خسروی وفا: امیدوارم در اختصاص بودجه به پارالمپیک نگاه سیاسی و سلیقه ای نباشد، بابت عدم اعزام فوتبال پنج نفره عذرخواهی می کنم

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس کمیته ملی پارالمپیک گفت: درباره بودجه سال جاری تا این لحظه نه بدهی و نه کمبودی داریم. شاید گاهی اوقات هم نگاه سیاسی وجود داشته باشد، البته نگرانی نداریم. امیدوارم نگاه سیاسی و سلیقه ای وجود نداشته باشد.

خسروی وفا: امیدوارم در اختصاص بودجه به پارالمپیک نگاه سیاسی و سلیقه ای نباشد، بابت عدم اعزام فوتبال پنج نفره عذرخواهی می کنم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، محمود خسروی وفا در نشست خبری گفت: همیشه کمبودی در ورزش ایران وجود داشت و ورزشکاران به دلیل املاحی که از دست می دهند، احتیاج دارند که از نوشابه ویژه ای بهره ببرند. چندین سال روز این موضوع تحقیق شد و حالا به فراوری انبوه رسیده است. در شرایطی که در تحریم هستیم فراوریاتی انجام و با یاری وزارت دفاع، وسایل استاندارد ساخته شده و مورد تایید قرار گرفته است. وسایل فراوری ملی در ورزش جانبازان و معلولین، جواب ورزش همگانی را می دهد. این باعث جلوگیری از خروج ارز می گردد.

وی اضافه کرد: نزدیک بیست و دوم بهمن هستیم و گاهی اوقات فراموش می کنیم که چه اتفاقی افتاده است. نباید از این مسائل غافل شویم. ما پنج هزار شهید ورزشکار داریم و ای کاش می توانستیم از ورزش ایران و نه فقط ورزش پارالمپیک صحبت کنیم. فوتبال و والیبال ایران در این سال ها پیشرفت نموده است. در حوزه ورزش پارالمپیک تاریخ می گوید که این از دستاوردهای پیروزی انقلاب است و این فرایند در طول این سال ها تداوم پیدا کرد. کار به جایی رسیده که ورزش پارالمپیک قوانین دارد و در بین سایر رشته ها است. خوشبختانه ورزش پارالمپیک توانسته وارد المپیک سود که نمونه اش در المپیک قبلی و با حضور بانوی کشورمان (زهرا نعمتی) رقم خورد.

رئیس کمیته ملی پارالمپیک مطرح نمود: هنری داشته ایم که هیچ وقت از ایرادات و نقاط ضعف خودمان نترسیده ایم. همیشه کاری که می کنیم، این است که از همان دهکده بازی ها، عملکرد کاروان را ارزیابی می کنیم. ورزشکاران پارالمپیک اختصاص به خسروی وفا، اسبقیان و ... ندارد و یک موضوع ملی است. در این چند سال افراد و ورزشکارانی را از دست دادیم. سیامند رحمان رکورددار جهان است، اما باید اخلاق و منش او هم دیده گردد. توانمندی ها و توسعه ورزش معلولین بسیار افزایش یافته است و جهان این موضوع را اعلام می نماید و ما به اینها افتخار می کنیم. اینها ظرفیت هایی این که در جمهوری اسلامی به وجود آمده و با وجود تحریم ها، سعی نموده ایم روز پای خودمان بایستیم. از رسانه ها دور نیستم. مسئله این است که من تنها در این مسبر حرکت نمی کنم و دوستان دیگری هستند که بسیار بیشتر کوشش می نمایند. فاصله دریافت از رسانه ها به این دلیل است که همه چیز به یک نفر ختم نگردد.

خسروی وفا درباره عدم اعزام تیم فوتبال پنج نفره به پارالمپیک توکیو گفت: صادقانه می گویم که اشتباه کردیم. من در جلسه تصمیم گیری موافق اعزام بودم اما یک تصمیم جمعی گرفته شد. در پارالمپیک ریو تیم ژاپن با تعداد زیادی اعزام شد اما رتبه خوبی نگرفت، در سوی مقابل ازبکستان به تعداد کم ورزشکار اعزامی، به اندازه ایران طلا گرفت. لذا یک دستورالعمل به وجود آمد. در مجموع به نظرم حق ورزشکاران نابینا دیده نشد. من بابت این عذرخواهی می کنم و جا داشت شاید بیشتر کارشناسی گردد.

وی درباره عدم اعزام شاهین ایزدیار هم مطرح نمود: نباید اجازه بدهیم اتفاقات قبلی همچون پارالمپیک پکن رخ بدهد. آن موقع مدیریت کردند که جلوی کانادا قرار بگیریم و پس از آن هم بسکتبال با ویلچر 6 سال محروم شد. دلیل این عدم اعزام در شنا هم چنین مسائلی بود. در حوزه المپیک هم چنین شرایطی است و این مسائل را به جان می خریم که دچار چنین اتفاقاتی نشویم.

رئیس کمیته ملی پارالمپیک درباره درخواست ورزشکاران و مربیان برای اعزام به اردوی برون مرزی گفت: از سال قبل که موضوع شیوع کرونا رخ داد و شروع شد، هیچ مسابقه ای برگزار نشده است. ورزشکار به جز تمرین به مسابقه هم احتیاج دارد. به هر حال این شرایط در همه جهان وجود دارد. خوشبختانه مشکل اقتصادی نداریم و فقط به دلیل شرایطی کرونایی این شرایط وجود دارد. در جهان فقط سه، چهار کشور هستند که جوایز المپیک و پارالمپیک یکسان است. یک ایرادی هم به مصوبه استخدام مدال آوران پارالمپیکی بود که موضوع در کمیسیون اجتماعی مطرح شد و فکر میکنم در نهایت برای سال آینده اصلاح گردد.

خسروی وفا در پاسخ به این سوال که پیش بینی اش از عملکرد کاروان اعزامی با توجه به دوران شیوع ویروس کرونا گفت: ارزیابی که الان زود است اما به نظرم شرایط بد نیست. با توجه به اینکه ورزشکاران در مسابقات شرکت نمی نمایند، باید به رکورد های داخلی اکتفا کنیم. به هر حال به نظرم به اندازه دوره قبل، در توکیو هم طلا می گیریم. ما کوشش می کنیم اما اگر سکوی دوره قبل را نتوانیم که حفظ کنیم، من جوابگو خواهم بود. درباره زدن واکسن هم باید بگویم که قرار شده مثل همه جهان، همه ورزشکاران اعزامی به توکیو واکسن بزنند، البته فعلا همه چیز در مرحله بحث است.

وی درباره پرداخت پنجاه درصد از بودجه پارالمپیک در امسال از سوی دولت گفت: درباره بودجه سال آینده باید بگویم که 70 میلیارد بود که پی از صحبت ها، گفتند که بالاتر برود. درباره بودجه امسال هم تا این لحظه نه بدهی و نه کمبود داریم. شاید گاهی اوقات هم نگاه سیاسی وجود داشته باشد، البته نگرانی نداریم. امیدوارم نگاه سیاسی و سلیقه ای وجود نداشته باشد.

رئیس کمیته ملی پارالمپیک درباره کمبود فشنگ که مطرح شده، گفت: ما کمبود فشنگ نداریم و تا پارالمپیک هم هیچ کمبودی نیست. شاید موضوع کیفیت آن مطرح باشد. این موضوع هفته قبل در جلسه روسای فدراسیون ها با وزیر ورزش مطرح و قرار شد با رایزنی های لازم، این مسئله حل گردد. در واقع گلایه ورزشکاران از کیفیت فشنگ ها است، نه تعداد آن. قرار شده که عیوب فشنگ ها در داخل رفع گردد و مورد استفاده قرار بگیرد.

خسروی وفا درباره شرایط رشته های جدا شده از فدراسیون جانبازان و معلولین و اینکه آیا امکان بازگشت این رشته ها وجود دارد با خیر؟ گفت: امکان ندارند که بازگردند و دست ما هم نیست. ظرف دو سال آینده نیز چند رشته دیگر جدا می شوند. در بحث بین المللی به این نتیجه رسیدند که کار باید در اختیار فدراسیون ها باشد، لذا امکان بازگشت نیست. همچنین تفاهم نامه ما با فدراسیون ها باید به روز رسانی گردد. اگر فدراسیون ها در حوزه جانبازان و معلولین و پارالمپیک فعالیت ننمایند، از سوی فدراسیون های جهانی مورد بازخواست قرار خواهند گرفت. ما این فدراسیون ها را حمایت اقتصادی می کنیم. ما سکته ای در این باره داشتیم اما امروز این یک ظرفیت است که باید بهره ببریم. اینکه ورزشکاری از گفت وگو با ما و بیان مسائل می ترسد، به نظرم اینگونه نیست. من شاید فرصت زیادی برای صحبت با رسانه ها نداشته باشم اما سعی می کنم هیچ ورزشکاری پشت درِ اتاقم نماند. دفتر من حتی منشی هم ندارد. به هر حال سعی می کنم به این مسئله بپردازم و اگر موردی باشد، اصلاح کنم. اگر 36 سال اینجا بوده ام از ترس نبوده است. من برای نوکری و خدمت اینجا هستم.

به روزرسانی می گردد ...

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1497

به "خسروی وفا: امیدوارم در اختصاص بودجه به پارالمپیک نگاه سیاسی و سلیقه ای نباشد، بابت عدم اعزام فوتبال پنج نفره عذرخواهی می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسروی وفا: امیدوارم در اختصاص بودجه به پارالمپیک نگاه سیاسی و سلیقه ای نباشد، بابت عدم اعزام فوتبال پنج نفره عذرخواهی می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید