عمران خان: بیشترین تلاشم را برای برطرف تنش بین ایران و آمریکا انجام می دهم

نخست وزیر پاکستان با توجه به تنش در روابط ایران و آمریکا، گفت کسانی هستند که برخلاف میل رئیس جمهور آمریکا وی را برای جنگ تحت فشار قرار می دهند، اما باید هرکاری برای متوقف کردن آن انجام داد.

عمران خان: بیشترین تلاشم را برای برطرف تنش بین ایران و آمریکا انجام می دهم

به گزارش ایسنا، عمران خان، نخست وزیر پاکستان در مصاحبه با شبکه سی. ان. ان در پاسخ به این که او با توجه به تنش های موجود میان ایران و آمریکا و دیدار جداگانه اخیرش با روسای جمهور ایران و آمریکا چه توضیحی درباره دیپلماسی های غیرعلنی در این زمینه می تواتند ارائه بدهد، گفت: اول این که، بسیار مهم است این درگیری [میان آمریکا وایران]اتفاق نیفتد؛ چراکه علیرغم هر چیز دیگری، ما از یک طرف افغانستان را داریم، [یعنی]همین مشکل در طرفی دیگر. آخرین چیزی که می خواهیم، یک درگیری در طرف دیگر مرزهایمان در ایران [با]آمریکا و عربستان و امارات است. این یک کابوس برای ما خواهد بود.

عمران خان اضافه کرد: ما در حال گذر از شرایطی هستیم که در آن کسری بودجه زیادی داشتیم. اگر قیمت نفت دوباره [در اثر وقوع درگیری در منطقه]بالا برود، این نه تنها ما را بلکه بر بسیاری از کشور های دنیا اثر خواهد گذاشت و شاید هم موجب فقر خواهد شد و خدا می داند که تا چه وقت به طول خواهد انجامید. این خیلی خطرناک است وقتی می گویند که جنگی کوتاه خواهد بود.

وی علاوه بر این گفت: تمام تمایلات دونالد ترامپ برخلاف جنگ است. من می دانم کسانی هستند که او را [برای جنگ]تحت فشار قرار می دهند.

به نظرم اگر چنین چیزی اتفاق بیفتد بسیار بد خواهد بود، بنابراین ما باید هرکاری کنیم تا آن را متوقف کنیم و من بیشترین تلاشم را می کنم. با رئیس جمهور روحانی صحبت نموده ام و باید ببینیم که چطور پیش می رود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 آبان 1398 بروزرسانی: 11 آبان 1398 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 426

به "عمران خان: بیشترین تلاشم را برای برطرف تنش بین ایران و آمریکا انجام می دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمران خان: بیشترین تلاشم را برای برطرف تنش بین ایران و آمریکا انجام می دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید