جزئیات تسهیلات پرداختی بانک ها به بخش های مختلف مالی

به گزارش مجله سرگرمی، خبرنگاران: جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) 54.5 درصد از کل تسهیلات پرداختی بانک ها و موسسات اعتباری به بخش های مختلف مالی صرف سرمایه در گردش شده است.

جزئیات تسهیلات پرداختی بانک ها به بخش های مختلف مالی

به گزارش مجله سرگرمی به نقل از ایسنا، بر اساس این آمار طی 11 ماهه سال 1398 مجموعا 818 هزار و 600 میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک ها و موسسات اعتباری به بخش های مختلف کشاورزی، صنعت-معدن، مسکن-ساختمان، بازرگانی و خدمات تخصیص یافته که صرف ایجاد، تامین سرمایه در گردش، تعمیر، توسعه، خرید کالای شخصی و خرید مسکن شده است. این مبلغ نسبت به مدت مشابه سال گذشته 26.1 درصد افزایش داشته است.

البته بیشترین سهم از این تسهیلات، یعنی 54.5 درصد آن، صرف تامین سرمایه در گردش بخش های مختلف مالی شده است. مصارف خرید کالای شخصی و ایجاد نیز هر کدام حدود 12 درصد از این تسهیلات را دریافت کردند که حدودا معادل 100 هزار میلیارد تومان است و بیشترین مصرف تسهیلات بانکی بعد از سرمایه در گردش، مربوط به این دو بخش بوده است.

خرید مسکن هم با سهم سه درصدی کمترین مصرف را داشته و 24 هزار و 500 میلیارد تومان صرف این کار شده است.

سهم صنعت چقدر است؟

همچنین آمارها نشان می دهد که بیش از 31 درصد از کل این مبلغ یعنی حدود 255 هزار و 300 میلیارد تومان به بخش صنعت و معدن اختصاص یافته که نسبت به مبلغ تخصیص یافته از سوی بانک ها و موسسات اعتباری به این بخش در مدت مشابه سال گذشته 43.7 درصد افزایش یافته است.

از طرف دیگر بیش از 71 درصد از تسهیلات تخصیص یافته به بخش صنعت، یعنی نزدیک به 182 هزار میلیارد تومان از آن صرف تامین سرمایه درگردش واحدها شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 954

به "جزئیات تسهیلات پرداختی بانک ها به بخش های مختلف مالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تسهیلات پرداختی بانک ها به بخش های مختلف مالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید