رشد مالی کانادا منفی شد

به گزارش مجله سرگرمی، برای نخستین بار در طول هشت ماه اخیر اقتصاد کانادا کوچک تر شد.

رشد مالی کانادا منفی شد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار کانادا، رشد مالی سومین اقتصاد بزرگ قاره آمریکا به طرز غیر منتظره ای منفی شد. بعضی از کارشناسان، اعتصابات بخش خودروسازی که فراوری را تحت تاثیر قرار داد از جمله دلایل مهم ثبت رشد منفی 0.1 درصدی رشد مالی کانادا در ماه اکتبر می دانند. این رشد که 0.2 درصد کمتر از رشد ماه قبل و رقم پیش بینی شده توسط کارشناسان بود، در شرایطی رخ داد که آخرین رشد منفی کانادا هشت ماه پیش رقم خورده بود.

در بین بخش های مختلف، رشد بخش فراوری منفی 1.4 درصد بوده است و صنعت نیز با رشد منفی 0.5 درصد در رده بعدی قرار گرفته است. بانک مرکزی کانادا از اکتبر سال گذشته تا به امروز نرخ بهره را کاهش نداده است اما با این رشد منفی کار این بانک برای تداوم رویه فعلی سخت خواهد شد. بانک مرکزی کانادا پیش بینی نموده است رشد مالی این کشور در سه ماهه پایانی سال به 1.3 درصد برسد اما بسیاری از اقتصاد دانان آن را بیش از حد خوش بینانه دانسته اند.

بریان دی پراتو، مدیر موسسه تی دی اکونومیکس گفت: داده های امروز احتمالا متاثر از اعتصابات بوده است ولی از آن جا که این پیامدها دارای تاثیری موقتی خواهند بود فکر می کنم سال آینده رشد خوبی را ببینیم.

از سوی دیگر آن طور که مرکز آمار کانادا اعلام نموده است، بخش خرده فروشی نیز در ماه اکتبر عملکرد بدی داشته و 1.1 درصد کوچک تر شده است که از اکتبر 2016 تا به امروز بی سابقه محسوب می گردد. از سوی دیگر اما بخش حمل و نقل 0.6 درصد رشد داشته است.

گفتنی است که متوسط رشد مالی کانادا در بازه زمانی1997 تا 2019 معادل 0.2 درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سپتامبر 2003 با 1.2 درصد و کمترین رقم ثبت شده مربوط به دسامبر 2008 با منفی 1.4 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 786

به "رشد مالی کانادا منفی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد مالی کانادا منفی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید