ماموریت رئیسی به مرکز بررسی های استراتژیک درباره زاینده رود

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس جمهوری به رییس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری برای مطالعات علمی در زمینه احیای زاینده رود ماموریت داد.

ماموریت رئیسی به مرکز بررسی های استراتژیک درباره زاینده رود

به گزارش ایسنا، در پی ماموریت رئیس جمهور به مرکز بررسی های استراتژیک، که در جمع کنندگان استان های سمنان، قم و اصفهان گفته بودند: به رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری مأموریت دادم مطالعات علمی در زمینه احیای زاینده رود را آغاز کنند. کمیته و کارگروه فعالی برای رسیدگی به این مسأله تشکیل خواهد شد تا احیای زاینده رود و رفع مشکل مربوط به آن مثل فرونشست زمین در منطقه ها مرکزی کشور به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفته و یک طرح علمی و عملیاتی برای رفع آن تهیه شود.، محمدصادق خیاطیان، رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: این اولین ماموریت ویژه رییس جمهور محترم به مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری است و بنا داریم با کمک تمامی صاحبنظران و اساتید دانشگاهی و مراکز علمی کشور به صورت علمی و عملیاتی به این موضوع بپردازیم.

خیاطیان در ادامه می نویسد: منطقه ها مختلف کشور از چالش آب رنج می برند و رفع این چالش در کشور یکی از اولویت های اساسی دولت سیزدهم است.

وی می افزاید: مردمان شریف و نجیب استان های اصفهان، قم، سمنان و یزد در طول سال های گذشته، رنج های فراوانی را در پی بی آبی و خشکسالی کشیده اند.

رئیس مرکز بررسی های استراتژیک در خاتمه می نویسد: ما از مطالعات پیشین و ظرفیت نخبگان استفاده خواهیم کرد تا راهکار های مناسبی برای برون رفت از این مسائل فراهم کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1898

به "ماموریت رئیسی به مرکز بررسی های استراتژیک درباره زاینده رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماموریت رئیسی به مرکز بررسی های استراتژیک درباره زاینده رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید