برطرف تحریم های آمریکا علیه شرکت کشتیرانی چینی

به گزارش مجله سرگرمی، آمریکا احتمالا تا چند روز آینده تحریم هایی که در ارتباط با نقض تحریم های ایران علیه واحدهای شرکت کشتیرانی کاسکوی چین اعمال نموده بود را برطرف خواهد نمود.

برطرف تحریم های آمریکا علیه شرکت کشتیرانی چینی

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، یک منبع آگاه در شرکت نفتی بزرگ چینی به رویترز گفت: آنها نشانه هایی دریافت نموده اند که کاسکو از لیست تحریم های آمریکا حذف شده است. صنعت انرژی چین منتظر اعلام رسمی این اقدام از سوی واشنگتن است.

یک منبع آگاه دیگر در لندن گفت: واشنگتن اشاره نموده که به زودی این تحریم ها را برطرف خواهد نمود.

با این حال وزارت خزانه داری و وزارت خارجه آمریکا در این باره اظهارنظر نکردند.

ژانگ ژنگ، مدیر روابط سرمایه گذاری در شرکت حمل و نقل انرژی کاسکو که شرکت مادر شرکت کاسکو شیپینگ تانکر دالیان است اظهار داشت که این شرکت هنوز از هیچ گونه تغییری در مورد شرایط تحریم ها آگاه نشده است و اگر تحولی روی دهد، اخبار ضروری را اعلام خواهد نمود.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در 25 سپتامبر واحدهای دالیان شرکت کاسکو را با این ادعا که تحریم های ایران را نقض نموده اند، هدف تحریم قرار داد و باعث شد هزینه های حمل بار در سطح جهانی افزایش بی سابقه ای پیدا کند و بازارهای کشتیرانی مختل شوند.

واحدهای دالیان کاسکو تنها حدود 40 نفتکش دارند اما اقدام واشنگتن باعث سردرگمی بازار در مورد گستردگی تحریم ها علیه ناوگان کشتی های شرکت کاسکو شد که به بیش از هزار کشتی می رسند.

وزارت خزانه داری دو بار معافیت صادر نموده تا به شرکتها اجازه دهد قراردادهایشان با واحدهای کاسکو را به سرانجام برسانند که آخرین معافیت در چهارم فوریه منقضی می گردد اما بازارها کشتیرانی هنوز از این تحریم ها رنج می برند.

به گفته آنوپ سینگ، مدیر تحقیقات نفتکش در شرکت برائمار، برطرف این تحریم ها باعث کاهش نرخ های جهانی حمل محموله های نفتی خواهد شد زیرا بیش از 25 ابرنفتکش متعلق به کاسکوی دالیان در سه ماه گذشته از بازار خارج شده اند و غیبت آنها در افزایش نرخهای حمل بار در سه ماهه چهارم و اوایل ژانویه موثر بوده است.

هنوز معلوم نیست هر گونه برطرف احتمالی این تحریم ها چه معنایی خواهد داشت و آیا چین یا کاسکو با درخواست دولت ترامپ برای توقف خرید نفت ایران موافقت نموده اند یا خیر.

آمار گمرک چین نشان داد این کشور در سال میلادی گذشته 14.77 میلیون تن معادل 295 هزار و 400 بشکه در روز نفت ایران را خریداری نموده که نصف واردات سال 2018 بوده است.

تنشها میان واشنگتن و پکن با امضای فاز اول توافق تجاری تسهیل شده است. بنا بر اظهارات یک منبع آگاه و آشنا به مواضع دولت چین، یک مقام بلندپایه چینی موضوع شرکت کاسکو را در مذاکرات تجاری مطرح نموده بود.

بر اساس گزارش رویترز، استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا اوایل ژانویه به شبکه فاکس نیوز گفته بود وی با مقامات چینی برای مذاکره درباره خرید نفت ایران ملاقات نموده است. وی هفته گذشته گفت: انتظار دارد مذاکرات درباره فاز دوم توافق تجاری به زودی شروع گردد و هر دو کشور در این باره موافق هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 653

به "برطرف تحریم های آمریکا علیه شرکت کشتیرانی چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف تحریم های آمریکا علیه شرکت کشتیرانی چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید