مشکل نیروی کار روسیه به دلیل کاهش مهاجران

به گزارش مجله سرگرمی، کاهش شدید شمار مهاجران خارجی در روسیه در امسال میلادی به گفته مقامات مسکو این کشور را با بحران نیروی کار روبرو نموده است.

مشکل نیروی کار روسیه به دلیل کاهش مهاجران

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش ایرنا، وزارت کشور روسیه روز چهارشنبه در گزارشی گفت که شمار مهاجران خارجی در روسیه در یک سال اخیر دو برابر کاهش یافته و به شش میلیون نفر رسیده است.

شمار مهاجران خارجی در روسیه در سال های اخیر تا 13 میلیون نفر رسیده بود و مهاجران در بخش هایی مانند ساختمان سازی، راه سازی و ایجاد زیرساخت ها و نیز بخش های خدمات عمومی همچون نظافت شهرها و رستوران ها و آرایشگاه ها فعالیت می کردند.

شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه در گزارشی گفت: 50 جمهوری و استان روسیه با مساله کمبود نیروی انسانی روبرو شده اند و این مساله با کاهش شمار مهاجران خارجی در روسیه ارتباط مستقیم دارد.

وزارت شهرسازی روسیه در این رابطه پیشنهاد نموده است که برای برطرف کمبود نیروی انسانی در بخش های خانه سازی، مقررات برای سفر مهاجران به روسیه تسهیل گردد تا شمار مهاجران خارجی بار دیگر در این کشور افزایش بیابد.

این پیشنهاد را هم اکنون سازمان حمایت از مصرف نمایندگان روسیه(روس پاترب نادزور) آنالیز می نماید.

نیکیتا استاسیشین معاون وزیر شهرسازی روسیه در گفت و گو با شبکه تلویزیونی روسیه 24 گفت که باوجود اینکه شمار قابل توجهی از مردم روسیه بیکار هستند نمی خواهند در بخش های ساختمان سازی و خانه سازی فعالیت نمایند.

وی گفت که باید برای برطرف مشکل کمبود نیروی انسانی در ساختمان سازی بار دیگر از مهاجران خارجی یاری گرفت.

پس از شیوع همه گیری ویروس کرونا در روسیه از ماه فوریه(اسفند) سفر مهاجران خارجی به این کشور که اکثرا از کشورهای آسیای مرکزی و نیز از منطقه قفقاز جنوبی است متوقف شد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1407

به "مشکل نیروی کار روسیه به دلیل کاهش مهاجران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل نیروی کار روسیه به دلیل کاهش مهاجران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید