن منتفع می شوند، در غیر این صورت همه ضرر می بینند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به لحاظ برخورداری از امنیت پایدار ظرف 20 سال اخیر در بین کشورهای اطراف و منطقه الگو بوده و همچنان یک الگوی نمونه در این خصوص است.

رزم حسینی گفت: البته این موضوع دلیل بر کارآمدی مطلق مدیران نیست. مدیران نیز در راستا انجام مسوولیتهای خود اشکالاتی دارند که باید آنها را برای مردم بازگو نموده و همچنین فرصت بیان اعتراض نیز به مردم داده شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش در مراسم آغاز عملیات ساخت نخستین پردیس تئاتر مشهد گفت: مشهد یک شهر معمولی همانند دیگر شهرهای ایران نیست بلکه شهری در مقیاس جهانی مانند مدینه منوره می باشد که همه ساله میزبان میلیونها زائر و گردشگر از اقصی نقاط کشور و جهان است.

استاندار خراسان رضوی افزود: به همین خاطر باید همه فعالیتهای عمرانی و فرهنگی مشهد در قالب یک شهر جهانی دیده و اجرا شوند. ساخت پردیس تئاتر در مشهد نیز که به این امر کمک می کند، مجموع صندلیهای موجود در فضاهای فرهنگی و هنری این کلانشهر و خراسان رضوی را افزایش خواهد داد.

وی همچنین به اقدامات مثبت شورای شهر مشهد اشاره و بیان کرد: ساخت و تاسیس پردیس تئاتر شهر از فعالیتهای درخشان پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد است که در کارنامه اعضای این شورا برای همیشه ماندگار خواهد ماند.

طرح پردیس تئاتر شهر مشهد که برگرفته از باغهای ایرانی و مبتنی بر هویت ایرانی اسلامی است 12 هزار مترمربع زیربنا و 10 هزار مترمربع فضا برای توقفگاه خودرو دارد. سالن اصلی این مجموعه نیز از پنج هزار مترمربع زیربنا و 700 صندلی برخوردار است. این پردیس هنری فرهنگی سه سالن فرعی در مجموع با زیربنای پنج هزار مترمربع دارد که گنجایش هریک از آنها 160 نفر است. فضاهایی همچون کتابخانه، موزه، گالری و مکان فراغتی نیز در مجموعه پردیس تئاتر شهر مشهد پیش بینی شده اند.

پیش بینی اعتبار اولیه ساخت پردیس تئاتر شهر مشهد بدون در نظر دریافت قیمت زمین و صدور پروانه ساخت 950 میلیارد ریال است اما برآورد هزینه کلی این پروژه به هزار و 500 میلیارد ریال می رسد که در قالب بودجه سال آینده شهرداری مشهد تامین می شود.

قرار است پردیس تئاتر شهر مشهد در مرحله نخست ظرف مدت 17 ماه و اجرای کل پروژه در مدت 520 روز ساخته شود.

کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد پنج مجموعه سینمایی فعال با نامهای هویزه، آفریقا، قدس، سیمرغ و پیروزی دارد که در مجموع دارای 15 سالن نمایش فیلم هستند.

همچنین 32 گروه فعال نمایشی در عرصه تئاتر خراسان رضوی فعال هستند که از این تعداد 18 گروه مربوط به مشهد است.

26 انجمن هنرهای نمایشی نیز در شهرستانهای استان خراسان رضوی فعالیت دارند. 180 آموزشگاه آزاد هنری دارای مجوز فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در رشته های هنرهای تجسمی و خوشنویسی، سرود و آهنگهای انقلابی، هنرهای نمایشی و هنرهای سنتی در سطح این استان فعالیت دارند. 80 آموزشگاه از این تعداد در مشهد مستقر هستند. خراسان رضوی همچنین از 25 آموزشگاه موسیقی و پنج شرکت تولید و تکثیر آثار موسیقایی برخوردار است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 588

به "مکانی برای بیان اعتراض های مردمی در مشهد ایجاد می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکانی برای بیان اعتراض های مردمی در مشهد ایجاد می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید