شنود تلفنی مکالمات شهروندان افغان توسط نیروهای انگلیس

به گزارش مجله سرگرمی، خبرنگاران: روزنامه دیلی تلگراف از فعالیت یک سازمان جاسوسی انگلیس در افغانستان برای شنود مکالمات تلفنی در این کشور پرده برداشت.

شنود تلفنی مکالمات شهروندان افغان توسط نیروهای انگلیس

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی انگلیس 2020 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی، روزنامه دیلی تلگراف چاپ لندن از فعالیت های سازمان اطلاعاتی کشف سیگنال های مخابراتی انگلیس موسوم (GCHQ) در افغانستان پرده برداشت.

این روزنامه نوشت: سازمان اطلاعاتی کشف سیگنال های مخابراتی انگلیس موسوم به G.C.H.Q بزرگترین مأموریت جاسوسی خارج از این کشور را بعد از جنگ دوم جهانی در جنوب افغانستان انجام داده است.

دیلی تلگراف می نویسد: مقامات انگلیسی زمانی این خبر را افشا کردند که کارماندان سازمان G.C.H.Q در جریان اقدامات خود برای حفاظت نظامیان این کشور در افغانستان از حملات طالبان، مکالمات تلفنی را در هلمند و دیگر مناطق جنوبی این کشور، شنود می کردند.

این روزنامه می افزاید، G.C.H.Q در اوج فعالیت های خود در افغانستان یعنی زمانی که صدها نظامی انگلیسی کشته و عده زیادی از آن ها در نتیجه بمب های ساخته شده توسط طالبان زخمی می شدند، فعالیت خود را به پیش می بردند.

در ادامه دیلی تلگراف می آورد: مقامات نظامی انگلیسی توسط G.C.H.Q کوشش می کردند تا آن عده از فرماندهان طالبان را یافته و مورد هدف قرار دهند.

دیلی تلگراف تأکید می نماید که لوازم و وسایل مورد احتیاج طالبان در افغانستان جهت تهیه بمب از خاک پاکستان به این کشور قاچاق می شد.

دیلی تلگراف می نویسد: سازمان اطلاعاتی و جاسوسی G.C.H.Q انگلیس، زمانی قرارگاه مرکزی خود را در سال 2001 میلادی به مأموریت در افغانستان فرستاد که این کشور نیروهای خود را در چارچوب نیروهای ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا به افغانستان اعزام نموده بود.

براساس گزارش دیلی تلگراف: سازمان اطلاعاتی و جاسوسی انگلیس با انتها مأموریت نظامی نیروهای انگلیسی در افغانستان، 400 تن تجهیزات مهندسی و مخابراتی خود را در 100 کانتینر از این کشور خارج کرد که حجم آن پس از خروج از عراق در سال 2003 میلادی، نسبت به هر انتقال، 6 برابر بیشتر بوده است.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 21 اسفند 1398 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 744

به "شنود تلفنی مکالمات شهروندان افغان توسط نیروهای انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شنود تلفنی مکالمات شهروندان افغان توسط نیروهای انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید