تلف شدن دسته جمعی ماهی ها در شیف!

به گزارش مجله سرگرمی، شب گذشته کلیپی تحت عنوان ماهیانی که با پای خود به تور صیاد می افتند! در فضای مجازی منتشر شد، این کلیپ در جاده جزیره شیف در استان بوشهر ضبط شده و ماهیانی را نشان می دهد که به شکل دسته جمعی از آب بیرون پریده و به دست چند نفر جمع آوری می شوند.

تلف شدن دسته جمعی ماهی ها در شیف!

به گزارش مجله سرگرمی، در این زمینه، محمود مقیمی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر در این خصوص به مجله سرگرمی، گفت: رفتارهای بیولوژیکی ماهی ها بر اساس مراحل غریزی صورت می گیرد.

وی توضیح داد: بعضی از گونه های ماهی به واسطه تخم گذاری مهاجرت انجام می دهند و وجود جاده بر روی خور به عنوان مانعی برای انجام این کار عمل نموده است.

رئیس حفاظت محیط زیست بوشهر با اشاره به اینکه احداث جاده شیف به عنوان یک سد معبر عمل نموده تا ماهی ها نتوانند سیکل حیات خود را کامل نمایند، گفت: عرض جاده بیش از 7 متر بوده و موجب شده ماهی ها نتوانند سیکل حیات خود را کامل نمایند.

وی اظهار داشت: این جاده که به جهت رفاه حال مردم تأسیس شده پیامدهای زیست محیطی و اکولوژیکی زیادی داشته و روند مهاجرت و حیات ماهی ها را با وقفه روبرو نموده است.

مقیمی تاکید نمود: سال های قبل از تأسیس این جاده چنین پدیده ای وجود نداشته و به دلیل عمق کم آن مکان و احداث جاده بر روی خور این مسائل به وجود آمده است.

وی اظهار داشت: در این کلیپ شاهد تلف شدن دسته جمعی ماهی هایی بودیم که قرار بود به وسیله تخم گذاری نسل جدیدی به وجود آورند و این جاده مانع ادامه جهت مهاجرت و کامل شدن سیکل حیات آنها شد.

رئیس حفاظت محیط زیست بوشهر، اظهار کرد: این ماهی ها، از نوع ماهی های پرنده نبوده اند بلکه ماهی های سطحی هستند که بر روی سطح آب زندگی می نمایند.

به گزارش مجله سرگرمی، شیف جزیره ای ماسه ای در شمال بندر بوشهر در منتهی الیه تالاب حله است که از به هم پیوستن آب رودخانه شاپور و دالکی به وجود آمده و در 12 کیلومتری شمال غربی شهرستان بوشهر و 6 کیلومتری شمال بندر بوشهر واقع می باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 مرداد 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 224

به "تلف شدن دسته جمعی ماهی ها در شیف!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلف شدن دسته جمعی ماهی ها در شیف!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید