سامانه ناوبری فضایی بیدو رسما وارد ایران می شود

به گزارش مجله سرگرمی، فناوری پیشرفته سامانه ناوبری فضاییبیدو با امضای تفاهم نامه بین ایران و چین و با نمایندگی شرکت صنایع الکترونیک ایران به کشور وارد خواهد شد.

سامانه ناوبری فضایی بیدو رسما وارد ایران می شود

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات و ارتباطات مجله سرگرمی، پس از ایجاد شرایط خوب ارتباطات بین المللی در حوزه فناوری های پیشرفته براساس یک تفاهم نامه بین ایران و چین، انتقال فناوری و پیاده سازی فنی سامانه ناوبری فضایی بیدو در کشور انجام خواهد شد.

به این ترتیب با همکاری چین فعالیت هایی از قبیل ایجاد ایستگاه های زمینی بیدو و برپایی مرکز جمع آوری اطلاعات و داده های فضایی توسط شرکت صنایع الکترونیک ایران در کشور انجام خواهد شد.

قرار است ایجاد دانش فنی و سرریز فناوری در حوزه سیستم های پیشرفته ناوبری فضایی به داخل کشور توسط صا ایران انجام شود. بر همین اساس شرکت های فناور در بخش های مختلف خصوصی و دولتی می توانند جهت بکارگیری خدمات سامانه ناوبری فضایی بیدو با این شرکت وارد مذاکره شوند و قرارداد منعقد کنند.

سامانه های ناوبری فضایی دارای ویژگی های بسیاری هستند و به خصوص ورود فناوری و امکان استفاده از خدمات سامانه ناوبری فصایی بیدو با موضوع صا ایران، یک اتفاق خوب برای کشور محسوب می شود.

این شرکت پیش از این در حوزه فضایی به عنوان سازنده ماهواره های فضایی ایران از جمله امید، فجر و طلوع مشهور بود، اکنون وظیفه توسعه فناوری سامانه های ناوبری فضایی در کشور را بر عهده گرفته و با افزایش سامانه ناوبری پیشرفته بیدو در کنار جی پی اس، خدمات و امکانات خاص موقعیت یابی و ناوبری فضایی را تکمیل خواهد کرد.

تا به امروز آمریکا به عنوان کشور صاحب فناوری جی پی اس به ایران امکان دسترسی به خدمات خاص و دقت بالا نداده بود و با افزودن سامانه ناوبری فضایی بیدو و انتقال فناوری آن به کشور، امکان بهره مندی از چنین خدماتی فراهم شده و از طرفی دانش فنی ناوبری فضایی در کشور ایجاد خواهد شد.

سامانه فضایی بیدو که هم اکنون کل کشور و حتی بعضی از کشورهای همسایه را تحت پوشش می دهد، بر خلاف سامانه جی پی اس کلیه نقاط کور کشور را نیز پوشش می دهد.

دستگاه ها و تجهیزات بیدو از جمله سیستم دریافت سیگنال آن، همزمان توانایی دریافت اطلاعات از جی پی اس و گلوناس را هم دارند و این یک ویژگی بسیار خوب به حساب می آید.

صا ایران قصد دارد با برگزاری یک رویداد تحت عنوان سمینار شناخت قابلیت های سیستم هدایت و ناوبری بیدو در 5 آبان، خدمات و ویژگی های این سامانه فوق پیشرفته را برای فناوران و شرکت های دولتی و خصوصی تشریح کند.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 فروردین 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 774

به "سامانه ناوبری فضایی بیدو رسما وارد ایران می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه ناوبری فضایی بیدو رسما وارد ایران می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید