رایزنی سیف با بانک های خارجی، گسترش روابط با ببر مالی آسیا

به گزارش مجله سرگرمی، رییس کل بانک مرکزی در دیدار با همتای سنگاپوری خود گفت: تجار و فعالان مالی ایران و سنگاپور برای استفاده از خدمات بانکی و تسویه معاملات تجاری فی مابین، نیازمند ارائه خدمات متنوع هستند.

رایزنی سیف با بانک های خارجی، گسترش روابط با ببر مالی آسیا

به گزارش مجله سرگرمی و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، ولی اله سیف و هیئت همراه که به منظور گسترش همکاری بانکی میان دو کشور به سنگاپور سفر نموده است، با راوی منون، رییس کل بانک مرکزی این کشور دیدار و گفت و گو کرد. در این ملاقات رییس کل بانک مرکزی کشورمان با تأکید بر مذاکرات اجرا شده درخصوص ایجاد روابط کارگزاری بانکی با بانک های مختلف بین المللی از آمادگی کامل بانک مرکزی ایران برای حمایت از بانک های دو کشور به منظور آغاز همکاری های بانکی با بانک های سنگاپور اطلاع داد.

رییس شواری پول و اعتبار، فعالیت های اجرا شده در شبکه بانکی ایران برای مطابقت با استانداردهای روز جهان را حائز اهمیت و قابل توجه قلمداد و مطرح نمود: شبکه بانکی ایران اقدامات بسیاری را در حوزه شفاف سازی صورت های مالی با اجرای دقیق مصوبات مجلس شواری اسلامی در حوزه های مبارزه با پولشویی و مبارزه با تأمین مالی تروریسم انجام داده است و در این راه، بانک مرکزی ایران با نظارت کامل خود به حسن اجرای مصوبات یاری نموده است.

وی فعالیت های بانکداری بین المللی بانک های ایرانی را از حیث رعایت استانداردها و مقررات بین المللی، پیشرفته و به روز خواند و گفت: متأسفانه عدم شناخت بانک های بین المللی از وضعیت و عملکرد بانک های ایرانی همیشه نگرانی های بسیاری را از احتمال بروز مخاطره در همکاری با شبکه بانکی ایران ایجاد می نماید. البته این نگرانی های می تواند به واسطه تعامل سازنده میان دو کشور برطرف گردد.

همچنین در این دیدار رییس کل بانک مرکزی سنگاپور با بیان اینکه این کشور صرفاً قطعنامه های سازمان ملل در مورد ایران را لازم الاجرا می داند، گفت: سایر تحریم ها نظیر تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا قابل اعتنا نیست و این موضوع به اطلاع شبکه بانکی سنگاپور نیز رسیده است.

لازم به ذکر است در این ملاقات راوی منون، رییس کل بانک مرکزی سنگاپور خواهان برگزاری نشست ها و ملاقات های بیشتر میان شبکه بانکی دو کشور برای برطرف ابهامات و گسترش روابط بانکی شد.

افزایش مراودات شبکه بانکی ایران و انجمن بانک های سنگاپور

همچنین در این سفر و در راستای معرفی شبکه بانکی جمهوری اسلامی ایران و باهدف ایجاد و تعمیق روابط کارگزاری بانکی میان شبکه های بانکی دو کشور، رییس کل بانک مرکزی و هیئت همراه با رییس انجمن بانک های سنگاپور ملاقات کرد.

در این جلسه که با حضور مسئولان ارشد بانک های مطرح سنگاپور از جمله DBS، ICBC، BTMU ، UOB برگزار گردید، رییس کل بانک مرکزی ضمن ارائه گزارشی از تحولات اتفاق افتاده در فضای پسابرجام، در مورد گسترش فعالیت های تجاری میان دو کشور گفت: باتوجه به تحولات اتفاق افتاده در فضای پسابرجام، باید از ظرفیت های فراوان مالی دو کشور بهره گرفت و لازمه این امر نیز گسترش تعاملات و همکاری ها میان شبکه بانکی ایران و سنگاپور و در نتیجه توسعه روابط بازرگانی دو کشور است.

وی در ادامه بانک های ایرانی اعم از دولتی، خصوصی و تخصصی را با موازین و استانداردهای بین المللی منطبق دانست و گفت: فعالیت های شبکه بانکی ایران به ویژه در حوزه مبارزه با پولشویی، تأمین مالی تروریسم و همچنین شفاف سازی صورت های مالی با استانداردهای روز مطابق است و البته این امر می تواند زمینه ساز برقراری روابط بانکی با بانک های مختلف بین المللی گردد. بر این اساس و به منظور گسترش همکاری با بانک های سنگاپوری پیشنهاد می گردد انجمن های بانکی این کشور طی سفری به ایران از نزدیک با فعالیت های شبکه بانکی ایران آشنا شوند.

رییس شورای پول و اعتبار با اشاره به ساختار امارات متحده عربی که براساس سیاست صادرات مجدد کالا و خدمات در منطقه شکل گرفته، مطرح نمود: ساختار امارات متحده عربی براساس سیاست صادرات مجدد کالا و خدمات در منطقه شکل گرفته است، بر این مبنا پیشنهاد می گردد کشور سنگاپور با هدف ایجاد ارزش افزوده در اقتصاد در این حوزه حضور فعال تری داشته باشد. انتظار می رود بانک های سنگاپوری با بهره گیری از ظرفیت های خود این امر را تسهیل نمایند.

از دیگر برنامه های رییس کل بانک مرکزی در این سفر می توان به دیدار با تارمان شانمگارتنام، معاون نخست وزیر و وزیر هماهنگی های سیاست های مالی و اجتماعی سنگاپور، اشاره نمود.

لازم به ذکر است پیش از این و در راستای گسترش روابط بانکی ایران و سنگاپور هیئت بانک DBS با سفر به کشورمان، حساب های مختلفی را برای بانک مرکزی و شبکه بانکی ایران به منظور تسهیل روابط تجاری دو کشور افتتاح نموده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 430

به "رایزنی سیف با بانک های خارجی، گسترش روابط با ببر مالی آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی سیف با بانک های خارجی، گسترش روابط با ببر مالی آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید